Tragedia samolotu

O wszystkim, czyli o niczym...
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Re: Tragedia samolotu

Post autor: Marcinek »

Ypsilon pisze:A Ani Kopacz ani Tusk nie przekpywali ani ze szkiełkiem w ręku nie przeszukiwali terenu osobiście.
jak się już jest ministrem, albo premierem to trzeb się liczyć z obowiązkami, akurat w tym przypadku ich [...] obowiązkiem było dopilnowanie, żeby wszystko było robione zgodnie z międzynarodowymi przepisami. Drugie ich zadanie to rzetelne informowanie opinię publiczną WIARYGODNYMI INFORMACJAMI. Ale ani minister ani premier nie spełnił swojego obowiązku, nie dopilnował by wszystko było dokładnie przekopane i jeszcze bezczelnie kłamią. Nieodpowiedni ludzie na nieodpowiednich miejscach, i ludzie już zaczynają przejrzewać na oczy. Zresztą wszystko wyjdzie w wyborach.
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: Tragedia samolotu

Post autor: Ypsilon »

Kopacz miala dla pewnosci informacji uzyskiwanych od kogs torturowac tych, co pzreczesywali teren? Tak, wowczas na pewno uzyskalaby zapewnienia, ze przeszukali wlasciwie. Owszem, moze nalezy wyciagnac konsekwecnje co do winnych, ale winnymi tu nie jest Kopacz czy Tusk. Jesli gazeta nie jest w stanie dowiesc swiadomosci mowienia nieprawdy, zamiaru dezinformacji, to niech nie feruje wyroku.Zdawaloby sie, ze chdzi nam wszystkim o prawdę! I to tylko dlatego, ze ma niewymagajacych czytelnikow, nie poczuwajacych sie do kwestionowania tub medialnych jedynie slusznych opcji.
Powtarzam- jesli mieli przekonanie co do wiarygodnisci informacji na tamta chwile, to nie widze powodu zarzucac im złą wolę. Poza tym sytuacja jest dynamiczna, jak zawzyczaj chyba w takich przypadkach. z czasem dezaktualizuje sie pewne ustalenia. Sam teren może pod wplywem warunkow atmosferycznych odslanial nowe dowody. Nie wiem. Nie jestem ekspertem, ale wiem ze na podstawie tego, co i jak przedstawila , oraz oceniła, "GP" z pewnoscia nie mozna mowic o kłamstwie, tylko dlatego ze cos okazało sie potem nie odpowadac rzeczywistości. Bo ktoś mógl tego po prostu nie wiedzieć. To jest albo głupota albo manipulacja ze strony pseudogazety.

W WTC Al_Kaida mogla byc jedynie pionkiem. sa rzeczywisce ciekawe tezy na ten temat. Samolot w Pensylwanii, ktory nie zostawia sladów po rozbicu, dym wydobywajacy sie z nizszych pięter WTC, skad wlasciwie jeszce ponośc nie powinien, bo uderzenia były znacznie wyżej itp.
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Tragedia samolotu

Post autor: Homo Sapiens »

Ypsilon pisze:W WTC Al_Kaida mogla byc jedynie pionkiem. sa rzeczywisce ciekawe tezy na ten temat. Samolot w Pensylwanii, ktory nie zostawia sladów po rozbicu, dym wydobywajacy sie z nizszych pięter WTC, skad wlasciwie jeszce ponośc nie powinien, bo uderzenia były znacznie wyżej itp.
Jeśli chciałbyś coś poczytać czy oglądnąć na ten temat to jest wiele publikacji na ten temat.
Choćby sławny Farenheit 911, lub Niewygodne Fakty.
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: Tragedia samolotu

Post autor: Ypsilon »

"Niewygodne fakty" to "The inconvenient truth"?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18442
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Tragedia samolotu

Post autor: dragoness »

WTC nazwano "drugim Pearl Harbor". Analogia jest jasna.
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Tragedia samolotu

Post autor: Homo Sapiens »

Ypsilon pisze:"Niewygodne fakty" to "The inconvenient truth"?
Mój błąd. Tak, prawidłowy tytuł to "Niewygodna prawda".
konto usunięte

Re: Tragedia samolotu

Post autor: konto usunięte »

Ypsilon pisze:W WTC Al_Kaida mogla byc jedynie pionkiem. sa rzeczywisce ciekawe tezy na ten temat. Samolot w Pensylwanii, ktory nie zostawia sladów po rozbicu, dym wydobywajacy sie z nizszych pięter WTC, skad wlasciwie jeszce ponośc nie powinien, bo uderzenia były znacznie wyżej itp.
O tym co wydarzyło się na WTC wiemy dokładnie tyle co o tym co stało się pod Smoleńskiem, czyli nic, jedynie nieskończona ilość teorii spiskowych. Właśnie Takie Czasy nastały, że trzeba snuć teorie spiskowe, bo w to co mówi TV jest ciężko uwierzyć. Jakiś czas temu w USA była afera polegająca na tym że świadomie zarażano ludzi HIV w szpitalach podczas badań, żeby potem można było ich leczyć i ściągać pieniądze z ubezpieczeń. W Polsce takiej afery jeszcze nie było tylko dlatego że u nas ludzie nie muszą sobie sami wykupować ubezpieczenia (narazie) a NFZ I tak nie refunduje tych drogich leków. Ale jak tu można wierzyć w 'dbanie o obywatela'... A telewizja to najlepsze źródło (dez)informacji...
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: Tragedia samolotu

Post autor: Ypsilon »

Ja tam wierzę generalnie TV, ale oczywiscie nie każdej. O Smoleńsku wiemy wiele i wiecej sie dowiemy. Normalne, ze przy tego typu wydarzeniach mnozą sie watpliwosci. ja sie tym nie pasjonuje w kazdym razie. O WTC wiem tyle, ile wiem, ale tez sie nie pasjonuję. Wiem natomiast, ze nie domagano sie dymisji BUsha za fatalna koordynacje służb wywiadowczych., a tu niektorzy krzycza za dymisja Kopacz, bo sie miala prawo pomylic bedac samej wprowadzona w bląd.
NFZ refunduje leczenie HIV/AIDS w Polsce.
Co do analogii z Pearl Harbour, to wiadomo kto kogo wtedy zaatakowal. Na ten temat chyba nie byo i nie ma teorii spiskowych.
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Tragedia samolotu

Post autor: Homo Sapiens »

Ypsilon pisze:Ja tam wierzę generalnie TV, ale oczywiscie nie każdej. O Smoleńsku wiemy wiele i wiecej sie dowiemy. Normalne, ze przy tego typu wydarzeniach mnozą sie watpliwosci. ja sie tym nie pasjonuje w kazdym razie. O WTC wiem tyle, ile wiem, ale tez sie nie pasjonuję. Wiem natomiast, ze nie domagano sie dymisji BUsha za fatalna koordynacje służb wywiadowczych., a tu niektorzy krzycza za dymisja Kopacz, bo sie miala prawo pomylic bedac samej wprowadzona w bląd.
NFZ refunduje leczenie HIV/AIDS w Polsce.
Co do analogii z Pearl Harbour, to wiadomo kto kogo wtedy zaatakowal. Na ten temat chyba nie byo i nie ma teorii spiskowych.
Uhm. Z Pearl Harbour było tak, że Ameryka chcąc się przyłączyć do wojny musiała mieć powód jako, że oficjalnie zapowiedziała neutralność. Tak więc prowokowali i podżegali nieprzyjaciela, ignorowali ostrzeżenia i pozwolili na atak na Pearl Harbour.

Myślałem, że to jest już znany fakt każdemu po szkole średniej.
:szok:
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: Tragedia samolotu

Post autor: Ryszard L.S. »

Amerykanie czytali japoński "kod purpurowy" i zrobili wszystko, by Japończycy ich zatakowali, bo przystąpienie do wojny, w której byliby ofiarą agresji, leżało w ich interesie, zarówno politycznym, jak i gospodarczym (polityka New Dealu nie przyniósła takich efektów gospodarczych, jakich oczekiwano). Ale takie dywagacje mogą wygłaszać wyłącznie zwolennicy spiskowej teorii dziejów, bo rzeczą powszechnie wiadomą jest, że wszystko, zwłaszcza w polityce, dzieje się przypadkiem i nikt nigdy niczym nie steruje :rotfl:
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Re: Tragedia samolotu

Post autor: Marcinek »

Rosjanie już wiedzą kto zawinił. "według Komitetu, główna wina spada na stronę polską, w tym pilotów, a Rosjanie do katastrofy się nie przyczynili (czyli np. wieża kontrolna w Smoleńsku pracowała prawidłowo). "

Żadna nowość...wiadomo było od początku, że tak się zakończy ich śledztwo, nie trzeba było do tego ąż pól roku :)

Dziwne ze moze tak byc ze Rosja byla sędzią we własnej sprawie.
risto
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 430
Rejestracja: 4 lipca 2006, 23:36
Lokalizacja: Jasło

Re: Tragedia samolotu

Post autor: risto »

A czego się spodziewałeś? Że będzie napisane to nasza wina, zamordowaliśmy ich? :niepewny:
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: Tragedia samolotu

Post autor: Ypsilon »

Homo Sapiens pisze:
Ypsilon pisze:Ja tam wierzę generalnie TV, ale oczywiscie nie każdej. O Smoleńsku wiemy wiele i wiecej sie dowiemy. Normalne, ze przy tego typu wydarzeniach mnozą sie watpliwosci. ja sie tym nie pasjonuje w kazdym razie. O WTC wiem tyle, ile wiem, ale tez sie nie pasjonuję. Wiem natomiast, ze nie domagano sie dymisji BUsha za fatalna koordynacje służb wywiadowczych., a tu niektorzy krzycza za dymisja Kopacz, bo sie miala prawo pomylic bedac samej wprowadzona w bląd.
NFZ refunduje leczenie HIV/AIDS w Polsce.
Co do analogii z Pearl Harbour, to wiadomo kto kogo wtedy zaatakowal. Na ten temat chyba nie byo i nie ma teorii spiskowych.
Uhm. Z Pearl Harbour było tak, że Ameryka chcąc się przyłączyć do wojny musiała mieć powód jako, że oficjalnie zapowiedziała neutralność. Tak więc prowokowali i podżegali nieprzyjaciela, ignorowali ostrzeżenia i pozwolili na atak na Pearl Harbour.

Myślałem, że to jest już znany fakt każdemu po szkole średniej.
:szok:
Myslę, że nie każdemu. :P Bylyby wiec jakies paralele z WTC, ale sie okaże kiedyś.
Rosjanie już wiedzą kto zawinił. "według Komitetu, główna wina spada na stronę polską, w tym pilotów, a Rosjanie do katastrofy się nie przyczynili (czyli np. wieża kontrolna w Smoleńsku pracowała prawidłowo). "

Żadna nowość...wiadomo było od początku, że tak się zakończy ich śledztwo, nie trzeba było do tego ąż pól roku

Dziwne ze moze tak byc ze Rosja byla sędzią we własnej sprawie.
Ale Ty przeciez i tk od samego początku wiedziałeś, że zawinił rzad PO. I to chyba bez zadnego sledztwa. Zreszta może ostatecznie okaże sie, ze nie trzeba bedzie dezaktualizowac tego raportu? Pogodzisz sie z tym?

Rzecz nie tyle moze bardziej w tym czy steruje, ale KTO? Bo wiadomo na przyklad, że taka "GP" albo "ND" czy wiadoma rozgłosnia nie sterują. :rotfl: Sterują swiatowi Żydzi, zktórych podobno żaden nie zginął 11 wrzesnia.
Awatar użytkownika
sasza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 359
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:12
Lokalizacja: Jasło

Re: Tragedia samolotu

Post autor: sasza »

Ewa Kopacz o smoleńsku: http://www.youtube.com/watch?v=JdB6H9kgItU

Wnioski archeologów: Ekspedycja archeologiczna, badająca miejsce katastrofy samolotu Tu-154M w Smoleńsku, odnalazła podczas prac szczątki ofiar i elementy maszyny - poinformował ppłk Tomasz Mackiewicz z Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Mogę potwierdzić, że zostały ujawnione fragmenty elementów kostnych, najprawdopodobniej ludzkich, które w tej chwili znajdują się w prosektorium smoleńskim - powiedział Mackiewicz. Podkreślił, że będą tam poddane analizie. Prokurator poinformował, że w sumie odnaleziono kilka tysięcy fragmentów elementów konstrukcyjnych samolotu, jego wyposażenia i rzeczy osobistych ofiar.
Na pytanie, czy znaleziska mogą mieć znaczenie dla wyjaśnienia przyczyn katastrofy, Mackiewicz odparł, że za wcześnie jeszcze, by o tym mówić.

Cóż za prawdomówność Pani Minister godna pozazdroszczenia.
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: Tragedia samolotu

Post autor: Ypsilon »

Nie wysłuchałem jeszcze p. Kopacz, bo nie mam czasu, natomiast dyskutujac kwestię jej ewentualnego kłamstwa odnosilem sie nie do tej wypowiedzi. Jak dla mnie tamte "rewelacje" były nadu zyciem jesli idzie o jednoznaczną kwalifiklację kłamstwa.
Bardziej sie martwie, ze Kopacz doprowadzi do dyskryminacji Polakow na rynku uslug medycznych w UE, blokujac im dostep do mozliwosci leczenia za granicą.
ODPOWIEDZ