Wasz sposob na bezsenność.

O wszystkim, czyli o niczym...
Pablo fanatyk
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 378
Rejestracja: 20 października 2010, 17:18
Lokalizacja: Jasło

Wasz sposob na bezsenność.

Post autor: Pablo fanatyk »

Czekam na Wasze sposoby które sami stosujecie by na codzień normalnie zasnąć a może zna ktoś coś co zaczerpnoł jeszcze od swojego dziadka czy babci?Dziekuje za wszystkie rady ;myśle ze nie tylko ja mam z tym problem.
xkubx
Guru
Guru
Posty: 154
Rejestracja: 9 czerwca 2010, 23:27
Lokalizacja: Jasło

Re: Wasz sposob na bezsenność.

Post autor: xkubx »

hmm z problemem to najlepiej się przespać. :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Wasz sposob na bezsenność.

Post autor: Homo Sapiens »

Dużo ruchu za dnia. Jeśli po pracy nie jesteś zmęczony to idź pobiegać, może na siłownie, cokolwiek żeby organizm był zmęczony i potrzebował snu.
Sam mam problemy ze snem i generalnie wysiłek fizyczny to dla mnie najlepsze lekarstwo na sen.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Wasz sposob na bezsenność.

Post autor: dragoness »

Ja to mam raczej problemy z obudzeniem się.
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Wasz sposob na bezsenność.

Post autor: wścieklica »

Nie wiem ile ty pablo masz lat, ale niezwykle skutecznym sposobem jest .... powiedzmy ... żona z dużym temperamentem. :hyhy:
Awatar użytkownika
rodnok
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 13:54

Re: Wasz sposob na bezsenność.

Post autor: rodnok »

przed zaśnięciem ważne jest żeby wyregulować oddech, rozlunic się mianowicie ułoz sie wygodnie, sproboj poczuc kazdą czesc swojego ciała (pozwoli Ci to na calkowite rozluznienie) i wykonuj wdechy i wydechy majac zamkniete oczy, uregulowanie oddechu sprawi że Twoj organizm "nastroi" się do snu, konczysz cykl kiedy masz na to ochote, odwracasz sie na bok i spisz :)) mi to zawsze pomaga
Awatar użytkownika
xyz123
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 224
Rejestracja: 10 listopada 2010, 15:56

Re: Wasz sposob na bezsenność.

Post autor: xyz123 »

Czy ktoś ma jeszcze jakiś "złoty środek" ??
Awatar użytkownika
dawideqq
Guru
Guru
Posty: 182
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:48
Lokalizacja: ŚRÓ

Re: Wasz sposob na bezsenność.

Post autor: dawideqq »

alkohol. będziesz spał jak zabity :hyhy:
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: Wasz sposob na bezsenność.

Post autor: wiolka666 »

dawideqq pisze:alkohol. będziesz spał jak zabity :hyhy:
przecież nie bedzie pił w każdy dzień heh:)widocznie mało zmęczony jest jak nie może spać bo ja nie śpie ale zwiazane to jest z nerwami które mam i nie ma szans żeby zasnąć wcześniej niż o 2 w nocy....chyba że tabsy jakieś
Awatar użytkownika
michal85
Mistrz
Mistrz
Posty: 97
Rejestracja: 20 grudnia 2010, 17:14

Re: Wasz sposob na bezsenność.

Post autor: michal85 »

Ukój nerwy. Idź do psychologa lub księdza jeśli Cię to przerasta. Po co się męczyć?
Pablo fanatyk
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 378
Rejestracja: 20 października 2010, 17:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Wasz sposob na bezsenność.

Post autor: Pablo fanatyk »

Dziś w pracy nabiłem pieszo 10 kilometrów więc już pomału mnie łapie sennośc także jeszcze ciepła kolacja;przeglądnąć pare stronek i w kimono ;) Do księdza nie pójde bo nie jestem katolikiem . Wierze w Boga i w Nim pokładam nadzieje na siłe by podołać swoim słabościom .
Thor
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 19 grudnia 2010, 10:54

Re: Wasz sposob na bezsenność.

Post autor: Thor »

Mój sposób. Działa w większości przypadków bezsenności. Wskakujesz do łóżka, bierzesz i czytasz jakąś nudną książkę. Po 10 min. oczy same się zamykają, walczysz z tym ok 5 min. żeby wzmocnić senność a potem szybko gasisz światło. Dobrej nocy życzę. :spi:
edaa10
Guru
Guru
Posty: 178
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 15:20
Lokalizacja: Jasło

Re: Wasz sposob na bezsenność.

Post autor: edaa10 »

a ja mam takie pytanie.. może to się wydawać dziecinne ale boję się ostatnio zasypiać. Na przykładzie podam. Ostatnio śniło mi się że się topie, był to bardzo realistyczny sen bo czułam to, a co najciekawsze w tym śnie wiedziałam że śnie , próbowałam się obudzić ale jakbym w pułapce była. Czytałam coś o snach świadomych, ale mimo to że zdaje sobie sprawę z tego że śnie to nie mam wpływu na przebieg zdarzeń i nie mogę tego zmienić. Strasznie pokręcone, ale to nie jest odosobniony przypadek bo zdarza mi się to coraz częściej ;/ Czy ktoś tak ma ? I Jak sobie z tym radzicie?
Awatar użytkownika
yarpen
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 7 października 2010, 09:26

Re: Wasz sposob na bezsenność.

Post autor: yarpen »

Wiem, że zabrzmi to dla niektórych śmiesznie, ale z doświadczenia mojego wpadło mi takie coś do głowy (bo ogólnie problemów ze snem na szczęście nie mam). Tak czy inaczej, zdarzyło mi się parę razy w życiu, że dostałem jako pokutę po spowiedzi odmówić cząstkę różańca. Parę razy próbowałem właśnie przed snem ją zmówić. Chyba nigdy nie udało mi się dotrwać do końca pierwszej dziesiątki :P Nic mnie tak nie usypia :) Jeśli ktoś jest katolikiem, to może to jest właśnie jakiś sposób? W psychice, to chyba działa na tej samej zasadzie co przysłowiowe liczenie baranów. W kółko to samo, aż zaśniesz... :)
konto usunięte

Re: Wasz sposob na bezsenność.

Post autor: konto usunięte »

Ja też mam kłopoty ze spaniem, polegają one u mnie na tym że lubię siedzieć po nocach i coś robić, np. siedzieć w kompie, oglądać filmy, coś tam sobie segregować i jak mam powiedzmy tydzień wolnego to tyle siedze aż padnę, czasami to jest ok. godziny 8 rano lub później. Dla mnie pójście spać o 22.00 to jest horror.
ODPOWIEDZ