PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Charlie_P »

dragoness pisze: Szczerze? ja się cieszę akurat z tego aspektu reformy. Szkoda, że jest jedyny. Znowu trzeba będzie dzieci historii uczyć w domu, nie mówiąc o świadomym rodzicielstwie i antykoncepcji.
Dlaczego tak uważasz?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18438
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Charlie_P pisze:
dragoness pisze: Szczerze? ja się cieszę akurat z tego aspektu reformy. Szkoda, że jest jedyny. Znowu trzeba będzie dzieci historii uczyć w domu, nie mówiąc o świadomym rodzicielstwie i antykoncepcji.
Dlaczego tak uważasz?
Bo gdy czytam wykłady ministerialnego eksperta od wychowania do życia w rodzinie, to mi się włos na głowie jeży. Ot, taka perełka http://bornintheprl.pl/relikt/14576/ A zakłamywanie historii w postacu usuniecia z niej Wałęsy to hucpa straszna.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Walesa jest postacia zyjaca, bardzo niejednoznaczna. Znajdzie swoje miejsce historii, na swoje nieszczescie.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18438
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

człowiek z lasu pisze:Walesa jest postacia zyjaca, bardzo niejednoznaczna. Znajdzie swoje miejsce historii, na swoje nieszczescie.
Ale w podręcznikach już niekoniecznie. I teraz wszystko zależy od nauczyciela, rodziców. https://oko.press/walesy-podstawie-hist ... iatkowski/
Tak PiS widzi wyborców z Podkarpacia... genialne. http://m.telewizjarepublika.pl/hold-dla ... 44500.html
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Podobnie bez Gwiazdy, Walentynowicz, Frasyniuka, a nawet Kiszczaka i Jaruzelskiego itd.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6310
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

A zakłamywanie historii w postacu usuniecia z niej Wałęsy to hucpa straszna.
Taaak... To w podstawie programowej przyjętej za rządów koalicji PO-PSL Lech Wałęsa jest wymieniony z nazwiska? A w której klasie? Skoro - jak twierdzisz - PiS go wyrzuca, to widocznie wcześniej był wymieniony z nazwiska, a Ty mi zaraz mi to wskażesz! Na pewno mi wskażesz! Bo, nie wierzę, byś tak (zastosuję wersję cenzuralną) plotła bez sensu... A w tym linku poniżej poczytaj sobie, co o sprawie pisała "żaGieWu:

http://wyborcza.pl/7,75968,21063353,nik ... dniej.html

Pani magister coś jeszcze napisze?
amatorski
Ekspert
Ekspert
Posty: 81
Rejestracja: 30 maja 2013, 11:08

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: amatorski »

dragoness pisze: Współczuję wyjątkowo patologicznego środowiska.
to były realia zwykłej jasielskiej szkoły podstawowej
dragoness pisze: I owszem, to gimnazja były źródłem zła, bo była to po prostu przechowalnia przed szkołą średnią, a dzieciakom wydawało się, że są już dorosłe.
może podzieli się Pani szczegółami...
uczęszczała Pani do gimnazjum, uczyła w nim? a może zna je Pani tylko z serialu TVN "Szkoła"?

jeśli nie ma Pani osobistych doświadczeń, to powtarza tylko plotki
nina_ky
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 2 grudnia 2015, 15:52

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: nina_ky »

Tym mniej dojrzałym owszem. Ale one przed erą gimnazjów też nie miały żadnych problemów z poczuciem się dorosłymi.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18438
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

amatorski pisze:
dragoness pisze: Współczuję wyjątkowo patologicznego środowiska.
to były realia zwykłej jasielskiej szkoły podstawowej
dragoness pisze: I owszem, to gimnazja były źródłem zła, bo była to po prostu przechowalnia przed szkołą średnią, a dzieciakom wydawało się, że są już dorosłe.
może podzieli się Pani szczegółami...
uczęszczała Pani do gimnazjum, uczyła w nim? a może zna je Pani tylko z serialu TVN "Szkoła"?

jeśli nie ma Pani osobistych doświadczeń, to powtarza tylko plotki
Do gimnazjum chodziło dwoje moich dzieci. Natomiast ja, w szkole średniej, mam do czynienia z ich pokłosiem. I zastanawiam się, ktora to jasielska podstawówka, czyżby gamracka?
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Charlie_P »

dragoness pisze: A zakłamywanie historii w postacu usuniecia z niej Wałęsy to hucpa straszna.
Witold Pilecki, czy inni bohaterowie przy których Wałęsa to "pikuś" też byli i są usunięci z histori przez wiele lat i myślę,że to jest dramat. Zajmijmy sie pierwsze tymi, na Wałęse przyjdzie czas. I jeszcze co do Wałęsy, przytoczę Ci znalezioje wypowiedzi Lecha Wałęsy z ostatnich 2 lat:
1. Nigdy nie współpracowałem.
2. Współpracowałem, ale nieświadomie.
3. Współpracowałem świadomie, ale mnie zmusili.
4. Współpracowałem dobrowolnie, ale podawałem fałszywe informacje.
5. Podawałem prawdziwe informacje, ale takie, któremu nikomu nie zaszkodziły.
6. Niektóre donosy mogły zaszkodzić związkowcom, ale nie brałem za to pieniędzy.
7. Brałem pieniądze za współpracę, ale dzieliłem się nimi ze związkowcami.
8. Nie dzieliłem się tymi pieniędzmi, ale miałem kiepską sytuację rodzinną i nie niszczyłem dokumentów na swój temat.
9. Niszczyłem dokumenty na swój temat, ale one były fałszywe.
10. Nigdy nie współpracowałem

Współpracował czy nie, myślę,że gdyby sie przyznał, przeprosił to ludzie i tak mieliby go za bohatera i dobrze by go zapamiętano. Jednak to co robi teraz, mieszanie sie w jakieś KODy, bratanie się z ludzmi typu Mazguła itd... strzela sobie w kolano, troche mi go szkoda, bo ma swoje lata i moze nie zdaje sobie do końca sprawy z tego co robi.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18438
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Charlie_P pisze:
dragoness pisze: A zakłamywanie historii w postacu usuniecia z niej Wałęsy to hucpa straszna.
Witold Pilecki, czy inni bohaterowie przy których Wałęsa to "pikuś" też byli i są usunięci z histori przez wiele lat i myślę,że to jest dramat. Zajmijmy sie pierwsze tymi, na Wałęse przyjdzie czas. I jeszcze co do Wałęsy, przytoczę Ci znalezioje wypowiedzi Lecha Wałęsy z ostatnich 2 lat:
1. Nigdy nie współpracowałem.
2. Współpracowałem, ale nieświadomie.
3. Współpracowałem świadomie, ale mnie zmusili.
4. Współpracowałem dobrowolnie, ale podawałem fałszywe informacje.
5. Podawałem prawdziwe informacje, ale takie, któremu nikomu nie zaszkodziły.
6. Niektóre donosy mogły zaszkodzić związkowcom, ale nie brałem za to pieniędzy.
7. Brałem pieniądze za współpracę, ale dzieliłem się nimi ze związkowcami.
8. Nie dzieliłem się tymi pieniędzmi, ale miałem kiepską sytuację rodzinną i nie niszczyłem dokumentów na swój temat.
9. Niszczyłem dokumenty na swój temat, ale one były fałszywe.
10. Nigdy nie współpracowałem
Współpracował czy nie, myślę,że gdyby sie przyznał, przeprosił to ludzie i tak mieliby go za bohatera i dobrze by go zapamiętano. Jednak to co robi teraz, mieszanie sie w jakieś KODy, bratanie się z ludzmi typu Mazguła itd... strzela sobie w kolano, troche mi go szkoda, bo ma swoje lata i moze nie zdaje sobie do końca sprawy z tego co robi.
Czyli po prostu; dość pisania historii "po swojemu", trzymanie się faktów to podstawa. W każdym przypadku.
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Charlie_P »

Dokładnie tak.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6310
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Fascynująca jest ta dyskusja o "wyrzuceniu" Lecha Wałęsy przez PiS z podręczników do nauki historii... Tym bardziej fascynująca, że w poprzedniej podstawie programowej nazwisko Lecha Wałęsy też nie było wymienione! Ale wystarczyło, że jakiś kretyn z natemat.pl rzucił tekst, by natychmiast rozkolportowały go tak wiarygodne media, jak gazeta.pl czy oko.press... I fakty przestają mieć znaczenie... Zabawne...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18438
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Fascynująca jest dyskusja o wybiórczym traktowaniu faktów
3. Postacie i wydarzenia o doniosłym znaczeniu dla kształtowania polskiej tożsamości
kulturowej. Uczeń sytuuje w czasie i opowiada o:
1) księciu Mieszku i czeskiej Dobrawie – chrzcie Polski;
2) Bolesławie Chrobrym – pierwszym królu i zjeździe w Gnieźnie;
3) ostatnim z Piastów – Kazimierzu Wielkim;
4) królowej Jadwidze, Władysławie Jagielle i unii polsko-litewskiej;
5) Zawiszy Czarnym i grunwaldzkim zwycięstwie;
6) Mikołaju Koperniku i krakowskich żakach;
7) walce z „potopem” szwedzkim – przeorze Augustynie Kordeckim i hetmanie Stefanie
Czarnieckim;
8) Janie III Sobieskim pod Wiedniem;
9) Tadeuszu Kościuszce i kosynierach spod Racławic;
10) Janie Henryku Dąbrowskim i Józefie Wybickim oraz polskim hymnie;
11) Romualdzie Traugutcie i powstańczym państwie;
12) laureatce Nagrody Nobla – Marii Skłodowskiej-Curie,
13) Józefie Piłsudskim i jego żołnierzach,
14) Eugeniuszu Kwiatkowskim i budowie Gdyni;
15) „Zośce”, „Alku” i „Rudym”;
16) żołnierzu niezłomnym – Witoldzie Pileckim;
17) papieżu Janie Pawle II;
18) „Solidarności” i jej bohaterach.
Dlaczego w jednym przypadku nie wymienione jest żadne nazwisko? Taka ciekawostka. No jasne, czepiam się. Jak linii przerywanej w Wiadomościach TVP.
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Charlie_P »

W wielu aspektach z Panem Cejrowskim się nie zgadzam, ale w tym temacie mam identyczne zdanie, w 100%.
Załączniki
16711956_1876394659242656_2191912224238857125_n.jpg
ODPOWIEDZ