I LO vs II LO?

Forum o Jasielskich szkołach
hahaha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 17 kwietnia 2013, 17:27

I LO vs II LO?

Post autor: hahaha »

Które lepsze? Co sądzicie na ich temat?
Piszcie wszystko co wiecie na ich temat :D
Jakie wady, jakie zalety i ogólnie ;p
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: I LO vs II LO?

Post autor: lato »

Załóż jeszcze z 500 tematów :mur:
hahaha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 17 kwietnia 2013, 17:27

Re: I LO vs II LO?

Post autor: hahaha »

Zadałam tylko dwa pytania. I już wiecej nie będę, bo nikt nie potrafi odpowiedziec tylko zaraz piszecie, że dużo tematów zadaje -.-
Awatar użytkownika
after
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 310
Rejestracja: 16 października 2010, 19:16
Lokalizacja: Jasło

Re: I LO vs II LO?

Post autor: after »

na forum jest milion tematów porównujących jasielskie szkoły średnie kwestia poszukania.
karramba18
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 6 lipca 2012, 12:03

Re: I LO vs II LO?

Post autor: karramba18 »

Sądzę, że nie będzie osoby, która odpowie na pytanie: która szkoła jest lepsza? Jest stosunkowo mało takich ludzi, którzy chodzili do jednej i do drugiej ;P Ja np. wybrałam kiedyś tam II LO i nie żałuję. Nauczyciele w porządku, jeśli chcesz się uczyć to się nauczysz bo stwarzają do tego możliwości. Atmosfera też ok, nie ma większych problemów. Minus - mało chłopaków, nie wiem dlaczego. No ale tym się nie można kierować;) Wiadomo, że wybór szkoły łatwy nie jest i trzeba pytać. Najlepiej jednak kierować się profilem i tym, co chce się robić, studiować. A jak się nie wie jeszcze (a nic w tym dziwnego) to warto celować w coś w miarę uniwersalnego. Nikt nie mówi że na biol-chemie nie możesz zdawać później polskiego rozszerzonego, a po humanie matmy. Zresztą zobaczycie za 3 lata ;) Podobno mają byc u nas jakies nowe profile. Mi się osobiście podoba ten z matmą i biologią. I na dzień dzisiejszy ten bym wybrała ;) Warto iść na coś z matmą, wierzcie ;)
entalka
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 3 maja 2013, 13:38

Re: I LO vs II LO?

Post autor: entalka »

Obojętne gdzie pójdziesz i tak jeśli zależy Ci na zdaniu rozszerzeń na ponad 80% korki niezbędne ;)
Eisblume
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 10 września 2011, 17:36

Re: I LO vs II LO?

Post autor: Eisblume »

Ja osobiście nie polecam II LO. Obecnie jestem w drugiej klasie i z każdym dniem mam coraz bardziej dość tej szkoły :/
hahaha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 17 kwietnia 2013, 17:27

Re: I LO vs II LO?

Post autor: hahaha »

Eisblume pisze:Ja osobiście nie polecam II LO. Obecnie jestem w drugiej klasie i z każdym dniem mam coraz bardziej dość tej szkoły :/
Dlaczego?
laki121826
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 25 maja 2013, 13:27

Re: I LO vs II LO?

Post autor: laki121826 »

byłem uczniem 1lo i polecam serdecznie przynajmniej w moich czasach było super
Eisblume
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 10 września 2011, 17:36

Re: I LO vs II LO?

Post autor: Eisblume »

hahaha pisze:
Eisblume pisze:Ja osobiście nie polecam II LO. Obecnie jestem w drugiej klasie i z każdym dniem mam coraz bardziej dość tej szkoły :/
Dlaczego?

Dlaczego ? Bo według mnie to szkoła dla ludzi, którzy chcą jakoś przejść przez te trzy lata. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć i zdać maturę na przyzwoitym poziomie bez korków z każdego przedmiotu, to wybierz inne liceum.
To jest oczywiście tylko moja opinia, ale wiele osób z mojej klasy również twierdzi, że gdyby mieli wybierać ponownie szkołę ponadgimnazjalną to na pewno nie byłoby to II LO.
Awatar użytkownika
Kamyk
Guru
Guru
Posty: 153
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 17:50
Lokalizacja: Jasło

Re: I LO vs II LO?

Post autor: Kamyk »

Eisblume pisze:
hahaha pisze:
Eisblume pisze:Ja osobiście nie polecam II LO. Obecnie jestem w drugiej klasie i z każdym dniem mam coraz bardziej dość tej szkoły :/
Dlaczego?

Dlaczego ? Bo według mnie to szkoła dla ludzi, którzy chcą jakoś przejść przez te trzy lata. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć i zdać maturę na przyzwoitym poziomie bez korków z każdego przedmiotu, to wybierz inne liceum.
To jest oczywiście tylko moja opinia, ale wiele osób z mojej klasy również twierdzi, że gdyby mieli wybierać ponownie szkołę ponadgimnazjalną to na pewno nie byłoby to II LO.

Ja jakoś zdałem maturę bez żadnych problemów, na przyzwoitym poziomie, a jestem absolwentem II LO. Liczą się chęci. :cisza:
Jaśminowa
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, 20:31

Re: I LO vs II LO?

Post autor: Jaśminowa »

Skończyłam II LO, maturę podstawową i rozszerzoną zdałam bardzo dobrze, dostałam się na wymarzone studia. Wspominam bardzo miło :) Wiadomo, wszystko zależy od nauczycieli i od własnych chęci. Gdy wybierałam szkołę średnią, nie znałam tam nikogo, poszłam praktycznie w ciemno. Ale nie żałuję :hyhy: Śmieszy mnie to, że teraz "żeby zdać przyzwoicie maturę, trzeba chodzić na korki". Nie wszystkich na nie stać, a rodzice za wszystko nie zapłacą. Wystarczy się UCZYĆ. Bo chyba po co się chodzi do szkoły, żeby się czegoś nauczyć, bez potrzeby płacenia za korki. No chyba, że ktoś chodzi dla chodzenia, a nie dla nauki.
Magladenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 286
Rejestracja: 21 maja 2013, 19:21

Re: I LO vs II LO?

Post autor: Magladenka »

Dokładnie: wszystko zależy od chęci do nauki i ambicji: jeśli chcemy się uczyć i interesują nas postępy w nauce, to w każdej szkole uda nam się osiągnąć sukces.
JohnnyD.
Guru
Guru
Posty: 107
Rejestracja: 21 stycznia 2012, 23:02

Re: I LO vs II LO?

Post autor: JohnnyD. »

laki121826 pisze:byłem uczniem 1lo i polecam serdecznie przynajmniej w moich czasach było super
za moich czasów też było super, tyle że kadra nauczycieli była inna, bo sami starsi ktorzy juz albo nie pracuja albo nie zyja, Kuzak, Jankisz...
amatorski
Ekspert
Ekspert
Posty: 81
Rejestracja: 30 maja 2013, 11:08

Re: I LO vs II LO?

Post autor: amatorski »

JohnnyD. pisze:
laki121826 pisze:byłem uczniem 1lo i polecam serdecznie przynajmniej w moich czasach było super
za moich czasów też było super[...]

po 15, 20 latach wszycy beda pisac, ze w kazdej szkole bylo super

inni tak samo wychwalaja PRL - bylo super, bo byli wtedy mlodzi
ODPOWIEDZ