wakacyjna praca za granicą

O wszystkim, czyli o niczym...
Yogi^^
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 14 października 2009, 18:09

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: Yogi^^ »

A ja mam takie pytanko...Może ma ktoś z was znajomych pracujących w Holandii,którzy może mogli by się zorientować o pracę w tamtejszym państwie? Lub może wiedzą gdzie ktos poszukuje pracowników? słyszałem ze w Holandii jest spora szansa na dostanie pracy...Tyle ze samemu jechać w ciemno to nie wypada... :kwasny: wolałbym wiedziec na czym stoję.

A może ktoś z was jeszcze w trakcie poszukiwania pracy za granicą? w grupie raźniej :)
Yogi^^
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 14 października 2009, 18:09

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: Yogi^^ »

:(
Awatar użytkownika
Union
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 211
Rejestracja: 22 stycznia 2009, 21:08

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: Union »

Odświeżam wątek. Wiecie może kto szuka osób na zbiory za granicą na wakacje na 2 miesiące. Najlepiej do Anglii bo angieleski znam i tam już pracowałem ale i Niemcami czy Holandią nie pogardzę (niestety nemo językowe). Koniec studiów i muszę zarobić fundusze na czas szukania pracy. Proszę o info na priv. Dzięki.
Marzena80
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 15 marca 2011, 18:38

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: Marzena80 »

Jeśli chcesz zarobic dobre pieniądze to zawse mozesz pojechac do usa. Nie wiem ile masz lat ale jesli jestes studentem mozesz pojechac przez jakies biuro do pracy w stanach. Ponoc baaardzo dobrze placa
Awatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 30 lipca 2008, 18:39

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: GCN »

Ktoś pytał o NL JOBS.
Pracuję właśnie w Holandii przez ta firmę na szklarni przy pomidorach (NL wysyła pracowników do pracy w ogrodnictwie).
8, 65 euro brutto za godzinę (podatek 33%).
Praca 8-9 godzin dziennie łatwo obliczyć.
Zakwaterowanie w hotelach lub domkach, ubezpieczenie oraz tak zwane wakacyjne, które jest odprowadzane od zarobków i wypłacane jak jest się na urlopie.
Sama praca średnio ciężka, ale w sezonie bardzo gorąco.
Można załatwić juz na miejscu zwrot z ubezpieczenia 60 euro miesięcznie, rozłąkowe z kimś z rodziny do 2000 euro rocznie oraz rodzinne około 250 euro na kwartał na jedno dziecko ci, którzy nie przekroczą w roku 7500 euro zarobku brutto mogą liczyć na zwrot z podatku aż do 1500 euro.
Awatar użytkownika
Union
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 211
Rejestracja: 22 stycznia 2009, 21:08

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: Union »

Marzena80 pisze:Jeśli chcesz zarobic dobre pieniądze to zawse mozesz pojechac do usa. Nie wiem ile masz lat ale jesli jestes studentem mozesz pojechac przez jakies biuro do pracy w stanach. Ponoc baaardzo dobrze placa
Tyle że trzeba płacić duże pieniądze za załatwienie i transport. Niestety
konto usunięte

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: konto usunięte »

Marzena80 pisze:Jeśli chcesz zarobic dobre pieniądze to zawse mozesz pojechac do usa. Nie wiem ile masz lat ale jesli jestes studentem mozesz pojechac przez jakies biuro do pracy w stanach. Ponoc baaardzo dobrze placa
Chyba mówisz o innych USA niż tych co ja do nich jeżdże. W Chicago po pierwsze nie ma pracy a po drugie nawet jeżeli znajdziesz to dostaniesz ok $10 na godzine czyli praktycznie ledwo wystarczy opłacić wszystko. W innych miastach USA to samo, Ameryka to przeszłość. Nie wiem kto ogranizuje takie wyjazdy dla studentów jak Amerykanie siedzą na bezrobociu...
Awatar użytkownika
luki666
VIP
VIP
Posty: 697
Rejestracja: 5 czerwca 2010, 23:49
Lokalizacja: okolice Jasla

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: luki666 »

znalazlem ostatnio kilka nowych ofert na tej stronie http://www.praca-za-granica.pl/ , moze ktos sie orientuje czy warto kozystac z takich stron?
asiu91
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 16 marca 2009, 17:04
Lokalizacja: Jasło

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: asiu91 »

sama bym się gdzieś wybrała do pracy na zbiory żeby coś zarobić, ale nikt znajomy się nie wybiera ;/
Marzena80
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 15 marca 2011, 18:38

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: Marzena80 »

No ja znam kilka osób które pojechały przez biuro do pracy na Alaskę. Praca była ciężka bo zwykle przy rybach, ale wrócili zadowoleni. W "urodzajnym" sezonie wyciągali po 1000 zielonych tygodniowo. Z tego co wiem trzeba pokryć koszty biletu lotniczego i wizy
hantelka
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 24 marca 2011, 21:14

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: hantelka »

A zjakiego biura twoi znajomi pojechali, bo ja bym sie wybrala ale boje sie tak w ciemno. wiec jesli sprwdzone to podaj namiary
Marzena80
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 15 marca 2011, 18:38

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: Marzena80 »

Hantelko pojechali na Alaskę przez biuro why not usa. Zeby pojechac przez to biuro chyba trzeba być studentem. Dowiem sie na 100procent i dam Ci znać
Jaśminowa
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, 20:31

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: Jaśminowa »

Czy chciałby się ktoś wybrać w najbliższym czasie do Holandii za pośrednictwem tej firmy http://www.nl-jobs.com/ ?
wagabunda
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 25 maja 2012, 16:45

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: wagabunda »

polecam wyjazdy do Huggate w Angli, organizowane przez M.Szpaka. Można zarobić ale praca ciężka, truskawki od rana do nocy :) tylko nie wiem czy wyjazdy są dalej? jakby ktoś miał info to poproszę:)
jaślanka85
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 23:00

Re: wakacyjna praca za granicą

Post autor: jaślanka85 »

o farmie również słyszałam,ale ponoć było bankructwo jak jest teraz nie wiadomo...
ODPOWIEDZ