PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9472
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze:Nie status społeczny, intelektualny.
Coraz ciekawiej... Pani to tylko podręczniki pisać. Wszelakie :rotfl:
Aha i nie czuję się odpowiedzialna za Jedwabne, za Kielce, czy za ostatne ekscesy kiboli na ul. Puszkina. Nie będę nikogo przepraszać. Jeżeli Rosjanie wierzą w wersje podane w ich podręcznikach... cóż, ich problem.
Chyba nie tylko, skoro się tak o to ciskamy. My, Polacy. I gwoli ścisłości: nie przeprasza Pani za Jedwabne (bo wierzy- bo, chce tak wierzyć- że dokonali tego Niemcy), ale ja przepraszam. A także za to, że są takie osoby, jak Pani, które nie przepraszają. Czyli nie w Pani oraz tych osób imieniu, tylko za te osoby. Z ich powodu. Bo się tego wstydzę wobec innych. I nie zamierzam prosić o pozwolenie, czy mi wolno przepraszać.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Przepraszać można za swoje czyny, nie za czyny innych, na które dodatkowo nie mamy wpływu. Zbiorowa odpowiedzialnośc to, o ile pamiętam, była w Auschwitz. Tęsknimy? Co do statusu intelektualnego, coraz więcej mamy sterowalnych ćwierćinteligentów. Tylko patrzeć, jak zaczną się pogromy.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Mosznicki pisze:
dragoness pisze:Nie status społeczny, intelektualny.
Coraz ciekawiej... Pani to tylko podręczniki pisać. Wszelakie :rotfl:
Aha i nie czuję się odpowiedzialna za Jedwabne, za Kielce, czy za ostatne ekscesy kiboli na ul. Puszkina. Nie będę nikogo przepraszać. Jeżeli Rosjanie wierzą w wersje podane w ich podręcznikach... cóż, ich problem.
Chyba nie tylko, skoro się tak o to ciskamy. My, Polacy. I gwoli ścisłości: nie przeprasza Pani za Jedwabne (bo wierzy- bo, chce tak wierzyć- że dokonali tego Niemcy), ale ja przepraszam. A także za to, że są takie osoby, jak Pani, które nie przepraszają. Czyli nie w Pani oraz tych osób imieniu, tylko za te osoby. Z ich powodu. Bo się tego wstydzę wobec innych. I nie zamierzam prosić o pozwolenie, czy mi wolno przepraszać.
Skoro przepraszasz to poczuwasz się do odpowiedzialności. Skoro poczuwasz się do odpowiedzialności, nie uważasz przypadkiem, że przeprosiny na jasielskim forum, to trochę za mało? Takie sprawy zgłasza się do prokuratury właściwej miejscowo. Zbrodnie przeciwko ludzkości, nie ulegają przedawnieniu.
Awatar użytkownika
wujek_garfield
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 297
Rejestracja: 4 czerwca 2016, 11:53
Lokalizacja: PROFIL ZAMKNIĘTY PRZEZ UŻYTKOWNIKA.

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wujek_garfield »

człowiek z lasu pisze:Skoro poczuwasz się do odpowiedzialności, nie uważasz przypadkiem, że przeprosiny na jasielskim forum, to trochę za mało? Takie sprawy zgłasza się do prokuratury właściwej miejscowo. Zbrodnie przeciwko ludzkości, nie ulegają przedawnieniu.
Dobrze mówi,polać mu :)

Ja żadnych żydów nie paliłem (i nie paliłbym). Zamiast przepraszać to trzeba przypomnieć może Żydom, komu powinni wystawiać ten rachunek za gaz przez najbliższe stulecia.Żeby było jasne - nie chodzi o nas,ani o Gazprom ! Więc niech się łaskawie ODWALĄ od Polski.My z nich mydła nie robiliśmy,a oni z tymi co je robili przeciw nam ? Niewdzięcznicy i tyle.
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Ojczyznę dojną, racz nam zwrócić Panie......

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpos ... adu/hxdvfr

:ok:
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

A teraz czas na cuda made by pis......

http://www.newsweek.pl/polska/jaroslaw- ... 92251.html
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6296
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Pan mi magistrze joziiin przypomni... Pan cytujesz tę samą gazetę, która tydzień temu napisała, że PiS zlikwidował refundację leku o nazwie "abirateron" dla chorych na raka? Nie ma pan magistrze joziiin niczego mniej szmatławego do cytowania niż ściek Liza?
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Rozumiem towarzyszu Edmundzie, że prawda, zwłaszcza ta niepisowksa potrafi mocno zakłuć w ślepia skutecznie sklejone jedynie słuszną propagandą......

Wicie-rozumicie....
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Jozin jak to jest cytować Lisa, wiedząc, że co drugi artykuł na jego portalu lub w gazecie to manipulacja?
Staram się ogarnąć twój umysł. To jakaś choroba czy głupota? Nie wiem.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9472
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze:Przepraszać można za swoje czyny, nie za czyny innych, na które dodatkowo nie mamy wpływu. Zbiorowa odpowiedzialnośc to, o ile pamiętam, była w Auschwitz. Tęsknimy? Co do statusu intelektualnego, coraz więcej mamy sterowalnych ćwierćinteligentów. Tylko patrzeć, jak zaczną się pogromy.
"Nie przepraszam za Jedwabne" nie jest motywowane brakiem wpływu na innych, a wręcz wpływa na niegodne postawy. Jadwabne, Kielce- za to odpowiada nie kto inny, tylko Polacy. Nie wszyscy- to jasne, ale tym bardziej nie przychodzi mi trudno przeprosić.
A co do statusu intelektualnego i społecznego, to ani jeden ani drugi nie wpływa na przynależność narodową.

@
Skoro przepraszasz to poczuwasz się do odpowiedzialności. Skoro poczuwasz się do odpowiedzialności, nie uważasz przypadkiem, że przeprosiny na jasielskim forum, to trochę za mało? Takie sprawy zgłasza się do prokuratury właściwej miejscowo. Zbrodnie przeciwko ludzkości, nie ulegają przedawnieniu.
Przepraszam, bo poczuwam się do przyzwoitości. Ale jako Polak i do odpowiedzialności, bo w końcu nie dokonali tego Papuasi. Na forum może i za mało, ale skoro zamieszczam, znaczy, że w ogóle mnie na to stać. Innych nie. Auschwitz też mam zgłosić prokuraturze? W końcu wyczerpuje opisane znamiona, prawda?

@
Ja żadnych żydów nie paliłem (i nie paliłbym). Zamiast przepraszać to trzeba przypomnieć może Żydom, komu powinni wystawiać ten rachunek za gaz przez najbliższe stulecia.Żeby było jasne - nie chodzi o nas,ani o Gazprom ! Więc niech się łaskawie ODWALĄ od Polski.My z nich mydła nie robiliśmy,a oni z tymi co je robili przeciw nam ? Niewdzięcznicy i tyle.
Ktoś mówi o mydle w kontekście Jedwabnego czy Kielc? Jakeś Pan taki akuratny w tropieniu "dłużników", to nie torturuj Pan faktów.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Nie przepraszam, bo nie czuję się osobiście odpowiedzialna. Moge współczuć, może mi być przykro, ale sytuacja "Nazywam się milion, bo za miliony kocham i cierpię katusze"? Dziękuję, nie. Mogę najwyżej edukować, żeby nic takiego się nie powtórzyło.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6296
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Jadwabne, Kielce- za to odpowiada nie kto inny, tylko Polacy. Nie wszyscy- to jasne, ale tym bardziej nie przychodzi mi trudno przeprosić.
Taaak... Ty tak serio o tej swojej motywacji napisałeś czy sobie - mówiąc kolokwialnie - jaja robisz?
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9472
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze:Nie przepraszam, bo nie czuję się osobiście odpowiedzialna. Moge współczuć, może mi być przykro, ale sytuacja "Nazywam się milion, bo za miliony kocham i cierpię katusze"? Dziękuję, nie. Mogę najwyżej edukować, żeby nic takiego się nie powtórzyło.
Dlatego na przykład niepotrzebnie zrehabilitowali Galileusza. ;) Przecież ich tam nie było. Czy ma znaczenie wobec tego fakt, że są członkami społeczności, która go kiedyś przymknęła?
Dlatego niech Pani już lepiej na edukacji ograniczonej do nauki angielskiego poprzestanie. A i z tym jest, jak wiadomo, problem.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6296
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaaak... Kara na Galileusza była wyjątkowo ciężka: przez trzy lata miał raz w tygodniu odmawiać psalmy pokutne. Jego więzieniem przez pierwsze pół roku był pałac arcybiskupi w Sienie. Później przeniósł się do własnej willi pod Florencją, gdzie pozostał aż do swojej śmierci. Przez cały ten czas przyjmował najdostojniejszych gości i żył z pensji otrzymywanej od papieża...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9472
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Tym bardziej dziwi, że go JP II zrehabilitował. Nie tylko go tam nie było, nie ponosił osobistej winy, ale i instytucja, na czele której stanął, nieszczęśnika "rozpieszczała". Zresztą to tylko przykład. Innym się tak nie poszczęściło- np. kiedy byli odmiennej płci i "spółkowali z diabłem".
ODPOWIEDZ