Kostki, choinki, miśki - cuda za przednią szybą. Po co?

O wszystkim, czyli o niczym...
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Kostki, choinki, miśki - cuda za przednią szybą. Po co?

Post autor: T135 »

Coraz więcej po Jaśle jezdzi samochodów , które za przednią szybą, na lusterku mają pozawieszane różne dziwactwa, kostki do gry, od małych po ogromne, utrudniające widoczność, dziesiątki choinek zapachowych, miśki i inne różne dziwne rzeczy. Mam pytanie, po co? To przynosi jakieś szczęście? Talizman czy co? Czy sąsiad tak ma, to też zawiesiłeś? Dyndające kostki zasłaniające drogę mają upiększyć auto? Przyciągnąć laski?
Jak dla mnie, takie coś zalatuje po prostu wiochą i jak widzę obok siebie na światłach taki pojazd z wisidełkami a w środku jeszcze nażelowanego gościa z łokciem na drzwiach i disco polo na full to nie wiem czy wybuchnąć mu w twarz śmiechem, czy poczekać na zielone i pojechać zapominając o tym. Ale czekam na opinie innych, może ja jestem nie na "czasie" :)
Załączniki
10.JPG
10.JPG (69.16 KiB) Przejrzano 2147 razy
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Kostki, choinki, miśki - cuda za przednią szybą. Po co?

Post autor: Tenshi »

A jak widzisz przeciętną rodzinę, która ma powieszony różaniec, to też będziesz ich obgadywał na forum?
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Kostki, choinki, miśki - cuda za przednią szybą. Po co?

Post autor: T135 »

Ja nikogo nie obgaduję tylko z czystej ciekawości się pytam po co ludzie to wieszają? To się tyczy wszystkiego, różańców też. Chociaż nie zajmuje tyle miejsca co kostki większe od przedniej szyby :D
Awatar użytkownika
ananasek
VIP
VIP
Posty: 630
Rejestracja: 15 marca 2010, 20:40

Re: Kostki, choinki, miśki - cuda za przednią szybą. Po co?

Post autor: ananasek »

Różaniec ludzie wieszają, bo wierzą w Boga i chcą, żeby ich chronil, co w tym dziwnego ? a modlitwy czy figurki Św. Krzysztofa dlatego, że jest patronem kierowców. Kostki, bo im się podoba. Choinki zapachowe, żeby pachniało w aucie. Jak jeszcze czegoś nie wiesz to zapytaj kierowcy po co mu piesek z kiwającą głową w aucie, a nie nas.
G-man
Mistrz
Mistrz
Posty: 91
Rejestracja: 18 kwietnia 2010, 21:09

Re: Kostki, choinki, miśki - cuda za przednią szybą. Po co?

Post autor: G-man »

A co Cie obchodzi co ktos sobie ma w samochodzie , i jakiej muzyki słucha ?? Każdy ma to co lubi .
Ja jak widze takie tematy na forum to nie wiem czy wybuchnąć śmiechem , czy sie wylogować .
Ostatnio zmieniony 4 czerwca 2012, 20:33 przez G-man, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukiwana
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 27 lipca 2010, 16:53

Re: Kostki, choinki, miśki - cuda za przednią szybą. Po co?

Post autor: poszukiwana »

ananasek pisze:Różaniec ludzie wieszają, bo wierzą w Boga i chcą, żeby ich chronil, co w tym dziwnego ? a modlitwy czy figurki Św. Krzysztofa dlatego, że jest patronem kierowców. Kostki, bo im się podoba. Choinki zapachowe, żeby pachniało w aucie. Jak jeszcze czegoś nie wiesz to zapytaj kierowcy po co mu piesek z kiwającą głową w aucie, a nie nas.
do wieśniackich kostek zasłaniających tym samym narażających inne osoby na niebezpieczeństwo też się modlą? A co do zapachów to rozumiem jeden, ale jak ktoś ma zawieszonych 50 choineczek to :szok: ładny musi mieć smród w aucie że aż tyle wiesza
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Kostki, choinki, miśki - cuda za przednią szybą. Po co?

Post autor: T135 »

G-man pisze:A co Cie obchodzi co ktos sobie ma w samochodzie , i jakiej muzyki słucha ?? Każdy ma to co lubi .
To niech słucha takiej jak jemu się podoba. Ale ładowanie do samochodu potężnych głośników, i tuby basowej, a potem jeżdżenie w pochmurny dzień w ciemnych okularkach i otwartymi szybami, z muzyką disco polo na full i dyndającymi kosteczkami śmieszne jest. Jak mu się podoba taka muzyka to niech słucha sam, a nie zmusza do słuchania przechodniów w odległości 200m od auta :D
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Kostki, choinki, miśki - cuda za przednią szybą. Po co?

Post autor: Tenshi »

Mam różaniec, bo wierzę w Boga i wiem, że to dodatkowo mnie chroni- proszę masz wytłumaczenie.
W życiu nie widziałam, by ktoś miał zawieszonych 50 choineczek.
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Kostki, choinki, miśki - cuda za przednią szybą. Po co?

Post autor: T135 »

a ja widziałem. A kostki to pewnie standardowe wyposażenie samochodów z przyciemnionymi szybami i kołpakami podobnymi do alufelg, z tubą w bagażniku :hyhy:
Załączniki
kostki1.JPG
kostki1.JPG (51.86 KiB) Przejrzano 2108 razy
G-man
Mistrz
Mistrz
Posty: 91
Rejestracja: 18 kwietnia 2010, 21:09

Re: Kostki, choinki, miśki - cuda za przednią szybą. Po co?

Post autor: G-man »

No ale co Tobie to przeszkadza ze ktos ma i nawet 100 choineczek ??
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Kostki, choinki, miśki - cuda za przednią szybą. Po co?

Post autor: T135 »

A no to, że jak ktos taki wjedzie w Ciebie jak będziesz szedl poboczem,albo uderzy w Twoj samochod, bo nie zauwazy przez durne kostki czy inni "ozdoby". Dlatego zapytalem po co to? Narazac sie,kogos , utrudniac sobie widocznosc jakimis glupio wygladajacymi rzeczami.
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: Kostki, choinki, miśki - cuda za przednią szybą. Po co?

Post autor: mija »

A co to kogo obchodzi co ja mam np. w samochodzie powieszone kostki , piłeczki i wiele innych pierdółek , każdy wiesza co mu się podoba i słucha muzy jakiej chce , a jeśli komuś się nudzi i zakłada śmieszne wątki to na prawdę pogratulować :wstyd: Czy ludzie już muszą się na prawdę wszystkim interesować ? nawet co kto ma w aucie? to już jakaś paranoja :szok: to czy ktoś ma dobrą czy słabą widoczność podczas jazdy to każdego indywidualna sprawa , to tak samo jak byśmy dociekali kto co ma na obiad ,dlaczego mięso a nie np. kapuste :orany: ludzie zastanówcie się ,jedni różaniec drudzy piłki i co w tym takiego , aby poruszać temat na forum :zly:
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Kostki, choinki, miśki - cuda za przednią szybą. Po co?

Post autor: obiektywnyObserwator »

mija pisze: to czy ktoś ma dobrą czy słabą widoczność podczas jazdy to każdego indywidualna sprawa , to tak samo jak byśmy dociekali kto co ma na obiad ,dlaczego mięso a nie np. kapuste
Akurat tu nie masz racji! To czy kierowca ma dobrą widoczność wpływa na to, że Cie na poboczu
albo chodniku nie rozpaprze. Jak będzie miał małe pole widzenia to Cię nie zauważy no i wypadek
gotowy. Dlatego debilne przyciemnianie szyb jest zabronione i bardzo dobrze. Bo to wpływa nie
tylko na półgłówka w takim aucie ale i na innych użytkowników drogi. Co innego z pasami, jak nie
zapniesz to sam sobie szkodzisz a nie innym, więc to powinna być twoja sprawa. Rzeczy robione przy
samochodzie a nie mające wpływu na nic innego jak tylko na właściciela auta powinny być dowolne.
A przeróbki i udziwnienia mające wpływ na innych użytkowników drogi, bardzo dobrze, że są regulowane
prawnie.

Do muzyki disco polo tak jak i każdej innej nic nie mam i niech sobie słuchają czego chcą. Ale tak
żeby to nie wylatywało za obręb auta, bo jest ogromnym buractwem i wieśniactwem jeżdżenie taką
dyskoteką po mieście. Doprawdy nie rozumiem czemu to jeszcze do wszystkich nie dociera :rotfl:
A co tam komu dynda w aucie to faktycznie sprawa kierowcy. Niech tylko pamięta, że to świadczy
o właścicielu auta.
Taki mi się wniosek nasuwa specyficzny. Duży, rasowy pies dostojnie kroczy na smyczy ze swym właścicielem
i samą swoją rasą i wielkością zwraca uwagę i budzi szacunek. A kundle, burki i inne pimpki,
biegają, szczekają, gryzą. A takie zamieszanie muszą robić bo w innym wypadku nikt na nich uwagi
nie zwróci. Tak samo z autem, jedzie dobre albo duże więc gros osób się oglądnie z czystej ciekawości.
A na szczyla w Golfie lub BMW kilkunastoletnim nikt uwagi nie zwróci, ale jak jest tuba basowa i ciemne
szybki plus jakieś fioletowe żarówki, też się ludzie oglądną. Ale bardziej z politowaniem niż ciekawością...
mała111
VIP
VIP
Posty: 532
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:23

Re: Kostki, choinki, miśki - cuda za przednią szybą. Po co?

Post autor: mała111 »

obiektywnyObserwator pisze:[
Dlatego debilne przyciemnianie szyb jest zabronione i bardzo dobrze. Bo to wpływa nie
tylko na półgłówka w takim aucie ale i na innych użytkowników drogi.
nie do końca się z tym zgodzę ,nowsze samochody maja lekko przyciemnione szyby i nie uważam tego za buractwo :zdegustowany: wydaję mi się raczej że poprawia to komfort jazdy :)
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Kostki, choinki, miśki - cuda za przednią szybą. Po co?

Post autor: nitro »

Dokładnie... seryjnie w autach są przyciemniane szyby i pasek nad przednią, wiadomo, że ciemna czarna folia to już coś zupełnie innego ;) a tematu nie rozumie, dobry kierowca może mieć przywieszony nawet wibrator na lusterku, wypadku nie spowoduje :) dlaczego nastoletnie Bmw ma być wieśniackie? fajnie zrobione e30 np z 2.5 pod maską to rarytas
ODPOWIEDZ