Tragedia samolotu

O wszystkim, czyli o niczym...
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: Tragedia samolotu

Post autor: gara »

Zlikwidować państwowe stadniny przynoszące po 9 baniek straty rocznie i już mamy na zbadanie tragedii.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Tragedia samolotu

Post autor: dragoness »

gara pisze:Zlikwidować państwowe stadniny przynoszące po 9 baniek straty rocznie i już mamy na zbadanie tragedii.
A konie wyrżnąć. Dlaczego te rewelacje nie zostały przedstawione PRZED odwołaniem prezesów? Dlaczego na ich miejsce nie przyszli ludzie kompetentni? TO budzi wątpliwości.
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: Tragedia samolotu

Post autor: Joziiiin »

konie sprzedać do rzeźni....
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: Tragedia samolotu

Post autor: gara »

Mój ulubiony Prezes stadniny:)
Wynajął sam sobie willę z publicznych pieniędzy!!!
http://www.fakt.pl/politycy/jerzy-bialo ... 16122.html
CYNGIEL
VIP
VIP
Posty: 1900
Rejestracja: 17 lipca 2011, 10:02

Re: Tragedia samolotu

Post autor: CYNGIEL »

Sun Tzu pisze:W kraju w którym buduje się autostrady droższe niż w Niemczech, wydanie 10 mln złotych na poznanie wszystkich faktów o katastrofie w Smoleńsku, jakoś nie robi na mnie wrażenia. Poznanie prawdy o tej tragedii jest bowiem dla mnie znacznie bardziej cenne niż parę czy paręnaście milionów złotych!
To będzie naprawdę PRAWDA? :niepewny:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Tragedia samolotu

Post autor: dragoness »

gara pisze:Mój ulubiony Prezes stadniny:)
Wynajął sam sobie willę z publicznych pieniędzy!!!
http://www.fakt.pl/politycy/jerzy-bialo ... 16122.html
Jak już powtarzam do upierdliwienia... zasłużył, zwolnić. Ale na jego miejsce przyjąć ludzi KOMPETENTNYCH, a nie kogoś takiego
Następczynią Białoboka na stanowiska prezesa stadniny została Anna Durmała (28 lat). Jej jedynym zawodowym doświadczeniem jest kierowanie malutką stadniną w Tryciążu w Małopolsce. Chowa się tam zaledwie osiem koni, w Michałowie jest ich około 400.
Nota bene, jest tutaj też list dodyczący tego "przekrętu"
"W związku z podanymi do publicznej wiadomości nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi warunków formalno – prawnych związanymi z umową najmu lokalu mieszkalnego na terenie Stadniny Koni Michałów Sp. z o.o. wyjaśniam, co następuje:

Umowę najmu jako Prezes Zarządu – pracownik spółki wraz z żona – także pracownikiem spółki zawarłem na piśmie z pełnomocnikiem spółki, którym była dla dokonania tej czynności, Kazimiera Oleksy główna księgowa spółki. Takie zawarcie umowy jest prawnie dopuszczalne, a w tej konkretnej sprawie było jedynym możliwym do zastosowania. Umowa ma charakter standardowy stosowany w Stadninie ze wszystkimi pozostałymi pracownikami, którzy wynajmują mieszkania zakładowe. Kwestia okresu, na jaki została zawarta umowa, związana była wyłącznie z powołaniem na stanowisko prezesa na czas nieoznaczony, tak jak w przypadku poprzednika Ignacego Jaworowskiego Nieprawdziwa jest informacja, że czynsz najmu za mieszkanie zakładowe wynosi symboliczną złotówkę. Wysokość czynszu miesięcznego wynosi 785,00 zł, na który składa się stawka podstawowa 0,60 zł za m2 powierzchni za wynajem, 2,97 zł za m2 powierzchni za OC, co daje stawkę czynszu w wysokości 3,57 zł m2 z tym, że opłaty z tytuły OC ponoszę samodzielnie nabywając olej opałowy, a stawkę czynszu wpłacam do kasy Stadniny. Ponadto ponoszę miesięcznie opłaty z tytułu energii elektrycznej w wysokości około 200,00 zł miesięcznie, według wskazań licznika, oraz około 60,00 zł miesięcznie z tytułu opłat wod-kan, także według wskazań licznika, płatne do kasy Stadniny. Łączna wysokość czynszu i opłat z tytułu najmu lokalu mieszkaniowego wynosi miesięcznie około 985,00 zł i jest udokumentowana w postaci stosownych rachunków i pokwitowań".
http://www.fakt.pl/politycy/jerzy-bialo ... 16122.html oczywiście źródło nic nie warte.
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: Tragedia samolotu

Post autor: gara »

Jak Pani mi znajdzie gdziekolwiek mieszkanie 190m2 za które będę musiał zapłacić miesięcznie 0,92zł/m2 + liczniki, to odpalę Pani za to 500zł miesięcznie. Zgoda?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Tragedia samolotu

Post autor: dragoness »

gara pisze:Jak Pani mi znajdzie gdziekolwiek mieszkanie 190m2 za które będę musiał zapłacić miesięcznie 0,92zł/m2 + liczniki, to odpalę Pani za to 500zł miesięcznie. Zgoda?
Łączna wysokość czynszu i opłat z tytułu najmu lokalu mieszkaniowego wynosi miesięcznie około 985,00 zł i jest udokumentowana w postaci stosownych rachunków i pokwitowań".
Sugeruje Pan, że to kłamstwo? Ja pytałam o co innego. DLACZEGO na to miejsce zatrudniono dziewczynkę od 8 koników?
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: Tragedia samolotu

Post autor: gara »

Proszę czytać ze zrozumieniem, co wchodzi w czynsz, który Pan Prezes sobie doliczył do tego zestawienia.

OC Mieszkania :rotfl:
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Tragedia samolotu

Post autor: grzeh »

WBS pisze:Smoleńska podkomisja Macierewicza może kosztować rocznie od 1,2 mln do nawet 10 mln zł

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 13404.html
cytat z artykułu:
Dlatego pozostaje nam próbować oszacować te koszty między innymi w oparciu o dane dotyczące poprzednich komisji albo informacje nieoficjalne.
wniosek: warto wrócić po kilku miesiącach i sprawdzić czy autor miał racje
bo jak na razie to najwyraźniej wróży z fusów. zobaczymy
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Tragedia samolotu

Post autor: antykieckowy »

dragoness pisze:
gara pisze:Jak Pani mi znajdzie gdziekolwiek mieszkanie 190m2 za które będę musiał zapłacić miesięcznie 0,92zł/m2 + liczniki, to odpalę Pani za to 500zł miesięcznie. Zgoda?
Łączna wysokość czynszu i opłat z tytułu najmu lokalu mieszkaniowego wynosi miesięcznie około 985,00 zł i jest udokumentowana w postaci stosownych rachunków i pokwitowań".
Sugeruje Pan, że to kłamstwo? Ja pytałam o co innego. DLACZEGO na to miejsce zatrudniono dziewczynkę od 8 koników?
Nie oczekuj od nich odpowiedzi, które stoją w sprzeczności z ich z góry przyjętymi zasadami. Oni NIGDY nie przyznają, że nie mają racji lub, że ich idole spartolili coś lub okłamali, wszak "nikt nas nie przekona, że białe jest białe a czarne jest czarne". Zakłamanie to ich cecha wspólna.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Tragedia samolotu

Post autor: grzeh »

antykieckowy pisze:Nie oczekuj od nich odpowiedzi, które stoją w sprzeczności z ich z góry przyjętymi zasadami. Oni NIGDY nie przyznają, że nie mają racji lub, że ich idole spartolili coś lub okłamali, wszak "nikt nas nie przekona, że białe jest białe a czarne jest czarne". Zakłamanie to ich cecha wspólna.
prośba: sprecyzuj słowo "Oni". konkretnie
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Tragedia samolotu

Post autor: grzeh »

Sun Tzu pisze:W kraju w którym buduje się autostrady droższe niż w Niemczech, wydanie 10 mln złotych na poznanie wszystkich faktów o katastrofie w Smoleńsku, jakoś nie robi na mnie wrażenia. Poznanie prawdy o tej tragedii jest bowiem dla mnie znacznie bardziej cenne niż parę czy paręnaście milionów złotych!
oczywiście że tak.
w takim przypadku państwo Polskie nie powinno skąpic na ekspertów światowej sławy
oraz na kosztowne badania (jeśli takowe są potrzebne)

Poprzedni rzad niestety NIC w tej sprawie nie zrobił.
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: Tragedia samolotu

Post autor: gara »

...ale kasa i tak się zgadzała:)
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: Tragedia samolotu

Post autor: Joziiiin »

Śledztwo smoleńskie wchodzi w nowy wymiar. Poranna pobudka w domu biegłego....

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... NajCzytSST

Kto następny ???
ODPOWIEDZ