I komunia - ile na prezent

O wszystkim, czyli o niczym...
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: jjaa18+ »

Ja robiłam w lokalu na 20osob wcale nie licZyłam na hojnosc gosci , mialam odlozone wczesniej na komunię pieniazki i nie patrzylam ile kto da...ludzie prZecież wcześniej wiedza ze maja komunie mozna sobie odlozyc na to pieniądze. .nie robia z dnia na dzien .Ja mialam co prawda dawno w lokalu 85 zl od osoby obiad, dwa dania gorące plus zimna plyta (sałatki, wedlina, napoje) co zostalo do domu zabralam i jest ok co sobie dziecko uzbieralo to jego. Ja zaplacilam i co mi zostalo odlozylam dla dziecka i dolozylam do preZentu. Ma na koncie i procent rośnie kiedys pojdzie w świat na studia ma na skromny poczatek.Kogo jak stac tak robi .Mozna sobie wczesniej odlozyc i nie patrzec ile kto da
Hipiska00
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2017, 20:36

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: Hipiska00 »

400zl bedzie OK
tara
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 13 września 2015, 17:30

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: tara »

Co dać dziecku w prezencie na pierwszą komunię? Z roku na rok propozycje są coraz bardziej wymyślne. Korzystają na tym także firmy pożyczkowe, ale co zrobić? sama miałam taką sytuację podbramkową. Tyle, że chociaż już wcześniej orientowałam się jakie są procedury w wonga. Oczywiście zamiast prezentu można dać po prostu pieniądze.
Anka7
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 20 grudnia 2013, 19:20

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: Anka7 »

Drodzy rodzice! Jeżeli macie ochotę, to napiszcie jakie prezenty dostały Wasze dzieci na Pierwszą Komunię Świętą. Nie interesują mnie pieniądze.
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: Joziiiin »

Obrazek
Awatar użytkownika
Filemon
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 13:36

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: Filemon »

Według mnie jak nie wiadomo co dać na prezent to pieniądze zawsze sprawdzą się najlepiej :P Do tego możesz je dać w stylowym portfelu Money Kepper i dziecko na pewno będzie zadowolone. Portfel jest co prawda skórzany, ale według mnie to nawet lepiej bo będzie służył przez długie lata, kiedy te wszystkie portfele dla dzieci niszczą się po paru miesiącach.
janeker
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 22
Rejestracja: 29 listopada 2017, 17:36

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: janeker »

Moim zdaniem tradycyjny rower od chrzestnego i tani telefonik od chrzestnej i jazda :D
kamil3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 436
Rejestracja: 23 maja 2012, 22:32

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: kamil3 »

Rower co to za prezent hahah :D może być ale jakiś drogi i fajny za minimum 2000zł :D albo coś fajnego np. wieża porządnej jakości :D
Anka7
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 20 grudnia 2013, 19:20

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: Anka7 »

Odświeżam temat. Zbliża się sezon komunii św. Jaki prezent dla dziewczynki /córka kuzynki/? Jaka stawka "obowiązuje"w w tym sezonie?
seren
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 27 marca 2019, 15:00

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: seren »

jak dla mnie to kwota rzędu tysiąca złotych powinna być ok
GMak
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 15 marca 2019, 16:47

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: GMak »

Nie wiedziałem, że teraz aż taki cennik jest :/ , znajomy ostatnio prosił mnie czy nie zostanę chrzestnym , ale w takim razie chyba jednak będę musiał odmówić.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: dragoness »

GMak pisze:Nie wiedziałem, że teraz aż taki cennik jest :/ , znajomy ostatnio prosił mnie czy nie zostanę chrzestnym , ale w takim razie chyba jednak będę musiał odmówić.
Jaki cennik, bez przesady. Kupujesz, czy dajesz tyle, ile masz ochotę. Jak się komuś nie podoba, niech spada.
maniurek
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 29 marca 2019, 17:22

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: maniurek »

Teraz w maju idziemy z zoną na Komunię do kuzyna syna, zamówiliśmy mu smartfona , do tego dostanie biblię na pamiątkę . wystarczający prezent moim zdaniem. w tym sklepie bestcena.pl mają spoko wybór smartfonów, no i dobre ceny, mozna sporo zaoszczędzic
Awatar użytkownika
Wandia
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 30 marca 2019, 14:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: Wandia »

To zależy. Wcale nie musisz dawać pieniążków, a kupić coś fajnego.
pawelkrasucki
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 30 marca 2019, 18:01

Re: I komunia - ile na prezent

Post autor: pawelkrasucki »

No niby tak ale chce Ci sie sluchac pozniej glupich komentarzy jak pojedziesz po fakcie do rodziny? No wiec wlasnie.
ODPOWIEDZ