PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18471
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze:Zarówno zielonego (brunatnego luca) jak i mój. Z tą różnicą, że ja nie muszę się swojego wstydzić, czego nie można powiedzieć o innych, a także -last but not least- ich umiejętności czytania. (Daje głowę, że nie skumałeś tego zdania).
Że nie skumali, to się nie dziwię, bo tego wyrażenia używa się w innym kontekście :-(
amatorski
Ekspert
Ekspert
Posty: 81
Rejestracja: 30 maja 2013, 11:08

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: amatorski »

dragoness pisze:
Mosznicki pisze: (Daje głowę, że nie skumałeś tego zdania).
Że nie skumali, to się nie dziwię, bo tego wyrażenia używa się w innym kontekście :-(

OT: po przełożeniu na polski "skumać" znaczy pojąć/zrozumieć/ogarnąć rozumem, więc nie wiem czego Pani nie skumała i dlaczego pisze coś o innym kontekście?

jeśli mogę podejrzewać, to Pani chodziło o "wejść z kimś w porozumienie" lub "zaprzyjaźnić", ale w tym przypadku używa się zwrotu "skumać SIĘ"
Awatar użytkownika
wujek_garfield
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 297
Rejestracja: 4 czerwca 2016, 11:53
Lokalizacja: PROFIL ZAMKNIĘTY PRZEZ UŻYTKOWNIKA.

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wujek_garfield »

lewak_Mosznicki pisze: których "winą" jest to, że wyznają islam i muszą uciekać przed fundamentalistycznymi szaleńcami w ich własnych szeregach
No tylko to ich szaleństwo widocznie polega również na tym mają osobowość wieloraką,bo w jednym wcieleniu są „uciekającymi biednymi uchodźcami” a za chwilę budzą się w nich fundamentalistyczni szaleńcy wysadzający się w powietrze tak jak np. w Ansbach :rotfl: :dobani: ! Że są szaleni to się zgodzę.Tylko szaleniec może uciekać przed sobą samym.
lewak Mosznicki pisze: nie mogąc liczyć na ogarnięte psychozą i narodowym egoizmem państwa tzw. nowej Unii
Ponad 250 zabitych w wyniku zamachów w starej unii vs ZERO ofiar w „nowej unii”.Nawet takich skaleczonych w malutki paluszek przez islamistę.No to oby tylko więcej takiej „psychozy” (mam wrażenie,że chory nazywa tu zdrowych chorymi) i „narodowego egoizmu” ! :D
Już Wy się nie martwcie, towarzyszu, tym zgniłym liberalnym zachodem! Robicie wszystko, by się niedługo znowu w objęciach Matuszki Rasiji znaleźć. Mentalnie nigdy się od niej nie odpępowiliście. A ona tylko czeka, by Was przytulić
Dobra zarzutka na PiSowców,no ale - czy nawet oni na złość Putinowi zgodzą się dać poderżnąć sobie gardło ? Odmrożenie sobie uszu jeszcze by jakoś znieśli - ale to ?

Zresztą oni uznali już dawno,że nachodźcy to robota Putina,a opowieści o islamistach wspomagających Ukraińców w Donbasie to bajkę z Russia Today (zresztą Putina wspierają kadyrowcy,więc było łatwiej uwierzyć). No i Bogu dzięki,bo samo wsparcie dla Ukrainy z ignorowaniem banderyzmu to śmiertelnie poważny problem,a po co jeszcze kolejny ?
gara pisze:Mosznicki Ty jesteś chyba jednym z tych od sojowego latte i kawalerki 30m2 w miasteczku Wilanów. Na bank.
A nagroda im. Krzysztofa Kolumba za „odkrycie ameryki” w tym miesiącu wędruje do… ;)

Taki tam refren starej piosenki chyba po węgiersku - akurat o tym co robi się w Polsce z tymi,których politycznym spadkobiercą jest Mosznicki: https://www.youtube.com/watch?v=RulT_3G2GHI drogi Gara.Masz w końcu to logo parti KORWiN w awatarze,dziwię się więc,że tak nie potrafisz wyczuć lewaka.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3965
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

Mosznicki pisze:Zarówno zielonego (brunatnego luca) jak i mój. Z tą różnicą, że ja nie muszę się swojego wstydzić, czego nie można powiedzieć o innych, a także -last but not least- ich umiejętności czytania. (Daje głowę, że nie skumałeś tego zdania).
wiesz zielony..
kiedyś cytowałeś tu artykuły po angielsku a później okazało się że nie znasz tego języka..
Dla mnie wystarczy że oceniam Cię z tego co piszesz po polsku.
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

wujek_garfield pisze: drogi Gara.Masz w końcu to logo parti KORWiN w awatarze,dziwię się więc,że tak nie potrafisz wyczuć lewaka.
Bo jedyne miejsce gdzie ma KORWiNa to to właśnie awatar , bo we łbie to ma tylko pisowskie szambo.....
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18471
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

amatorski pisze:
dragoness pisze:
Mosznicki pisze: (Daje głowę, że nie skumałeś tego zdania).
Że nie skumali, to się nie dziwię, bo tego wyrażenia używa się w innym kontekście :-(

OT: po przełożeniu na polski "skumać" znaczy pojąć/zrozumieć/ogarnąć rozumem, więc nie wiem czego Pani nie skumała i dlaczego pisze coś o innym kontekście?

jeśli mogę podejrzewać, to Pani chodziło o "wejść z kimś w porozumienie" lub "zaprzyjaźnić", ale w tym przypadku używa się zwrotu "skumać SIĘ"
Kolejny, który jednakowoż nie skumał, no chyba że to alter ego p. Mosznickiego.
amatorski
Ekspert
Ekspert
Posty: 81
Rejestracja: 30 maja 2013, 11:08

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: amatorski »

przyznaję, że nie zrozumiałem, że chodzi Pani o "last but not least", ale gdzie p. Mosznicki (a jam nie jest Jego alter ego) popełnił błąd,
bo, o ile pamiętam, jednym ze znaczeń tego zwrotu to "important, despite being mentioned at the end" i tak go przecież użył
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18471
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

amatorski pisze:przyznaję, że nie zrozumiałem, że chodzi Pani o "last but not least", ale gdzie p. Mosznicki (a jam nie jest Jego alter ego) popełnił błąd,
bo, o ile pamiętam, jednym ze znaczeń tego zwrotu to "important, despite being mentioned at the end" i tak go przecież użył
Tego zwrotu używa się przy wyliczaniu, a nie, gdzie się uda. Pan Mosznicki koniecznie chce udowodnić, że świetnie zna angielski :hyhy:
amatorski
Ekspert
Ekspert
Posty: 81
Rejestracja: 30 maja 2013, 11:08

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: amatorski »

i po raz kolejny OT:
dragoness pisze:
amatorski pisze:przyznaję, że nie zrozumiałem, że chodzi Pani o "last but not least", ale gdzie p. Mosznicki (a jam nie jest Jego alter ego) popełnił błąd,
bo, o ile pamiętam, jednym ze znaczeń tego zwrotu to "important, despite being mentioned at the end" i tak go przecież użył
Tego zwrotu używa się przy wyliczaniu, a nie, gdzie się uda. Pan Mosznicki koniecznie chce udowodnić, że świetnie zna angielski :hyhy:
więc, zależnie od tego, co chciał przekazać, Pani zdaniem lepiej by było, gdyby napisał "at least" lub "most importantly" ?

nie znam się zbytnio na j. angielskim, jednak wydaje mi się, że p. Mosznicki coś wyliczał, bo napisał:
Mosznicki pisze:Zarówno zielonego (brunatnego luca) jak i mój. Z tą różnicą, że ja nie muszę się swojego wstydzić, czego nie można powiedzieć o innych, a także -last but not least- ich umiejętności czytania.
miał chyba na myśli, że nie musi się wstydzić swojego stanu umysłu , a także umiejętności czytania
przyznaję, że Pani miała rację, bo zrobił to w sposób niezrozumiały dla czytającego

natomiast moje niezrozumienie Pani wcześniejszej uwagi wzięło się stąd, że miała Pani zastrzeżenia do pierwszego zdania, a cytowała drugie :zdziwko:
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Panie amatorski przecież wiadomo, że jest Pan Mosznickim, więc ?
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

wujek_garfield pisze:
lewak_Mosznicki pisze: których "winą" jest to, że wyznają islam i muszą uciekać przed fundamentalistycznymi szaleńcami w ich własnych szeregach
No tylko to ich szaleństwo widocznie polega również na tym mają osobowość wieloraką,bo w jednym wcieleniu są „uciekającymi biednymi uchodźcami” a za chwilę budzą się w nich fundamentalistyczni szaleńcy wysadzający się w powietrze tak jak np. w Ansbach :rotfl: :dobani: ! Że są szaleni to się zgodzę.Tylko szaleniec może uciekać przed sobą samym.
Nie mają problemu z sobą (jak Ty), tylko fundamentalistami religijnymi, więc uciekają nie przed sobą, tylko nimi. Nikt się nikim nagle nie budzi, co najwyżej odpowiednio maskuje. Ewentualnie radykalizuje na miejscu. Nie ma więc "osobowości wielorakiej". Ot, czytanie i rozumienie. Jak zwykle.
lewak Mosznicki pisze: nie mogąc liczyć na ogarnięte psychozą i narodowym egoizmem państwa tzw. nowej Unii
Ponad 250 zabitych w wyniku zamachów w starej unii vs ZERO ofiar w „nowej unii”.Nawet takich skaleczonych w malutki paluszek przez islamistę.No to oby tylko więcej takiej „psychozy” (mam wrażenie,że chory nazywa tu zdrowych chorymi) i „narodowego egoizmu” ! :D
A to wszystko pewnie dlatego, że mamy skuteczną politykę integracyjną? :hyhy: Bo wtedy byłby powód, żeby się tak chwalić. Mamy zresztą rodzimych wyznawców islamu od dawna, więc pomysł, że to "islam jako taki" jest problemem jest odrealniony. No i- last but not least :D - nie w we wszystkich państwach zachodnich dochodzi do ataków, choć w większości z nich mieszkają muzułmanie.
Dobra zarzutka na PiSowców,no ale - czy nawet oni na złość Putinowi zgodzą się dać poderżnąć sobie gardło ? Odmrożenie sobie uszu jeszcze by jakoś znieśli - ale to ?
Trudniej będzie zmienić geograficzne położenie Polski i wynikające stąd zagrożenie niż uporać się z terroryzmem islamskim, który częściowo hodujemy, każąc zadowalać się trzeciemu pokoleniu ciepłą wodą w kranie.
Zresztą oni uznali już dawno,że nachodźcy to robota Putina
Cokolwiek oni uznają, skutki tego są opłakane i nie każą na siebie długo czekać. Matuszka ich chętnie przytuli.
gara pisze:Mosznicki Ty jesteś chyba jednym z tych od sojowego latte i kawalerki 30m2 w miasteczku Wilanów. Na bank.
A nagroda im. Krzysztofa Kolumba za „odkrycie ameryki” w tym miesiącu wędruje do… ;)
Lepsza tęcza niż brunatność. Bezdyskusyjnie.





@
wiesz zielony..
kiedyś cytowałeś tu artykuły po angielsku a później okazało się że nie znasz tego języka..
Dla mnie wystarczy że oceniam Cię z tego co piszesz po polsku.
Jakieś nowe wytyczne odnośnie, tym razem, edukacji j. angielskiego, o których nie wiem? Nie zdziwiłbym się, bo w końcu, jak się niedawno okazało przy okazji szczytu NATO, Obama też nie zna angielskiego tak dobrze jak znają go w TVPiS :ok:

@
Tego zwrotu używa się przy wyliczaniu, a nie, gdzie się uda. Pan Mosznicki koniecznie chce udowodnić, że świetnie zna angielski :hyhy:
"Important, despite being mentioned at the end" No właśnie. Zwrot wyświechtany i ogólnie znany- nawet osobom niekoniecznie znającym angielski, za to generalnie kumatym. Jego obecność w tamtym zdaniu jako tylko wstawienia jest neutralna dla jego rozumienia. Ale pani anglistka (sic!) mimo, że chwali się co studiowała- i że na tej właśnie podstawie rozumie co czyta po angielsku- oraz jakie języki oprócz tego zasadniczego obejmowała jej edukacja, wciąż udowadnia coś wręcz odwrotnego do znajomości nauczanego przedmiotu. I internet to wszystko pamięta. Niestety. :)

@
miał chyba na myśli, że nie musi się wstydzić swojego stanu umysłu , a także umiejętności czytania
przyznaję, że Pani miała rację, bo zrobił to w sposób niezrozumiały dla czytającego
Tobie, widzę, udało się pojąć.
Awatar użytkownika
wujek_garfield
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 297
Rejestracja: 4 czerwca 2016, 11:53
Lokalizacja: PROFIL ZAMKNIĘTY PRZEZ UŻYTKOWNIKA.

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wujek_garfield »

lewak Mosznicki pisze:
wujek_garfield pisze:
lewak_Mosznicki pisze: których "winą" jest to, że wyznają islam i muszą uciekać przed fundamentalistycznymi szaleńcami w ich własnych szeregach
No tylko to ich szaleństwo widocznie polega również na tym mają osobowość wieloraką,bo w jednym wcieleniu są „uciekającymi biednymi uchodźcami” a za chwilę budzą się w nich fundamentalistyczni szaleńcy wysadzający się w powietrze tak jak np. w Ansbach :rotfl: :dobani: ! Że są szaleni to się zgodzę.Tylko szaleniec może uciekać przed sobą samym.
Nie mają problemu z sobą (jak Ty), tylko fundamentalistami religijnymi, więc uciekają nie przed sobą, tylko nimi. Nikt się nikim nagle nie budzi, co najwyżej odpowiednio maskuje. Ewentualnie radykalizuje na miejscu. Nie ma więc "osobowości wielorakiej". Ot, czytanie i rozumienie. Jak zwykle.
Raz,że ironizowałem.Dwa - miło,że wreszcie przyznajesz oczywistość.Wśród nich są terroryści.I co z tym zrobić ?

Ano: co z tego,że w paczce cukierków tylko jeden będzie z arszenikiem,skoro nie wiadomo KTÓRY i nie ma jak sprawdzić ?! Tylko idiota będzie namawiał "zjedz te cukierki,tylko jeden jest zatruty". Więc jesteś takim idiotą czy nie ?
Dotarło ?

Niestety - oznacza to,że wpuścić nie można i nie wolno nikogo.Każdy ratownik zobowiązany jest zadbać najpierw o własne bezpieczeństwo.Chyba tego jeszcze uczą ? Natomiast można (a nawet należy) pomagać na miejscu. I to proponuję zarówno ja jak i proponował chyba rząd PiSu.
Mamy zresztą rodzimych wyznawców islamu od dawna, więc pomysł, że to "islam jako taki" jest problemem jest odrealniony
Bo jest odrealniony.Islam nie jest problemem.Problemem jest RADYKALNY ISLAM,szczególnie ten wahabicko-salaficki. Stąd uważam,że meczet na warszawskiej Ochocie powinien zostać przekazany Tatarskiej gminie wyznaniowej,a te saudyjskie psy powinny wylecieć z glana przez granicę.I że każdy salafita który przejdzie granicę niemiecką powinien zostać potraktowany tak samo.I każdy wielbiciel "emiratu kaukaskiego" też.I tak wykopanie to nadmiar miłosierdzia dla radykałów chcących nas pozabijać.

Jeśli natomiast będzie pewność,że to normalny muzułmanin który np. chce tu tylko studiować - welcome. Muzułmanka która ma w [...] noszenie burki - to samo.Kurd który zechce pracować w Polsce - ależ proszę bardzo.

Ale: musi być pewność.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A teraz sugeruję wrócić tu do tematu PiSowskiego.Czy mi się wydaje,czy małżonka Prezydenta powinna popracować nad fotogenicznością ? :

Obrazek
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6325
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Ten sam schemat co z szalikiem śp. Lecha Kaczyńskiego... I ta sama goebbelsowska zasada, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą... I ci użyteczni idioci, którzy te kłamstwa powielają... Jakie to wszystko jest powtarzalne...
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

a ja znalazłem takie cuś ;)

Obrazek
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

albo to..... :rotfl:

Obrazek
ODPOWIEDZ