piwo !!! Ktore najlepsze

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: piwo !!! Ktore najlepsze

Post autor: Jagoda Fioletowa »

obiektywnyObserwator pisze:Ci co wychwalają piwa typu Lech, Tyskie to chyba nigdy dobrego piwa nie pili.
Przecież te koncernowe to na jedną nutę każde i praktycznie niczym się nie różnią.
Nie mówię, że są złe bo też nieraz je pije. I jeśli takie miałbym polecić to tylko Tatra
Mocna, chyba ze względu na woltaż 7% :D Ale jeśli postawili by przedemną te piwa
i żadnego by nie podpisali, to bym ich nie odróżnił bo wszystko idzie przemysłowo
na ilość a nie na jakość. Co innego taki Grybów albo Ciechany, te jestem w stanie
odróżnić. Także jak ktoś nie pił piwa z dobrego browaru to niestety nie ma pojęcia
co to dobre piwo i jaki ma smak. Polecam nawet raz takie wypić to zmienicie od
razu zdanie na temat piw sprzedawanych taśmowo w sklepach.

Mam dokładnie takie samo odczucie. Często się słyszy wśród znajomych : "ja wolę Żubra, a ja wolę Tyskie, bo jest takie, a takie". Szczerze dla mnie te wszystkie sklepowe piwa nie wiele się od siebie różnią, mimo, że nigdy nie piłam piwa prosto z browaru. (Ale powiem, że narobiliście mi dużą ochotę :) Przy najbliższej okazji na pewno skorzystam :] )
A co do tych sklepowych wyrobów to również preferuje te mocniejsze, bo one mają przynajmniej jakiś charakter i głębszy smak.
Żużel
Guru
Guru
Posty: 163
Rejestracja: 8 marca 2012, 18:43
Lokalizacja: Szczecin/Zaragoza- na emigracji :)

Re: piwo !!! Ktore najlepsze

Post autor: Żużel »

Jagoda Fioletowa pisze:
obiektywnyObserwator pisze:Ci co wychwalają piwa typu Lech, Tyskie to chyba nigdy dobrego piwa nie pili.
Przecież te koncernowe to na jedną nutę każde i praktycznie niczym się nie różnią.
Nie mówię, że są złe bo też nieraz je pije. I jeśli takie miałbym polecić to tylko Tatra
Mocna, chyba ze względu na woltaż 7% :D Ale jeśli postawili by przedemną te piwa
i żadnego by nie podpisali, to bym ich nie odróżnił bo wszystko idzie przemysłowo
na ilość a nie na jakość. Co innego taki Grybów albo Ciechany, te jestem w stanie
odróżnić. Także jak ktoś nie pił piwa z dobrego browaru to niestety nie ma pojęcia
co to dobre piwo i jaki ma smak. Polecam nawet raz takie wypić to zmienicie od
razu zdanie na temat piw sprzedawanych taśmowo w sklepach.

Mam dokładnie takie samo odczucie. Często się słyszy wśród znajomych : "ja wolę Żubra, a ja wolę Tyskie, bo jest takie, a takie". Szczerze dla mnie te wszystkie sklepowe piwa nie wiele się od siebie różnią, mimo, że nigdy nie piłam piwa prosto z browaru. (Ale powiem, że narobiliście mi dużą ochotę :) Przy najbliższej okazji na pewno skorzystam :] )
A co do tych sklepowych wyrobów to również preferuje te mocniejsze, bo one mają przynajmniej jakiś charakter i głębszy smak.
Mocniejsze ale chyba nie specyfiku typu Wojak Super Mocny 9% :hyhy: Dla mnie coś powyżej tych 7 to już nie piwo
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: piwo !!! Ktore najlepsze

Post autor: nitro »

Ważne, że klepie :)
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: piwo !!! Ktore najlepsze

Post autor: obiektywnyObserwator »

"Mocniejsze ale chyba nie specyfiku typu Wojak Super Mocny 9% :hyhy: Dla mnie coś powyżej tych 7 to już nie piwo"

Powyżej 7% to już nie piwo a napój spirytusowy o smaku piwa, takie rzeczy piło się w liceum
jak było mało pieniędzy a trzeba było osiągnąć pewien efekt ;)Z tych siódemek jedyne wyraziste
i dobre to właśnie Tatra. Warka Strong albo siki typu Harnaś Strong to napitki nie do wypicia.
Teraz piwo piję dla wypicia piwa i smaku piwa a nie sponiewierania się, tak to coś co ma 40% :D
Ale słyszałem, że robią takie piwa z dużym woltażem we właśnie małych browarach gdzieś na
świecie i są bardzo dobre. Najlepszym rodzimym przykładem jest piwo z Grybowa BOCK
które ma 8,1%, i też mi bardzo smakuje a spirytusu w tym nie czuć, ale takich dużo nie da rady
wypić, właśnie z racji mocy jaka w nim drzemie ;)
DanielR625
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 3 listopada 2011, 09:42

Re: piwo !!! Ktore najlepsze

Post autor: DanielR625 »

Moim zdaniem czyli zdaniem eksperta. Ponieważ studiowałem gastronomie. I wiem z czego każde piwo się składa. Najlepszym piwem jest PIWO ŻYWIEC. Nawet w programie jednym sprawdzali to miał co prawda 3 pozycje a wygrało piwo co kosztuje 0.5 l 50 zł także sami zadecydujcie :)
Awatar użytkownika
Regulator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 417
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: piwo !!! Ktore najlepsze

Post autor: Regulator »

Masz jakiegoś linka na poparcie tezy o Żywcu?
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: piwo !!! Ktore najlepsze

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Wojaka Super Mocnego 9% nie próbowałam ;)
Ostatnio wybierałam Warkę Strong, ale chyba mi się "przejadło", bo teraz wydaje mi się za słodkie. Tatra też jest dobra, jak dla mnie.
Awatar użytkownika
Regulator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 417
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: piwo !!! Ktore najlepsze

Post autor: Regulator »

CIECHAN - polecam :ok: Na pewno dostępne w mazowieckim, u nas przyznam szczerze nie widziałem...
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: piwo !!! Ktore najlepsze

Post autor: obiektywnyObserwator »

Przejdź się do MPM na Jana Pawła, Ciechana od groma i to prawie każdy rodzaj :D
Awatar użytkownika
Regulator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 417
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: piwo !!! Ktore najlepsze

Post autor: Regulator »

Dzięki wielkie :) Przejdę się przejdę, ale narazie przywiozłem spory zapas bo myślałem, że u nas nie ma :rotfl:
ribka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 13 lutego 2012, 10:30

Re: piwo !!! Ktore najlepsze

Post autor: ribka »

obiektywnyObserwator pisze:Przejdź się do MPM na Jana Pawła, Ciechana od groma i to prawie każdy rodzaj :D
Dokładnie, szczególnie polecam się wybrać do MPM market 2, mają troszkę większy wybór dobrych regionalnych piwkek niż na jana pawła.

No i ja polece Magnusa z browaru Jagiełły, ciemne słodkawe piwko :)
Awatar użytkownika
Union
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 211
Rejestracja: 22 stycznia 2009, 21:08

Re: piwo !!! Ktore najlepsze

Post autor: Union »

Jakby ktoś miał chęć na własny browar z Grybowa to jest okazja kupna - http://biznes.interia.pl/wiadomosci/new ... ow,1788682
mela
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, 15:54

Re: piwo !!! Ktore najlepsze

Post autor: mela »

PERŁA- szczególnie dobra z sokiem malinowym :)
lady in red
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 228
Rejestracja: 30 lipca 2009, 21:12
Lokalizacja: jasełko

Re: piwo !!! Ktore najlepsze

Post autor: lady in red »

Dla wielbicieli piwa polecam odwiedzić sklep Piwa Regionalne w Rzeszowie , na ul. Paderewskiego (w sumie całkiem niedaleko Millenium Hall) duuży wybór na prawdę fajnych oryginalnych piw, dużo piw z zagranicy , do wyboru do koloru :)
Co do moich typów:
Pilsner Urquell ZAWSZE i WSZĘDZIE!!! :D
Leżajsk Niepasteryzowany ( najlepiej w Leżajsku ;))
Perła (ale nie export!)
Rześkie (można je kupić w Piwach Regionalnych, chociaż ostatnio widziałam je też w Tesco)
Kasztelan Niepasteryzowany też jest mniam
Staropramen :)
A z takich lżejszych smakowych piwek polecam Gingersa o fajnym imbirowym posmaczku no i mój faworyt ostatnio to Redds Cranberry (żurawinowy) wymiata:) nie przepadałam za Reddsem nigdy , bo jakoś mi te smaki nie podchodziły, za to ten żurawinowy super! Chociaż przyznaję , że ostatnio ciężko go gdziekolwiek zakupić, bo szybko znika z półek,
Stanowcze NIE mówię Lechowi, Żywcowi.
Awatar użytkownika
kwas
Weteran
Weteran
Posty: 71
Rejestracja: 28 marca 2012, 00:21

Re: piwo !!! Ktore najlepsze

Post autor: kwas »

Piwo tuskie
ODPOWIEDZ