PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze:
dragoness pisze:Nie przepraszam, bo nie czuję się osobiście odpowiedzialna. Moge współczuć, może mi być przykro, ale sytuacja "Nazywam się milion, bo za miliony kocham i cierpię katusze"? Dziękuję, nie. Mogę najwyżej edukować, żeby nic takiego się nie powtórzyło.
Dlatego na przykład niepotrzebnie zrehabilitowali Galileusza. ;) Przecież ich tam nie było. Czy ma znaczenie wobec tego fakt, że są członkami społeczności, która go kiedyś przymknęła?
Dlatego niech Pani już lepiej na edukacji ograniczonej do nauki angielskiego poprzestanie. A i z tym jest, jak wiadomo, problem.
Jak wiadomo? Można jaśniej? Nota bene, czy przeprosili w imieniu całej kościelnej wspólnoty wszystkich astronomów? Niech Pan nie będzie śmieszny.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Jaśniej już chyba nie można, droga Pani. Jeśli samemu coś źle robimy (np. rozumienie i analiza czytanego tekstu), to może nie powinniśmy nauczać i wymagać tego od innych.

Przeprosili jako instytucja, wspólnota, jaką reprezentują i której są członkami. Nie pytali poszczególnych parafii lub wiernych, czy im wolno. I powtarzam- to tylko przykład. Obecnie przepraszane są "czarownice". Jednak nie w Polsce, bo nikt nie czuje się odpowiedzialny; nie poczuwa się w przyzwoitości. Tak jakby można było pomyśleć, że obecnie żyjących ktoś obciąży osobistą winą.
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Sun Tzu pisze:Taaak... Pan mi magistrze joziiin przypomni... Pan cytujesz tę samą gazetę, która tydzień temu napisała, że PiS zlikwidował refundację leku o nazwie "abirateron" dla chorych na raka? Nie ma pan magistrze joziiin niczego mniej szmatławego do cytowania niż ściek Liza?
Widzę towarzyszu Edmundzie, że link do info o planach dosypywania do koryta przez wybrańców suwerena "umknął był" waszej uwadze.....Ot, przypadek taki...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze:Jaśniej już chyba nie można, droga Pani. Jeśli samemu coś źle robimy (np. rozumienie i analiza czytanego tekstu), to może nie powinniśmy nauczać i wymagać tego od innych.

Przeprosili jako instytucja, wspólnota, jaką reprezentują i której są członkami. Nie pytali poszczególnych parafii lub wiernych, czy im wolno. I powtarzam- to tylko przykład. Obecnie przepraszane są "czarownice". Jednak nie w Polsce, bo nikt nie czuje się odpowiedzialny; nie poczuwa się w przyzwoitości. Tak jakby można było pomyśleć, że obecnie żyjących ktoś obciąży osobistą winą.
Taaa... rozumiem, że mam czuć się odpowiedzialna również za czarownice. Tylko polskie, czy ogólnoświatowe? Czy mam sobie znaleźć jakąś wspólnotę wiccanek do przepraszania? Co do analizy tekstów, Pan czyta fragmenty tych, które panu odpowiadają ideologicznie, ja całość wszystkich, bo staram się być obiektywna. Ot, taka różnica między nami.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Różnica jest taka, że ja nie nadinterpretuję dla ideologicznej wygody.
PS. Proszę starać się czytać uważniej. Może i szybko Pani czyta, ale do czego ten bonus? Do takiego rozumienia? :rotfl:
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Tym bardziej dziwi, że go JP II zrehabilitował. Nie tylko go tam nie było, nie ponosił osobistej winy, ale i instytucja, na czele której stanął, nieszczęśnika "rozpieszczała".
Taaak... Otóż historyczny przedszkolaku: rehabilitacja systemu kopernikańskiego i Galileusza, czyli zezwolenie na rozpowszechnianie tez Kopernika miała miejsce 11 września 1811 roku, gdy jego teorie zyskały kolejne argumenty tak, że hipoteza ta zaczęła graniczyć z pewnością... Zatem twoja sugestia, że rehabilitacja systemu kopernikańskiego i Galileusza wydarzyła się dopiero za pontyfikatu Jana Pawła II jest nieprawdziwe! Po prostu chłopczyku, wdajesz się w dyskusję dla prowadzenia której brakuje ci baaardzo dużo wiedzy...
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Towarzyszu Edmundzie, to specjalnie dla was....

prosto z sieci
Obrazek
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

@ Sun Tzu aka Taaak...
Nie wdałem się w dyskusję wokół sporu o to, kiedy i przez kogo dokładnie został zrehabilitowany, ale ten "szczegół" oczywiście uszedł Twojej uwadze. :ok:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:
Tym bardziej dziwi, że go JP II zrehabilitował. Nie tylko go tam nie było, nie ponosił osobistej winy, ale i instytucja, na czele której stanął, nieszczęśnika "rozpieszczała".
Taaak... Otóż historyczny przedszkolaku: rehabilitacja systemu kopernikańskiego i Galileusza, czyli zezwolenie na rozpowszechnianie tez Kopernika miała miejsce 11 września 1811 roku, gdy jego teorie zyskały kolejne argumenty tak, że hipoteza ta zaczęła graniczyć z pewnością... Zatem twoja sugestia, że rehabilitacja systemu kopernikańskiego i Galileusza wydarzyła się dopiero za pontyfikatu Jana Pawła II jest nieprawdziwe! Po prostu chłopczyku, wdajesz się w dyskusję dla prowadzenia której brakuje ci baaardzo dużo wiedzy...
Przecież tu nie chodzi o dyskusję, tylko o udowodnienie swoich racji za wszelką cenę. A ja nadal nie doczekałam się niczego konstruktywnego na temat zamachu w Nicei. Ciekawe... kto kogo powinien przeprosić? Pewnie Francuzi Tunezyjczyków. Za kolonializm. Ktory nota bene zdjął ich z drzewa. Sorry. Z wielbłąda.
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Joziiiin pisze:Towarzyszu Edmundzie, to specjalnie dla was....

prosto z sieci
Obrazek
i komentarz PAD....
https://www.youtube.com/watch?v=rWg1t1m6xx0
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze:
Sun Tzu pisze:
Tym bardziej dziwi, że go JP II zrehabilitował. Nie tylko go tam nie było, nie ponosił osobistej winy, ale i instytucja, na czele której stanął, nieszczęśnika "rozpieszczała".
Taaak... Otóż historyczny przedszkolaku: rehabilitacja systemu kopernikańskiego i Galileusza, czyli zezwolenie na rozpowszechnianie tez Kopernika miała miejsce 11 września 1811 roku, gdy jego teorie zyskały kolejne argumenty tak, że hipoteza ta zaczęła graniczyć z pewnością... Zatem twoja sugestia, że rehabilitacja systemu kopernikańskiego i Galileusza wydarzyła się dopiero za pontyfikatu Jana Pawła II jest nieprawdziwe! Po prostu chłopczyku, wdajesz się w dyskusję dla prowadzenia której brakuje ci baaardzo dużo wiedzy...
Przecież tu nie chodzi o dyskusję, tylko o udowodnienie swoich racji za wszelką cenę. A ja nadal nie doczekałam się niczego konstruktywnego na temat zamachu w Nicei. Ciekawe... kto kogo powinien przeprosić? Pewnie Francuzi Tunezyjczyków. Za kolonializm. Ktory nota bene zdjął ich z drzewa. Sorry. Z wielbłąda.
Nie "torturuję faktów", więc nie muszę udowadniać swojej racji. Tak już mam, że nie pozwalam sobie na zaniechanie reakcji w pewnych dość istotnych kwestiach, bo to bierna postawa i przyzwalanie na zło. A dyskusja nie tyczyła się zupełnie ani daty czy konkretnych personaliów- sedno znów próbuje się przykryć. I to pokracznie, jak zwykle.
Niech Pani skrobnie maila do francuskiego premiera. Może udzieli konstruktywnej informacji. Pewnie zna angielski. A jak nie, to mu ktoś przetłumaczy. Ktoś, kto zapewne rozumie czytany tekst w j. ang.
I niech Pani nie pisze, że oczekuje nagle przeprosin- wszak ci, co dokonali jatki przecież nie żyją. Ci, co zostali są zapewne dumni (mam na myśli szefów zamachowcy), więc raczej nie posypią głów popiołem. Rodzina i środowisko chłopaka? No przecież to nie oni dokonali tego czynu, prawda? Krótko mówiąc: nie ma winnych.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Tak już mam, że nie pozwalam sobie na zaniechanie reakcji w pewnych dość istotnych kwestiach, bo to bierna postawa i przyzwalanie na zło
Taaak... Wzruszyłem się szlachetnością i czystością intencji autora tego fragmentu. Pamiętam, że tak samo płakałem już wtedy, gdy na winiecie "żaGieWu" przeczytałem motto: nam nie jest wszystko jedno...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Niech Pani skrobnie maila do francuskiego premiera. Może udzieli konstruktywnej informacji.
on już się wypowiedział, Francuzi mają się przyzwyczaić. Na korespondencje z idiotą szkoda czasu. A to dziwne, że Tunezyjczycy powinni przeprosić według Pana filozofii. Więc ten mail pod inny adres i raczej nie ode mnie.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Nie zdziwiłbym się, gdyby przeprosić zechcieli np. rodzice chłopaka, mimo że nie był już małym chłopcem. Choć wg Pani filozofii nie powinni, bo przecież oni to jednak nie on- dorosły facet. Dlatego właśnie uważam, że przeprosić można (ze wstydu) za kogoś, z poczucia pewnej przyzwoitości. Jeśli nie załapała Pani pewnych rzeczy w poprzednim poście to też się nie zdziwię.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Cóż... akurat oni powinni, bo za wychowanie są w pewnym stopniu odpowiedzialni. Oni zaś wolą strwierdzić, że był wariatem. Aha, chyba to nie jest właściwy wątek do takiej dyskusji, chociaż tak mi przyszło do głowy, że Ukraińcy (WSZYSCY) powinni przeprosić Polaków (wszystkich) za Wołyń. Chociaż ja nie chcę, żeby mnie ktokolwiek przepraszał. Powinni raczej przeprosić moją nieżyjącą babcię i mamę, bo to one ucierpiały. Mnie wystarczy samo zaakceptowanie winy bojowników UPA i OUN. Nie całego narodu.
ODPOWIEDZ