Chiński market

O wszystkim, czyli o niczym...
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Chiński market

Post autor: Jozin »

juve_fan pisze:
zlosliwiec8 pisze: Przecież znane marki też produkowały buty w Chinach i nikomu nogi nie odpadły.
Kocham to przekonanie, że jeśli topowe marki produkują coś w Chinach, to można porównywać te produkty z chińskimi bublami. I nikogo nie przekona, że standardy oraz materiały są nieporównywalne. Jak "made in China" to "made in China" :)
Dokładnie Adrianku, ważne że jest tanio a poza tym " Panie , tera to wszystko jest z Chin"..... :rotfl:
A potem się dziwią, że firma w której pracowali upadała.....
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Chiński market

Post autor: makatka »

jowita12 pisze:Miałam okazje zamawiać kilka fajnych produktów na taniozchin i jestem zadowolona. Ani czas oczekiwania ani koszty przesyłki jakos specjalnie mnie nie zniechęciły,a podoba mi sie to ze w niskiej cenie moge zamówić sobie rzeczy za które w polskim sklepie zapłaciłabym majatek
Tzn ile rzeczy zamawiałaś i ile zapłaciłaś za przesyłkę? chcę tam cos kupić ale nie wiem jakie są koszty wysyłki
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Chiński market

Post autor: dragoness »

Jozin pisze:
juve_fan pisze:
zlosliwiec8 pisze: Przecież znane marki też produkowały buty w Chinach i nikomu nogi nie odpadły.
Kocham to przekonanie, że jeśli topowe marki produkują coś w Chinach, to można porównywać te produkty z chińskimi bublami. I nikogo nie przekona, że standardy oraz materiały są nieporównywalne. Jak "made in China" to "made in China" :)
Dokładnie Adrianku, ważne że jest tanio a poza tym " Panie , tera to wszystko jest z Chin"..... :rotfl:
A potem się dziwią, że firma w której pracowali upadała.....
Czyli nie kupujesz produktów Zelmera?
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Chiński market

Post autor: Jozin »

Dokładnie, to już nie ten Zelmer co na początku mojej kariery Ala.....Pod koniec to co tydzień biegałem do serwisu na Kościuszki z odkurzaczem..... :(
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Chiński market

Post autor: juve_fan »

A ten zelmer to juz nie boschowski czasem?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Chiński market

Post autor: dragoness »

juve_fan pisze:A ten zelmer to juz nie boschowski czasem?
Ale malutkimi literkami Made in China. Niestety.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Chiński market

Post autor: juve_fan »

dragoness pisze:
juve_fan pisze:A ten zelmer to juz nie boschowski czasem?
Ale malutkimi literkami Made in China. Niestety.
Nie wszystko "made in China" trzeba klasyfikować do kategorii bubla. To naturalne zjawisko, że większość nawet topowych marek przeniosła produkcję do Chin, co nie oznacza, że wszystko produkowane w tych fabrykach jest tandetą.
księżniczka
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 18 września 2014, 23:08

Re: Chiński market

Post autor: księżniczka »

Łyssy pisze:
pikasso pisze:Wszystko zależy na kogo się trafi, ja ostatnio dotarłam do sklepu: http://taniozchin.pl/taobao.php?name=list&cateid=16 , ceny baaardzo niskie, jakoś ok, no i sprawna dostawa, myślę że warto czasem zaryzykować bo ceny naprawdę kuszą :)
Jasne... goovna za 1/4 ceny nadal pozostaje goovnem. A potem się dziwicie, że nie ma w Polsce pracy... A jak przyjdzie wezwanie z urzędu celnego , a przychodzą coraz częściej, to już nie jest tak różowo....
Moja babcia mawia, że tanie mięso to psy jedzą, a co wartuje to kosztuje.
Łyssy, z całym szacunkiem, ale kupowałeś tam, że tak dobrze wiesz...? I zależność przyczynowo-skutkową typu: SPROWADZANIE TOWARU Z CHIN = BRAK PRACY W POLSCE, ja odebrałabym może i w ten sam sposób, odwracając tylko miejsce skutku i przyczyny. Nie ma pracy = nie stać nas na droższe produkty = nie kupujemy w drogich sklepach = kupujemy w sklepach tańszych i kupujemy wyroby chińskie. Poza tym, na to wszystko składa się wiele czynników. Dlaczego produkt polski jest taki drogi? A bo przedsiębiorców wykańczają podatki, ZUS-y srusy i inne koszta, no i nie jest on wtedy w stanie zaoferować nam konkurencyjnej ceny. Ja nawet ostatnio zdziwiłam się, kiedy w Tesco kupiłam ser z ... Litwy. To nawet jego sprowadzenie okazało się tańsze, a ser był naprawdę dobry, nie gorszej jakości. I odpowiedz sobie w tym momencie sam na to pytanie.

Jeśli zaś chodzi o taniozchin, ja kupowałam tam buty i nie narzekam na ich jakość. Śmigam w nich już 4 miesiące i nadal są w dobrym stanie. Tak, jak ktoś tu napisał. Każdy produkt może okazać się zarówno bublem, jak i rzeczą wartą kupienia - czy to chiński, amerykański czy polski.
tomek101
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 27 czerwca 2016, 09:35

Re: Chiński market

Post autor: tomek101 »

Chińczycy produkują tez dla bmw, boscha, tylko jakość jest odpowiednio wyższa ale i tak nawet te orginały niby są gorszej jakości niż na rynek zachodni a cena jest taka jak na zachodzie
ODPOWIEDZ