PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
pani_magister
Obyty
Obyty
Posty: 52
Rejestracja: 16 lipca 2019, 22:07

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: pani_magister »

Mosznicki pisze: 21 lipca 2019, 18:15
pani_magister pisze: 21 lipca 2019, 17:44

(...) zboki, pederasci i transo-chole... (...)
Oj, to chyba nie jest wyraz szacunku, którym osoby LGBT należy traktować wg Katechizmu Kościoła. Coś przypadkiem słyszałeś? Gdybym to robił, to modliłby się za Ciebie, grzeszniku.

Bardzo dobrze, ze tak wyciągasz te fragmenty biblijne. To tylko uwidacznia, ze Pisma nie można traktować dosłownie, bez kontekstu. Ze potrzeba zdrowego rozsądku. Jak Bóg działa! Bóg jest wspaniały! :D
Kojarzysz Sodome i Gomre ?
Nawet boskie milosierdzie ma swoj kres.
Awatar użytkownika
pani_magister
Obyty
Obyty
Posty: 52
Rejestracja: 16 lipca 2019, 22:07

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: pani_magister »

Mosznicki pisze: 21 lipca 2019, 19:28
przemo232 pisze: 21 lipca 2019, 19:16 Mosznicki kolejny raz wypowiada się o kościole czyli kolejny raz wypowiada się na temat na który nie ma pojęcia
Nie kompromituj się. Za Ciebie tez mógłbym sie pomodlic. Wszak mamy miłować wrogów swoich i nieprzyjaciół.
Mosznicki do kogo modla sie ateisci ?
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: przemo232 »

Zatem postaram CI się to wyjaśnić tak ja ja to rozumiem, a więc:

"Nie kocha syna, kto rózgi żałuje... - szkoda, że nie wkleiłeś dalszego ciągu tego wersu który jest bardzo istotny czyli:
...kto kocha go - w porę go karci"

Według mnie to tu nie ma co tłumaczyć, można na prawdę różnie odczytywać to zdanie ale jeśli ktoś odczyta to tylko i wyłącznie jako "BÓG KAŻE BIĆ DZIECI" to robi to o czym Ty do mnie pisałeś, czyli czyta Pismo dosłownie. Obydwaj wiemy, że tak nie wolno, prawda?

Ja osobiście to rozumiem nie jako bicie dziecka, tylko jako "zwrócenie mu uwagi". Inaczej, nie można dziecku pozwalać na wszystko, bez żadnych konsekwencji (konsekwencją może być nawet zwykłe upomnienie). Zapytasz dlaczego? Otóż m.in dlatego, żeby przede wszystkim nauczyło się szacunku do drugiego człowieka oraz żeby po prostu wiedziało co jest w życiu dobre a co złe.
Awatar użytkownika
pani_magister
Obyty
Obyty
Posty: 52
Rejestracja: 16 lipca 2019, 22:07

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: pani_magister »

Mosznicki pisze: 21 lipca 2019, 20:08
przemo232 pisze: 21 lipca 2019, 20:05 Ja pismo drogi Mosznicki czytam od przeszło 20 lat, i bynajmniej nie szukam podpowiedzi w internecie jak je czytać :D jeśli chcesz to Ci różne rzeczy mogę wytłumaczyć ;)
Siła argumentu? Czy odwrotnie?
Możesz poszukać w bibliotece.
Tak. Wytłumacz, czy bijesz dzieci? Bo tak mówi Biblia? Nie bijesz? Dlaczego? Przecież to sprzeczne z Biblia! Nie kochasz ich!
Czytasz i stosujesz co chcesz i jak chcesz? A to ciekawe! To w takim razie mnie tez wolno.
Mosznicki mielaj jezorem dalej o pismie swietym i powoluj sie nie na zrodlo, jak powinienes lecz na interpretecje zwolennikow obcislych stringow.
Awatar użytkownika
pani_magister
Obyty
Obyty
Posty: 52
Rejestracja: 16 lipca 2019, 22:07

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: pani_magister »

przemo232 pisze: 21 lipca 2019, 20:10 Powtórze, proszę podaj sigle o biciu dzieci, przeczytam i Ci powiem, nie znam pisma na pamięć i nie odpowiem jeśli nie znam danego tematu (w przeciwieństwie do niektórych)
Mosznicki zaraz wklei pewnie wklei ci link z jakiejs teczowej strony.
Awatar użytkownika
pani_magister
Obyty
Obyty
Posty: 52
Rejestracja: 16 lipca 2019, 22:07

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: pani_magister »

Mosznicki, znasz takie przysłowie: „Od rzemyczka do koniczka”.

Zanim złoczyńca popełni zbrodnię, swój proceder zaczyna od małych kłamstw, podkradania drobnych sum z portfela mamy itd.
PRAWDA ? Oczywiscie, ze prawda.
Dlatego takie zachowania, według zwolenników pedagogiki strachu, należy bezwzględnie tępić, jeśli nie chcemy mieć w domu zbrodniarza.

To odnosnie tego cytatu:
Nie kocha syna, kto rózgi żałuje, kocha go ten, kto w porę karci (Prz 13, 24); Karcenia chłopcu nie żałuj, gdy rózgą uderzysz, nie umrze (Prz 23, 13).

Osobiscie nie mam problemu z dzieckiem i staram sie zawsze tlumaczyc co wolno, a czego nie... ale gdyby moje dziecko z jakiegos powodu zboczylo z dobrej drogi, to zadawalbym sobie wlasnie pytanie, jaki blad wychowaczy popelnilem i czy moglem tego uniknac wlasnie klapsem w tylek.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

przemo232 pisze: 21 lipca 2019, 20:29 Zatem postaram CI się to wyjaśnić tak ja ja to rozumiem, a więc:

"Nie kocha syna, kto rózgi żałuje... - szkoda, że nie wkleiłeś dalszego ciągu tego wersu który jest bardzo istotny czyli:
...kto kocha go - w porę go karci"

Według mnie to tu nie ma co tłumaczyć, można na prawdę różnie odczytywać to zdanie ale jeśli ktoś odczyta to tylko i wyłącznie jako "BÓG KAŻE BIĆ DZIECI" to robi to o czym Ty do mnie pisałeś, czyli czyta Pismo dosłownie. Obydwaj wiemy, że tak nie wolno, prawda?

Ja osobiście to rozumiem nie jako bicie dziecka, tylko jako "zwrócenie mu uwagi". Inaczej, nie można dziecku pozwalać na wszystko, bez żadnych konsekwencji (konsekwencją może być nawet zwykłe upomnienie). Zapytasz dlaczego? Otóż m.in dlatego, żeby przede wszystkim nauczyło się szacunku do drugiego człowieka oraz żeby po prostu wiedziało co jest w życiu dobre a co złe.
Ach, wg Ciebie, powiadasz nagle... :super:
I nieodsłownie? Ale tylko tu, prawda? A przy homoseksualistach już można dosłownie, tak? Tez nie jednak? To jak zatem tłumaczysz - wg siebie- ów passus o karaniu śmiercią za czyny homoseksualne?
I powiem Ci, ze jest coś takiego jak kontekst. W przytoczonym zdaniu chodzi właśnie o bicie. Dlaczego? Bo rózga do tego właśnie służy - karcenia cielesnego.
Zreszta gadzinówka, która przecież waszym zdaniem puszę prawdę nie deguje tej (jedynej) interpretacji (przeczytaj treść spod linka).

Zapomniałem, ze mam do czynienia z PiS-en. Z pewnym stanem umysłu po prostu. To, co pasuje to bierzemy, a co nie pasuje - ignorujemy lub re-interpretujemy. Brawo wy!
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

pani_magister pisze: 21 lipca 2019, 20:53
Nie kocha syna, kto rózgi żałuje, kocha go ten, kto w porę karci (Prz 13, 24); Karcenia chłopcu nie żałuj, gdy rózgą uderzysz, nie umrze (Prz 23, 13).
Oj, widze, zaczynacie nagle interpretowac... Choć nie ma czego, bo akurat passus jest jednoznaczny.

Czyli Biblia jest za biciem dzieci. I Ty też. To pzynajmniej jesteś konsekwentny. Jeszcze tylko pamiętaj, ze „lepiej jest kamień młyński na szyi zawiesić temu, kto jednego z małych zgorszył” (niedokładnie cytuje) Tez działasz? No w końcu tak mówi Biblia... :/
Awatar użytkownika
pani_magister
Obyty
Obyty
Posty: 52
Rejestracja: 16 lipca 2019, 22:07

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: pani_magister »

Mosznicki pisze: 21 lipca 2019, 21:43
pani_magister pisze: 21 lipca 2019, 20:53
Nie kocha syna, kto rózgi żałuje, kocha go ten, kto w porę karci (Prz 13, 24); Karcenia chłopcu nie żałuj, gdy rózgą uderzysz, nie umrze (Prz 23, 13).
Oj, widze, zaczynacie nagle interpretowac... Choć nie ma czego, bo akurat passus jest jednoznaczny.

Czyli Biblia jest za biciem dzieci. I Ty też. To pzynajmniej jesteś konsekwentny. Jeszcze tylko pamiętaj, ze „lepiej jest kamień młyński na szyi zawiesić temu, kto jednego z małych zgorszył” (niedokładnie cytuje) Tez działasz? No w końcu tak mówi Biblia... :/
Mowisz o sobie Mosznicki ?

Ciężki jest kamień i sporo waży piasek, lecz rozdrażnienie z powodu głupca jest cięższe od obu.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

pani_magister pisze: 21 lipca 2019, 22:49
Mosznicki pisze: 21 lipca 2019, 21:43
pani_magister pisze: 21 lipca 2019, 20:53
Nie kocha syna, kto rózgi żałuje, kocha go ten, kto w porę karci (Prz 13, 24); Karcenia chłopcu nie żałuj, gdy rózgą uderzysz, nie umrze (Prz 23, 13).
Oj, widze, zaczynacie nagle interpretowac... Choć nie ma czego, bo akurat passus jest jednoznaczny.

Czyli Biblia jest za biciem dzieci. I Ty też. To pzynajmniej jesteś konsekwentny. Jeszcze tylko pamiętaj, ze „lepiej jest kamień młyński na szyi zawiesić temu, kto jednego z małych zgorszył” (niedokładnie cytuje) Tez działasz? No w końcu tak mówi Biblia... :/
Mowisz o sobie Mosznicki ?

Ciężki jest kamień i sporo waży piasek, lecz rozdrażnienie z powodu głupca jest cięższe od obu.
Przyklad delikwenta juz podalem wczesniej. Mowie ogolnie. Zastosujesz?
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: przemo232 »

Nigdy w życiu nie powiedziałem że jestem za pisem także zachowaj te głupoty dla siebie. Ale cóż, argumenty się kończą to najlepiej wrzucić wszystkich do jednego worka i koniec

Po za tym sam sobie zaprzeczasz, mówisz cały czas ze blibli nie można czytać jednoznacznie ale Ty ciągle to robisz. Czyli mi nie wolno interpretować blibli ale Ty sobie możesz? Pieprzony hipokryta.

Jeśli mamy do czynienia np z Mojżeszem to w przypadku zamienienia jego laski w węża też uznasz to jednoznacznie?

Powtarzam Ci, nie znasz się na tym i nie próbuj mówić że jest inaczej, bo jak na razie wiele argumentów które kierujesz w moją stronę trafiają również w Ciebie

Bardzo proszę o podanie sigli o homoseksualistach.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

przemo232 pisze: 22 lipca 2019, 03:57 Nigdy w życiu nie powiedziałem że jestem za pisem także zachowaj te głupoty dla siebie. Ale cóż, argumenty się kończą to najlepiej wrzucić wszystkich do jednego worka i koniec

Po za tym sam sobie zaprzeczasz, mówisz cały czas ze blibli nie można czytać jednoznacznie ale Ty ciągle to robisz. Czyli mi nie wolno interpretować blibli ale Ty sobie możesz? Pieprzony hipokryta.

Jeśli mamy do czynienia np z Mojżeszem to w przypadku zamienienia jego laski w węża też uznasz to jednoznacznie?

Powtarzam Ci, nie znasz się na tym i nie próbuj mówić że jest inaczej, bo jak na razie wiele argumentów które kierujesz w moją stronę trafiają również w Ciebie

Bardzo proszę o podanie sigli o homoseksualistach.
Napisalem o „pewnym stanie stanie umysłu”. To ze akurat nie jesteś z PiS nie ma znaczenia.

Nie odwaracaj kota ogonem. Zdecyduj się, czy odczytujesz Pismo dosłownie czy nie. Jeśli nie, to nie ma powodu do straszenia ludzi homofobicznym passusami.

Fragmenty sam podałeś- w końcu o to toczy się spór. Ale nie tylko Ty. Zreszta jesteś rzekomo znawca, to chyba powinieneś je znac na wyrywki?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6274
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Jeżeli lekarz zalecił ci w ramach terapii aktywność internetową to może byś poszedł do niego jeszcze raz? Może tym razem obędzie się tylko na witaminie C...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Sun Tzu pisze: 22 lipca 2019, 12:18 Hmm... Jeżeli lekarz zalecił ci w ramach terapii aktywność internetową to może byś poszedł do niego jeszcze raz? Może tym razem obędzie się tylko na witaminie C...
Powycierales już ekran?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18359
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Taaa, pani_magistwr, to w rzeczywistosci pan, choc nic nie jest pewne na tym lez padole. Powiem ci jedno, najgorszy lobuz z zawodowki jest wiecej wart od takiego buca jak ty.
ODPOWIEDZ