Wymiana dokumentów po ślubie?

O wszystkim, czyli o niczym...
stokrotka2010
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 15:31

Wymiana dokumentów po ślubie?

Post autor: stokrotka2010 »

W jakim terminie trzeba to zrobić od zawarcia związku małżeńskiego?
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Wymiana dokumentów po ślubie?

Post autor: Wojtq »

Papiery z USC trzeba wybrać chyba do 7 dni z tego co pamiętam.
A reszta dokumentów - przy każdym jest pouczenie że bodajże należy poinformować o zmianie jakichkolwiek danych w dokumencie w terminie 30 dni od daty zaistnienia zmiany. Potem mają prawo Cię ukarać.
natali
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 11 maja 2011, 16:36

Re: Wymiana dokumentów po ślubie?

Post autor: natali »

Ale kto mnie może ukarać - też napisane nie ma reguły kiedy mam zmienić dane osobowe , co do konieczności to dowód osobisty wymienia się zaraz bo nim się człowiek posługuje najczęściej a reszta jak Ci jest potrzebna , prawo jazdy płacisz za wymianę coś około 90 zł a reszta KTO MNIE MOŻE UKARAĆ, policja która nie spr. dowodu przy kontroli heheheh śmieszne
Anek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 16 listopada 2009, 18:13

Re: Wymiana dokumentów po ślubie?

Post autor: Anek »

Wymiana dowodu bezpłatna i musi zostać dokonana do 3 miesięcy bo inaczej dowód staje się nie ważny i może być problem z załatwieniem spraw w bankach urzędach itp., za wymianę prawa jazdy chyba 85 zł się płaci z tego co pamiętam, po wymianie dowodu osobistego trzeba w ciągu 3 miesięcy wypełnić dokument do urzędu skarbowego dotyczący zmiany danych. ewentualnie można wymienić jeszcze paszport jeśli będzie komuś potrzebny, dobrze jest też zmienić dane w innych instytucjach z których usług korzystamy bo w późniejszym czasie mogą wyniknąć problemy.
dokumenty z USC po tygodniu od daty małżeństwa są do odebrania, ale nie koniecznie trzeba je wybierać od razu .

Co do dowodu osobistego to policja jak najbardziej ma prawo wylegitymować zarówno za pomocą prawa jazdy jak i poprosić o dowód.
Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 246
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 09:10

Re: Wymiana dokumentów po ślubie?

Post autor: COCONUT »

czy płaci sie za wymiane prawa jazdy w zwiazku ze zmiana zameldowania?
Asza
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 18:37

Re: Wymiana dokumentów po ślubie?

Post autor: Asza »

COCONUT pisze:czy płaci sie za wymiane prawa jazdy w zwiazku ze zmiana zameldowania?
Teraz to za wszystko się płaci ,nie ma nic za darmo -niestety !! Jest to bardzo wkurzajace
czekoczekolada
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 9 maja 2012, 22:04

Re: Wymiana dokumentów po ślubie?

Post autor: czekoczekolada »

Za darmo jest wymiana dowodu osobistego :D
Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 246
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 09:10

Re: Wymiana dokumentów po ślubie?

Post autor: COCONUT »

wlasnie zlozylam wniosek o dowod poz mianie zameldowania i jest za darmo a poszlam do wydzialu komunikacji i pan mowi 84,50 WTF?!ja sie pytam? moze mnie zle zrozumial?
stokrotka28
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 27 sierpnia 2012, 19:13

Re: Wymiana dokumentów po ślubie?

Post autor: stokrotka28 »

a propo slubu,czy ktos nie dawno bral slub i kupowal obraczki??chodzi mi o najzwyklejsze obraczki 4-5mm,gdzie moge kupic nie drogo,nieche wydawac na obraczki bog wie ile ..prosze o odp
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Wymiana dokumentów po ślubie?

Post autor: słoneczko »

stokrotka28 pisze:a propo slubu,czy ktos nie dawno bral slub i kupowal obraczki??chodzi mi o najzwyklejsze obraczki 4-5mm,gdzie moge kupic nie drogo,nieche wydawac na obraczki bog wie ile ..prosze o odp
My kupowaliśmy obrączki rok temu więc nie wiem jak jest teraz, ale wtedy takie zwykłe płaskie 5mm kosztowały ok 1050zł w Gold Stone w Jaśle tj. niedaleko placu rynkowego.
japonka12
Guru
Guru
Posty: 106
Rejestracja: 4 października 2011, 17:22

Re: Wymiana dokumentów po ślubie?

Post autor: japonka12 »

Sorry ze nie w temacie ale zapytam : ja wszystkie dokumenty powymienialam na nowe nazwisko ale prawo jazdy mam na stare. Czy moge miec z tego powodu problemy gdy zatrzyma mnie policja i zobacza ze prawko nie wymienione?
qswzea
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 18 października 2011, 21:48

Re: Wymiana dokumentów po ślubie?

Post autor: qswzea »

stokrotka28 pisze:a propo slubu,czy ktos nie dawno bral slub i kupowal obraczki??chodzi mi o najzwyklejsze obraczki 4-5mm,gdzie moge kupic nie drogo,nieche wydawac na obraczki bog wie ile ..prosze o odp
My wydaliśmy na obrączki 300zł:) tyle kosztuje przetopienie obrączek z własnego złota. Ja miałam kilka pierścionków (a że nie przepadam za biżuterią to bez sentymentów się z nimi rozstałam), babcia dołożyła złoty łańcuszek(bo urwany), mam znalazła gdzieś jakiś kolczyk i się uzbierało:)
ODPOWIEDZ