wakacyjna praca za granicą

O wszystkim, czyli o niczym...
Yogi^^
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 14 października 2009, 18:09

wakacyjna praca za granicą

Post autor: Yogi^^ »

Witajcie! Wiem ze jest podobny temat o pracy za granicą,ale mało ludzi udzieliło w nim odpowiedzi,więc załozyłem nowy temat:) do rzeczy:

W tym roku kończę szkołę,no i potrzebuje drobnego zastrzyku gotówki,pytałem w Jaśle o pracę(ulotki,reklama,itd) ale praca przy roznoszeniu ulotek,lub staniu na mieście i zagadywanie przechodniów,nie podoba mi się,po prostu...Myslałem raczej o czymś w stylu zbierania owoców za granicą,pomoc przy gospodarstwie,itp.
Macie może jakies informacje o własnie takiej pracy? Lub jakies życiowe doświadczenia związanie z nią? Szukałem co-nieco na Necie o takiej pracy,ale...nic do konca nie wiadomo.
Więc gdyby ktoś mógł podzielic się informacjami,będę wdzięczny:) Pozdrawiam
robaczek2010
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 20:07

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: robaczek2010 »

witam
jak chcesz to podaj numer gg to przesle ci numer pewnego goscia ktory zalatwia prace w anglii na farmie
Yogi^^
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 14 października 2009, 18:09

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: Yogi^^ »

Co to za praca? zbiory? i co najwazniejsze...Jak z wyjazdem? na własną rękę? :suchy:
anka205
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 10 grudnia 2009, 11:58

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: anka205 »

Witam ja w tym roku wraz z chłopakiem mam zamiar wyjechać do Niemiec na truskawki jest to praca pewna firma ma dobrą opinie osobiście nie byłam ale rozmawiałam z kilkoma osobami i sobie chwalą ale oczywiście żeby dobrze zarobić trzeba się orobić ponieważ na truskawkach jest najciężej. Praca jest na akord 0,60 euro za kg truskawek plus 5% premii czyli 0,63 euro za kg ale nie ma normy dziennej ile kto da rady tyle zbiera oczywiście im więcej tym lepsze zarobki.Praca rozpoczyna się o godz.4:15 i trwa do 16 czasami do 18 około godz. 12 przywożą ciepły obiad na pole.W ubiegłych latach wyżywienie i nocleg był darmowy lecz od tego roku nocleg i wyżywienie będzie kosztowało 7 euro od osoby na dzień ale podwyższyli także zarobki. Śniadanie wydawane jest o godz. 3:30 zawiera 2 kanapki owoce sok jogurt i batonik.Praca jest 7 dni w tygodniu niezależnie od pogody także można zarobić.transport na pole darmowy.Dużo pieniążków na wyjazd tez nie trzeba firma mieści się 200 km od Szczecina tam jest przejście graniczne w Kołbaskowie.Oprócz pieniążków na podróż płaci się 100zł kaucji przed wyjazdem do domów zwracają ta kaucję i 15 euro płaci się za strój roboczy komplet ten zawiera: kurtkę i spodnie przeciwdeszczowe, buty gumowe oraz kapelusz potem można zabrać ten komplet do domu.
konto usunięte

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: konto usunięte »

7 dni w tygodniu zbierać truskawki, trzeba mieć nerwy do tego..
Abdin
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:51

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: Abdin »

w życiu nie pojechałabym zbierać truskawki. trzeba się nieźle oschylać. bolą plecy i kolana
anka205
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 10 grudnia 2009, 11:58

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: anka205 »

Coś za coś za darmo nic nie ma praca może ciężka ale można zarobić
konto usunięte

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: konto usunięte »

anka205 pisze:Witam ja w tym roku wraz z chłopakiem mam zamiar wyjechać do Niemiec na truskawki jest to praca pewna firma ma dobrą opinie osobiście nie byłam ale rozmawiałam z kilkoma osobami i sobie chwalą ale oczywiście żeby dobrze zarobić trzeba się orobić ponieważ na truskawkach jest najciężej. Praca jest na akord 0,60 euro za kg truskawek plus 5% premii czyli 0,63 euro za kg ale nie ma normy dziennej ile kto da rady tyle zbiera oczywiście im więcej tym lepsze zarobki.Praca rozpoczyna się o godz.4:15 i trwa do 16 czasami do 18 około godz. 12 przywożą ciepły obiad na pole.W ubiegłych latach wyżywienie i nocleg był darmowy lecz od tego roku nocleg i wyżywienie będzie kosztowało 7 euro od osoby na dzień ale podwyższyli także zarobki. Śniadanie wydawane jest o godz. 3:30 zawiera 2 kanapki owoce sok jogurt i batonik.Praca jest 7 dni w tygodniu niezależnie od pogody także można zarobić.transport na pole darmowy.Dużo pieniążków na wyjazd tez nie trzeba firma mieści się 200 km od Szczecina tam jest przejście graniczne w Kołbaskowie.Oprócz pieniążków na podróż płaci się 100zł kaucji przed wyjazdem do domów zwracają ta kaucję i 15 euro płaci się za strój roboczy komplet ten zawiera: kurtkę i spodnie przeciwdeszczowe, buty gumowe oraz kapelusz potem można zabrać ten komplet do domu.
niemniej jednak podziwiam Cie za szczegółowość tego opisu...
Yogi^^
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 14 października 2009, 18:09

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: Yogi^^ »

Ktoś jeszcze coś wie? dalej jestem w trakcie poszukiwania pracy...
Awatar użytkownika
Cassandra
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 23 maja 2009, 19:50

Wakacyjna praca za granicą

Post autor: Cassandra »

Czy ktoś z Was wyjeżdżał do pracy za granice za pośrednictwem rzeszowskiego biura NL jobs (http://www.nl-jobs.com/)?
Jakieś opinie na temat warunków pracy?
Awatar użytkownika
ananasek
VIP
VIP
Posty: 630
Rejestracja: 15 marca 2010, 20:40

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: ananasek »

Mam takie pytanie. Jak funkcjonuje urząd pracy w Jaśle ? Jestem dziewczyną, mam 17 lat, chciałabym poszukac sobie pracy na wakację. Czy mogę sie tam zarejestrowac ? Jeżeli tak to jak to zrobic ? Tak w ogóle to może ktoś ma dla mnie jakieś oferty pracy ? ;) moge np. sprzątac, opiekowac się dzieckiem, itp. zostawię e-mail jeżeli chciałby się ktoś ze mną skontaktowac :) [email protected]. Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
kleszczkleszcz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 290
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 21:56
Lokalizacja: Jasło

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: kleszczkleszcz »

szkoda sie rejestrowac w Urzedzie pracy ! musisz poszukac cos na wlasna reke bo przez urzad pracy to jest ciezko z tego co slyszalem!
Awatar użytkownika
ananasek
VIP
VIP
Posty: 630
Rejestracja: 15 marca 2010, 20:40

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: ananasek »

Tylko gdzie tu szukac ? pytam wśród znajomych i nic :zalamany:
blady janek
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 16 marca 2010, 14:00

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: blady janek »

Witam!
Niżej podaję link do firmy którz zatrudnia studentów na wakację, warunek j. niemiecki.
http://www.mitarbeiterservice.de/
Awatar użytkownika
ananasek
VIP
VIP
Posty: 630
Rejestracja: 15 marca 2010, 20:40

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: ananasek »

Dziękuję bardzo, ale niestety nie skorzystam, ponieważ mój niemiecki ogranicza się do " Ich bin Marta, ich komme aus Polend" :rotfl:
ODPOWIEDZ