Rasizm - problem czy no problem ?

O wszystkim, czyli o niczym...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: Mosznicki »

„ A u was biją murzynów”.

Poprzewracało to się u „patriotów”. To słowo wcale nie jest neutralne.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18468
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze: 27 lipca 2020, 15:41 „ A u was biją murzynów”.

Poprzewracało to się u „patriotów”. To słowo wcale nie jest neutralne.
A jakie jest?
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3965
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: grzeh »

Mosznicki pisze: 27 lipca 2020, 05:47 Zamknięcie tematu to będzie, gdy udowodnisz, ze np. Polacy ich nie łapali, choć mogli, bo byli w tym samym miejscu, ale wykazywali wyższość moralna. ....
Tak, to są te ostateczne argumenty:

1) tam przecież też mogli być Katolicy (lub: Katolicy też tak postępują)
2) tam też mogli być Polacy (lub: Polacy też tak postępują)
3) przecież to Katolik, to dlaczego nie postępuje jak Katolik =X= ułaskawił przestępce, jak mógł tak zrobić!

[typowe dla pewnych środowisk]
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze: 27 lipca 2020, 16:02
Mosznicki pisze: 27 lipca 2020, 15:41 „ A u was biją murzynów”.

Poprzewracało to się u „patriotów”. To słowo wcale nie jest neutralne.
A jakie jest?
Już tu o tym chyba było.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: Mosznicki »

grzeh pisze: 27 lipca 2020, 16:25
Mosznicki pisze: 27 lipca 2020, 05:47 Zamknięcie tematu to będzie, gdy udowodnisz, ze np. Polacy ich nie łapali, choć mogli, bo byli w tym samym miejscu, ale wykazywali wyższość moralna. ....
Tak, to są te ostateczne argumenty:

1) tam przecież też mogli być Katolicy (lub: Katolicy też tak postępują)
2) tam też mogli być Polacy (lub: Polacy też tak postępują)
3) przecież to Katolik, to dlaczego nie postępuje jak Katolik =X= ułaskawił przestępce, jak mógł tak zrobić!

[typowe dla pewnych środowisk]
Chcesz powiedzieć, ze czarni i Arabowie zjechali specjalnie w tamte rejony, zeby handlować ludźmi? No kto miał niby to robić? A pojecie „rasy” zapoczątkowała Hiszpańska Inkwizycja, czyli akurat katolicy.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: krzysztof1 »

A jak zamiast Murzyn napiszę Bambo to czy to też jest rasizm??? :rotfl: :padam: :rotfl: :padam: :rotfl:
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: Mosznicki »

Myśle, ze znasz odpowiedz. Polaczku.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18468
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: dragoness »

krzysztof1 pisze: 27 lipca 2020, 18:07 A jak zamiast Murzyn napiszę Bambo to czy to też jest rasizm??? :rotfl: :padam: :rotfl: :padam: :rotfl:
Bardziej rasistowskie. Mógłby być Afrykanin, po prostu.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3965
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: grzeh »

Mosznicki pisze: 27 lipca 2020, 17:43
grzeh pisze: 27 lipca 2020, 16:25
Mosznicki pisze: 27 lipca 2020, 05:47 Zamknięcie tematu to będzie, gdy udowodnisz, ze np. Polacy ich nie łapali, choć mogli, bo byli w tym samym miejscu, ale wykazywali wyższość moralna. ....
Tak, to są te ostateczne argumenty:

1) tam przecież też mogli być Katolicy (lub: Katolicy też tak postępują)
2) tam też mogli być Polacy (lub: Polacy też tak postępują)
3) przecież to Katolik, to dlaczego nie postępuje jak Katolik =X= ułaskawił przestępce, jak mógł tak zrobić!

[typowe dla pewnych środowisk]
Chcesz powiedzieć, ze czarni i Arabowie zjechali specjalnie w tamte rejony, zeby handlować ludźmi? No kto miał niby to robić? A pojecie „rasy” zapoczątkowała Hiszpańska Inkwizycja, czyli akurat katolicy.
nie, nie chcę tego powiedzieć. chciałem powiedzieć dokładnie to co napisałem.
ale co ciekawe, znamienite jest to o co pytasz w kontekście wcześniejszych Twoich słów:
"Zamknięcie tematu to będzie, gdy udowodnisz, ze np. Polacy ich nie łapali, choć mogli, bo byli w tym samym miejscu"

luc_ponownie trafił w punkt - i to Cię zabolało ;)
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: Mosznicki »

grzeh pisze: 27 lipca 2020, 20:19
Mosznicki pisze: 27 lipca 2020, 17:43
grzeh pisze: 27 lipca 2020, 16:25

Tak, to są te ostateczne argumenty:

1) tam przecież też mogli być Katolicy (lub: Katolicy też tak postępują)
2) tam też mogli być Polacy (lub: Polacy też tak postępują)
3) przecież to Katolik, to dlaczego nie postępuje jak Katolik =X= ułaskawił przestępce, jak mógł tak zrobić!

[typowe dla pewnych środowisk]
Chcesz powiedzieć, ze czarni i Arabowie zjechali specjalnie w tamte rejony, zeby handlować ludźmi? No kto miał niby to robić? A pojecie „rasy” zapoczątkowała Hiszpańska Inkwizycja, czyli akurat katolicy.
nie, nie chcę tego powiedzieć. chciałem powiedzieć dokładnie to co napisałem.
ale co ciekawe, znamienite jest to o co pytasz w kontekście wcześniejszych Twoich słów:
"Zamknięcie tematu to będzie, gdy udowodnisz, ze np. Polacy ich nie łapali, choć mogli, bo byli w tym samym miejscu"

luc_ponownie trafił w punkt - i to Cię zabolało ;)
A ja mu przypomniałem Jego wcześniejsze popisy z Żydami jako „(wspól)winnymi” Holokaustu. Tobie zaś przypomnę, ze aby sprzedać, trzeba mieć komu. To popyt stwarza podaż- czyż nie, wolnorynkowcy? A kto go tworzył? ;) Dlaczego nie okazał się inny niż „dzikusy” i „arabusy”? Szlachetny? Przecież to byli chrześcijanie... :hyhy: Nasz krąg kulturowy! :rotfl: Dlatego obwinianie czarnych o niewolnictwo („sami sobie winni”, „nie lepsi”- czyt. „tak naprawdę to właśnie obi są rasistami”) jest tym samym, czym, oprócz wspomnianej analogii z Żydami, obwinianie kobiet o handel kobietami (bo ostatecznie nie tylko mężczyźni w tym uczestniczą) lub prostytucje. Geje natomiast są sami sobie „winni” homofobii, bo przecież „się obnoszą” i „prowokują”... Trzeba w końcu dorosnąć, chłopcy.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3965
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: grzeh »

Mosznicki pisze: 27 lipca 2020, 20:57 ..
A ja mu przypomniałem Jego wcześniejsze popisy z Żydami jako „(wspól)winnymi” Holokaustu. Tobie zaś przypomnę, ze aby sprzedać, trzeba mieć komu. To popyt stwarza podaż- czyż nie, wolnorynkowcy? A kto go tworzył? ;) Dlaczego nie okazał się inny niż „dzikusy” i „arabusy”? Szlachetny? Przecież to byli chrześcijanie... :hyhy: Nasz krąg kulturowy! :rotfl: Dlatego obwinianie czarnych o niewolnictwo („sami sobie winni”, „nie lepsi”- czyt. „tak naprawdę to właśnie obi są rasistami”) jest tym samym, czym, oprócz wspomnianej analogii z Żydami, obwinianie kobiet o handel kobietami (bo ostatecznie nie tylko mężczyźni w tym uczestniczą) lub prostytucje. Geje natomiast są sami sobie „winni” homofobii, bo przecież „się obnoszą” i „prowokują”... Trzeba w końcu dorosnąć, chłopcy.
A ja mu przypomniałem Jego wcześniejsze popisy z Żydami jako „(wspól)winnymi” Holokaustu.
nie wiem co mu przypominałeś, ale chyba nie czytałeś/słuchałeś Dr Ewy Kurek (mówi tylko o faktach).

ale jak mowa tylko o faktach - to nie ma co dyskutować, wiec lepiej tego unikać. prawda? ;)

reszta:
Tobie zaś przypomnę, ze aby sprzedać, trzeba mieć.....
wybacz ale dla mnie nie strawne. piszesz fakty, mówisz konkretnie - wtedy okej.
Erystyka słowna mnie nie interesuje - nie mam na to czasu ;)
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: Mosznicki »

Ewa Kurek to Michalkiewicz w spódnicy- dla mnie niestrawne. A to, ze ja wyciągasz, świadczy tylko o tym, ze miałem racje- tzn. winne poszczególnych procederów miałyby być ich ofiary (kolejny przykład to gwalty). Brawo!

A jaka „erystyka słowna” jest ekonomia? Prawicowy ból tylka? ;)
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3965
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: grzeh »

Mosznicki pisze: 27 lipca 2020, 22:19 Ewa Kurek to Michalkiewicz w spódnicy- dla mnie niestrawne. A to, ze ja wyciągasz, świadczy tylko o tym, ze miałem racje- tzn. winne poszczególnych procederów miałyby być ich ofiary (kolejny przykład to gwalty). Brawo!

A jaka „erystyka słowna” jest ekonomia? Prawicowy ból tylka? ;)
cytat:
A to, ze ja wyciągasz, świadczy tylko o tym, ze miałem racje
ok, porozmawiajmy na argumenty
cytat:
A ja mu przypomniałem Jego wcześniejsze popisy z Żydami jako „(wspól)winnymi” Holokaustu
i proszę o argumentacje, a nie erystykę.
(możesz to zrobić w innym temacie lub utworzyć nowy)
chętnie poczytam i podzielę się swoim zdaniem.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: Mosznicki »

A jakie Ty masz argumenty??? Nie rozśmieszaj mnie! Prawica kocha „kneblowanych” medialnie, bo to jej wystarcza za dowód swoich podejrzeń.

Nie doczytałeś się analogii? To nie był jedyny przykład.

Ja powiem, ze za komunę winę ponoszą sami Polacy. Bo sie znaleźli i tacy, co ja zaprowadzili. Tak samo, jak jacys Niemcy w NRD. I co teraz? To wciąż „erystyka”? ZSRR odegrał tylko marginalna role?
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Rasizm - problem czy no problem ?

Post autor: Mosznicki »

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... abija.html

Do tego doprowadza obrona „narodowego” DNA. „Lepiej być faszystą, niż pedałem”.
ODPOWIEDZ