Rasizm - problem czy no problem ?

O wszystkim, czyli o niczym...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze: 7 sierpnia 2020, 12:22
Chauvin has been charged with second-degree murder.
Czyli odpowiednik naszego zabójstwa. Nie moja wina, że tłumaczy mamy do [...].
Albo „morderstwa drugiego stopnia”.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: Mosznicki »

luc_ponownie pisze: 7 sierpnia 2020, 12:28
OK, czyli jednak morderstwo- ale wiemy, dzięki czyim praktykom. :super:
Mosze-nicki nie pierd...l taka jest prawda i tyle. No ale wiem,ty to jesteś z tych co to jak lata temu doszło do demonstracji anarchistów przeciw przemocy Izraela wobec Palestyńczyków to potem chcieli tych durni sądzić na to,że swoim nosem zaatakował pięść Izraelskiego typa z bezpieki :rotfl:
https://cia.media.pl/poznan_przemowieni ... zatrzymani

Fakt faktem szkolenie policji w USA przez izraelską "policję" ma takie same skutki jak by policję miało szkolić gestapo...
Ja nawet się nie wczytywałem, miernoto intelektualna, w ten artykuł, bo zupełnie nie o to chodzi. Śmieszne jest, ze jak nie od tej strony, to próbuje się cokolwiek ugrać z innej. No okej, było kolano, ale gdyby nie ci Żydzi... To jest niepoważne.

Super, ze korzystają z technik izraelskich, tylko niech stosują to wtedy, gdy wymaga tego sytuacja.

A kto szkoli francuska policję- tez bardzo kontrowersyjne chwyty? Izrael? Czy radzą sobie sami?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze: 7 sierpnia 2020, 14:01
dragoness pisze: 7 sierpnia 2020, 12:22
Chauvin has been charged with second-degree murder.
Czyli odpowiednik naszego zabójstwa. Nie moja wina, że tłumaczy mamy do [...].
Albo „morderstwa drugiego stopnia”.
Nie bedę się z koniem kopać. https://kruczek.pl/morderstwo-a-zabojstwo-roznice/
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: Mosznicki »

Nikt nie neguje motywu czy jego braku. Nie bądź śmieszna. Terminu się używa, i tyle. Zastanawia mnie tylko, jak tak bezmyślnie można było wysnuć wniosek, ze opublikowane nagrania to „całość”. Zajście trwało ok. 30 min., nagranie chyba ma znacznie mniej. Policjanci nagle zdjęli kamerki??? I przecież nigdzie nie toczy się dyskusja nt. tak istotny jak rzekoma zmiana biegu wydarzeń- czyli bez tych „nearly eight minutes”. Rozumiem, ze taki Krzysiu i inni janusze dają coraz to ciała, ale Ty byś jednak mogła myśleć.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: krzysztof1 »

Mosznicki pisze: 7 sierpnia 2020, 14:19 Nikt nie neguje motywu czy jego braku. Nie bądź śmieszna. Terminu się używa, i tyle. Zastanawia mnie tylko, jak tak bezmyślnie można było wysnuć wniosek, ze opublikowane nagrania to „całość”. Zajście trwało ok. 30 min., nagranie chyba ma znacznie mniej. Policjanci nagle zdjęli kamerki??? I przecież nigdzie nie toczy się dyskusja nt. tak istotny jak rzekoma zmiana biegu wydarzeń- czyli bez tych „nearly eight minutes”. Rozumiem, ze taki Krzysiu i inni janusze dają coraz to ciała, ale Ty byś jednak mogła myśleć.
Czy już zmówiłeś dzisiaj litanie do świętego Floyda? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: Mosznicki »

Nie. Poczekam na beatyfikację- jak się zwolni miejsce po JPII :hyhy:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: dragoness »

Nie ma wątpliwości, że doszło do przekroczenia uprawnień. Z drugiej strony głupotą jest narażanie się na śmierć, lub zranienie, podchodząc do kogoś potencjalnie niebezpiecznego. I nawet nie probuj sugerować, że to jest spowodowane kolorem skóry, bo w stosunku do mojego znajomego (białego) policjanci zachowali się podobnie. Tu facet nie chce połozyc rąk na kierownicy, odmawia wykonania poleceń, ucieka z radiowozu drugą stroną i wtedy zaczyna się ten tzw. przymus bezpośredni. Policja musi zmienić sosób pacyfikacji zatrzymanych. Taki nasuwa się wniosek.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze: 7 sierpnia 2020, 19:16 Nie ma wątpliwości, że doszło do przekroczenia uprawnień. Z drugiej strony głupotą jest narażanie się na śmierć, lub zranienie, podchodząc do kogoś potencjalnie niebezpiecznego. I nawet nie probuj sugerować, że to jest spowodowane kolorem skóry, bo w stosunku do mojego znajomego (białego) policjanci zachowali się podobnie. Tu facet nie chce połozyc rąk na kierownicy, odmawia wykonania poleceń, ucieka z radiowozu drugą stroną i wtedy zaczyna się ten tzw. przymus bezpośredni. Policja musi zmienić sosób pacyfikacji zatrzymanych. Taki nasuwa się wniosek.
Właśnie znikąd nie wynika, ze stanowił zagrożenie. Nic nie usprawiedliwia tych „nearly eight minutes”. Ludzie go napominali, jest raport medyczny. Nie da się tego obronić.

Nie wiem, czy był uprzedzony czy nie. Ale to, ze akurat Twoj biały znajomy miał podobne doswiadczenie nie stanowi dowodu na to, ze nie był. No i- jak wiadomo- tu przecież nie chodzi tylko o jednego Floyda.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: dragoness »

Sorry, ale nie dogadamy się. A podejście policjantów do odmowy wykonywania poleceń? Przyczyna jest prosta https://www.monitorlocalnews.com/wiecej ... na-sluzbie
wlad
VIP
VIP
Posty: 881
Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:32

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: wlad »

Tak mnie zastanawia dlaczego nasz obojniak od płodzenia postów i kierunkowskaz jedynej właściwej prawdy nie wypowiedział się jeszcze w temacie "Kiszenie ogórków", smutne to :(
Szkoda a wydaje się, że temat mujej bliski...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze: 7 sierpnia 2020, 20:26 Sorry, ale nie dogadamy się. A podejście policjantów do odmowy wykonywania poleceń? Przyczyna jest prosta https://www.monitorlocalnews.com/wiecej ... na-sluzbie
Ale co to wszystko ma wspólnego z tym, co ostatecznie się stało? NIC. To nie był powód do takiego załatwienia sprawy. Wiec faktycznie- nie dogadamy się. Bo gdyby to stało się np. Twojemu synowi, to chyba nie usprawiedliwialabys tego policjanta w taki sam sposób, prawda?
wlad
VIP
VIP
Posty: 881
Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:32

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: wlad »

https://www.bbc.com/future/article/2020 ... telligence

Tylko krakowska na odtrucie, może pomoże.
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: luc_ponownie »

Niepoważny to jesteś ty. Widzę,że skoro wyzywasz mnie od "miernot intelektualnych" itd dowodzi tego - oraz tego,że nieźle cię zdenerwowałem trafną odpowiedzią. A teraz "co gorsza" pójdę za ciosem robaczku - sam tego chciałeś Mosze-nicki
A kto szkoli francuska policję- tez bardzo kontrowersyjne chwyty? Izrael? Czy radzą sobie sami?
Obrazek

https://www.jpost.com/israel/police-to- ... ntrol-7158 :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :hurra: :hyhy:
Per France's request, Karadi brought along with him Asst.-Cmdr. Ya'acov Nehemia, head of the police's Special Forces, who police said would advise and train the French police in riot control techniques. [...] The Israel Police is considered a world expert in counterterrorism as well as riot control. "We have experience in controlling riots and maintaining public order from the Palestinian intifada and the disengagement from the Gaza Strip," one senior officer explained. "Karadi and Nehemia are also there to advise the French on how to effectively quell massive riots like there were in France in November," he said. In addition to riot control, "the talks are focusing on enhancing the level of cooperation between Israel and France with regard to international crime fighting
Pytanie do publiczności: ja go zaorałem,czy to Mosze-nicki dokonał samozaorania ? Bo już sam nie wiem... ;) :hyhy:
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: Mosznicki »

luc_ponownie pisze: 7 sierpnia 2020, 22:30 Niepoważny to jesteś ty. Widzę,że skoro wyzywasz mnie od "miernot intelektualnych" itd dowodzi tego - oraz tego,że nieźle cię zdenerwowałem trafną odpowiedzią. A teraz "co gorsza" pójdę za ciosem robaczku - sam tego chciałeś Mosze-nicki
A kto szkoli francuska policję- tez bardzo kontrowersyjne chwyty? Izrael? Czy radzą sobie sami?
Obrazek

https://www.jpost.com/israel/police-to- ... ntrol-7158 :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :hurra: :hyhy:
Per France's request, Karadi brought along with him Asst.-Cmdr. Ya'acov Nehemia, head of the police's Special Forces, who police said would advise and train the French police in riot control techniques. [...] The Israel Police is considered a world expert in counterterrorism as well as riot control. "We have experience in controlling riots and maintaining public order from the Palestinian intifada and the disengagement from the Gaza Strip," one senior officer explained. "Karadi and Nehemia are also there to advise the French on how to effectively quell massive riots like there were in France in November," he said. In addition to riot control, "the talks are focusing on enhancing the level of cooperation between Israel and France with regard to international crime fighting
Pytanie do publiczności: ja go zaorałem,czy to Mosze-nicki dokonał samozaorania ? Bo już sam nie wiem... ;) :hyhy:
Rewanżuje się tylko komplementami. Bo przecież „lewacki pomiot” czy „rozmowa z Toba to jak gra w szachy z gołębiem” (czy jakos tak) to przecież komplementy, prawda? ;)

Tak wiec, owszem- jesteś tępakiem. Za każdym razem, gdy próbujesz mi wmówić historie jak np. ta z rzekomo niekatolicka geneza pojęcia rasy i dyskryminacji rasowej. Albo poraz kolejny udowadniasz, ze nie potrafisz czytac rzeczy w tzw. kontekście itp.

No, niedziwne ostatecznie, ze korzystają z doświadczeń Izraelczyków, biorąc pod uwagę sytuacje tych drugich. Ochrona lotnisk też korzysta:

https://www.huffpost.com/entry/what-isr ... _b_4978149



A tu masz coś do przemyślenia:

https://blogs.timesofisrael.com/critici ... sm-really/

https://www.independent.co.uk/voices/an ... 1.html?amp

„(...) Don’t compare Israeli actions to the Nazis unless it’s incredibly specific and historically justified (such as a settler calling for Arabs to be gassed). And even then, use extreme caution.(...).”
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze: 7 sierpnia 2020, 22:01
dragoness pisze: 7 sierpnia 2020, 20:26 Sorry, ale nie dogadamy się. A podejście policjantów do odmowy wykonywania poleceń? Przyczyna jest prosta https://www.monitorlocalnews.com/wiecej ... na-sluzbie
Ale co to wszystko ma wspólnego z tym, co ostatecznie się stało? NIC. To nie był powód do takiego załatwienia sprawy. Wiec faktycznie- nie dogadamy się. Bo gdyby to stało się np. Twojemu synowi, to chyba nie usprawiedliwialabys tego policjanta w taki sam sposób, prawda?
Mój syn był kilkakrotnie zatrzymywny przez policję. Stosował sie do poleceń i nic mu się nie stało.
ODPOWIEDZ