Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

O wszystkim, czyli o niczym...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

curiosus sum pisze: 24 maja 2020, 22:02
Mosznicki pisze: 24 maja 2020, 21:37
curiosus sum pisze: 24 maja 2020, 20:31

Pytanie wysokich lotów .Co ma pokazać ?? Że ksiązki nie istnieją ?? "Ludzie na walizkach " bardzo dawno temu a w zeszłym roku "Boskie zwierzęta" . I teraz powstanie jakaś teza - że za mało skoro napisał więcej, ze niewłaściw tytuły?
Tą ostatnią polecam
Też polecam tą pozycję. I w zasadzie tylko kwestia praw zwierząt mnie skłania do ewentualnego oddania głosu na SH.
Mnie skłania parę dodatkowych rzeczy ( kwestia zwierząt i środowiska chyba najważniejsza ). W wielu się z nim nie zgadzam, ale nie bedzie kandydata w 100% odpowiadającego każdemu wyborcy. Jeszcze do wyborów pozostało trochę czasu i może sytuacja się zmieni ale zaryzykowałbym układ Hołownia + rząd złożony z obecnej opozycji. Zmiana układu sił w parlamencie jest dosyć prawdopodobna jesli będą przedterminowe wybory a nastroje społeczne pójdą dalej obecnym torem. Oczywiście Trzaskowski i pozostali kandydaci opozycyjni tez mają mój głos jak wejdą do drugiej tury, ale to wszystko już było i okazywało się bardzo niewydolne. Przerzucenie całkowitej władzy znowu na PO też mnie nie zachwyca ......
No właśnie- środowisko. Nasza chata z kraja i mamy „ważniejsze” problemy niż jakieś tam pakiety klimatyczne czy fanaberie w postaci praw zwierząt. Ale akurat na świecie żywo dyskutuje się właśnie te kwestie. Zdaje się znowu, ze jesli chcemy, „aby wszystko zostało jak dawniej, wszystko musi się zmienić”.
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: curiosus sum »

grzeh pisze: 24 maja 2020, 22:18 dragoness; Jedyne co potrafisz to obrażać i straszyć PiSem,
naprawdę szkoda, dzięki takim jak Ty - merytorycznych wypowiedzi tu nie uświadczy. eot
Czy politycy to elity ?? Chyba coś poszło nie tak jeśli doszukujemy się autorytetów wśród ludzi, którzy po prostu powinni dla nas pracować. Za tą pracę nieźle im płacimy, mają przywileje, ulgi podatkowe i inne. Myślę, że elit trzeba szukać gdzie indziej, chociaż zdarzają się jednostki godne uwagi, naśladowania i szacunku
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18468
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: dragoness »

grzeh pisze: 24 maja 2020, 22:18 dragoness; Jedyne co potrafisz to obrażać i straszyć PiSem,
naprawdę szkoda, dzięki takim jak Ty - merytorycznych wypowiedzi tu nie uświadczy. eot
Prawda wyzwala, a nie obraża. Zrozum to wreszcie. I może miałeś na myśli "elity" dziennikarskie? https://nczas.com/2020/05/24/skandalicz ... HJ9mZF0-Vc
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Jozin.1 »

Obrazek
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6324
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Tak się wzruszyłem twoją troską, że aż mi łzy poleciały ze wzruszenia... A tak przy okazji: będziesz głosowal na Płaczącego Szymona czy na Człowieka-Porażkę, który zastąpił Prawdziwą Prezydent?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18468
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze: 25 maja 2020, 11:15 Hmm... Tak się wzruszyłem twoją troską, że aż mi łzy poleciały ze wzruszenia... A tak przy okazji: będziesz głosowal na Płaczącego Szymona czy na Człowieka-Porażkę, który zastąpił Prawdziwą Prezydent?
Na pewno nie na chodzący długopis, proszę pana
wlad
VIP
VIP
Posty: 881
Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:32

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: wlad »

btw nawiązując do tematu to Budka szybko zareagował widząc rosnące poparcie SH.
Na razie efekt świeżości (co nie trudne po MKB) działa i Trzaskowski szczególnie w zamawianych sondażach wygląda dobrze ;)
Do puki była MKB to SH był atrakcyjny teraz dojdzie do zwykłego przewartościowania i kalkulacji wyborców co też nie jest dobre bo pokazuje jak elektorat opozycyjny nie jest zdecydowany...
Do momentu startu Trzaskowskiego Kosiniak i SH mieli realne szanse na drugą turę teraz będzie ciężko.
Pytanie komu oprócz Dudy najbardziej odebrał poparcie Trzaskowski - chyba właśnie SH bo jego wyborcy są najmniej konkretni, Kosiniak ma betonowy elektorat i ciężko tam o zmianę decyzji.
Bosaka, Biedronia i resztę wrzuciłbym już do planktonu.
SH może już tylko liczyć na dyskredytacje Trzaskowskiego przez PIS albo na wpadki Trzaskowskiego.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18468
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: dragoness »

Niestety, tu widać przewagę obozu rządzącego. Opozycja nie potrafi się zjednoczyć i wystawić jednego kandydata. Znowu w drugiej turze będziemy głosować na mniejsze zło.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

I wciąż byłoby to mniejsze zło dla wielu, gdyby wystawili. Zreszta niebardzo to widze.
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: curiosus sum »

Sun Tzu pisze: 25 maja 2020, 11:15 Hmm... Tak się wzruszyłem twoją troską, że aż mi łzy poleciały ze wzruszenia... A tak przy okazji: będziesz głosowal na Płaczącego Szymona czy na Człowieka-Porażkę, który zastąpił Prawdziwą Prezydent?
Ja z wielką chęcią zagłosuje na kogokolwiek, aby ten mały pokrzykujący człowiek (nie o wzrost chodzi) odszedł w niepamięć. Żaden z poprzedników tak nie ośmieszył tego urzędu jak on. Wydzierał się o wyimaginowanej wspólnocie, stojąc na tle dworku będącego muzeum , które zostało wyremontowane z dotacji unijnych. I ten ryk trafia do jego wyborców bo fakty są nieprzyswajalne.
wlad
VIP
VIP
Posty: 881
Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:32

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: wlad »

curiosus sum pisze: 25 maja 2020, 11:52
Sun Tzu pisze: 25 maja 2020, 11:15 Hmm... Tak się wzruszyłem twoją troską, że aż mi łzy poleciały ze wzruszenia... A tak przy okazji: będziesz głosowal na Płaczącego Szymona czy na Człowieka-Porażkę, który zastąpił Prawdziwą Prezydent?
Ja z wielką chęcią zagłosuje na kogokolwiek, aby ten mały pokrzykujący człowiek (nie o wzrost chodzi) odszedł w niepamięć. Żaden z poprzedników tak nie ośmieszył tego urzędu jak on. Wydzierał się o wyimaginowanej wspólnocie, stojąc na tle dworku będącego muzeum , które zostało wyremontowane z dotacji unijnych. I ten ryk trafia do jego wyborców bo fakty są nieprzyswajalne.
Pisząc "kogokolwiek" to zrób listę bez Dudy i wylosuj...jak tak ludzie będą podchodzić to status quo będzie się mieć dobrze.
Taka postawa odbiera Ci prawo do jakiekolwiek późniejszej krytyki
Nawet żeby być w zgodzie z własnym sumieniem trzeba być konsekwentnym w wyborach. Wspominałeś o SH to trzymaj się tego wyboru.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: krzysztof1 »

curiosus sum pisze: 24 maja 2020, 22:02
Mosznicki pisze: 24 maja 2020, 21:37
curiosus sum pisze: 24 maja 2020, 20:31

Pytanie wysokich lotów .Co ma pokazać ?? Że ksiązki nie istnieją ?? "Ludzie na walizkach " bardzo dawno temu a w zeszłym roku "Boskie zwierzęta" . I teraz powstanie jakaś teza - że za mało skoro napisał więcej, ze niewłaściw tytuły?
Tą ostatnią polecam
Też polecam tą pozycję. I w zasadzie tylko kwestia praw zwierząt mnie skłania do ewentualnego oddania głosu na SH.
Mnie skłania parę dodatkowych rzeczy ( kwestia zwierząt i środowiska chyba najważniejsza ). W wielu się z nim nie zgadzam, ale nie bedzie kandydata w 100% odpowiadającego każdemu wyborcy. Jeszcze do wyborów pozostało trochę czasu i może sytuacja się zmieni ale zaryzykowałbym układ Hołownia + rząd złożony z obecnej opozycji. Zmiana układu sił w parlamencie jest dosyć prawdopodobna jesli będą przedterminowe wybory a nastroje społeczne pójdą dalej obecnym torem. Oczywiście Trzaskowski i pozostali kandydaci opozycyjni tez mają mój głos jak wejdą do drugiej tury, ale to wszystko już było i okazywało się bardzo niewydolne. Przerzucenie całkowitej władzy znowu na PO też mnie nie zachwyca ......
Co trzeba mieć zamiast mózgu aby chcieć rządu złożonego z obecnej opozycji?
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: curiosus sum »

wlad pisze: 25 maja 2020, 11:31 btw nawiązując do tematu to Budka szybko zareagował widząc rosnące poparcie SH.
Na razie efekt świeżości (co nie trudne po MKB) działa i Trzaskowski szczególnie w zamawianych sondażach wygląda dobrze ;)
Do puki była MKB to SH był atrakcyjny teraz dojdzie do zwykłego przewartościowania i kalkulacji wyborców co też nie jest dobre bo pokazuje jak elektorat opozycyjny nie jest zdecydowany...
Do momentu startu Trzaskowskiego Kosiniak i SH mieli realne szanse na drugą turę teraz będzie ciężko.
Pytanie komu oprócz Dudy najbardziej odebrał poparcie Trzaskowski - chyba właśnie SH bo jego wyborcy są najmniej konkretni, Kosiniak ma betonowy elektorat i ciężko tam o zmianę decyzji.
Bosaka, Biedronia i resztę wrzuciłbym już do planktonu.
SH może już tylko liczyć na dyskredytacje Trzaskowskiego przez PIS albo na wpadki Trzaskowskiego.
Zgadzam się. Tyle, że Hołownia zebrał ludzi którzy chcą przeciąć POPiSową wojenkę. Trzaskowski, silniejszy niż MKB wzmocni przekaz i wojenka się będzie rozwijać. Łagodny jak dotąd dla SH T.Lis , dziś w newsweeku wysmażył artykuł mocno go dyskredytujący - a to tylko dlatego, że RT jest kandydatem. Wyciągnął mu "mam talent" tak jakby przed miesiącem o tym nie wiedział :) . Zobaczymy, jak sytuacja bedzie się rozwiajć. Ale nie wiem czy nasze Jasło/okolice dotyczą te zawirowania :), tu są mocno ugruntowane przekonania i preferencje wyborcze.
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: curiosus sum »

wlad pisze: 25 maja 2020, 12:15
curiosus sum pisze: 25 maja 2020, 11:52
Sun Tzu pisze: 25 maja 2020, 11:15 Hmm... Tak się wzruszyłem twoją troską, że aż mi łzy poleciały ze wzruszenia... A tak przy okazji: będziesz głosowal na Płaczącego Szymona czy na Człowieka-Porażkę, który zastąpił Prawdziwą Prezydent?
Ja z wielką chęcią zagłosuje na kogokolwiek, aby ten mały pokrzykujący człowiek (nie o wzrost chodzi) odszedł w niepamięć. Żaden z poprzedników tak nie ośmieszył tego urzędu jak on. Wydzierał się o wyimaginowanej wspólnocie, stojąc na tle dworku będącego muzeum , które zostało wyremontowane z dotacji unijnych. I ten ryk trafia do jego wyborców bo fakty są nieprzyswajalne.
Pisząc "kogokolwiek" to zrób listę bez Dudy i wylosuj...jak tak ludzie będą podchodzić to status quo będzie się mieć dobrze.
Taka postawa odbiera Ci prawo do jakiekolwiek późniejszej krytyki
Nawet żeby być w zgodzie z własnym sumieniem trzeba być konsekwentnym w wyborach. Wspominałeś o SH to trzymaj się tego wyboru.
Ktokolwiek - druga tura. Nie pierwsza
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: krzysztof1 »

curiosus sum pisze: 25 maja 2020, 11:52
Sun Tzu pisze: 25 maja 2020, 11:15 Hmm... Tak się wzruszyłem twoją troską, że aż mi łzy poleciały ze wzruszenia... A tak przy okazji: będziesz głosowal na Płaczącego Szymona czy na Człowieka-Porażkę, który zastąpił Prawdziwą Prezydent?
Ja z wielką chęcią zagłosuje na kogokolwiek, aby ten mały pokrzykujący człowiek (nie o wzrost chodzi) odszedł w niepamięć. Żaden z poprzedników tak nie ośmieszył tego urzędu jak on. Wydzierał się o wyimaginowanej wspólnocie, stojąc na tle dworku będącego muzeum , które zostało wyremontowane z dotacji unijnych. I ten ryk trafia do jego wyborców bo fakty są nieprzyswajalne.
Na złość mamie odmrożę sobie uszy. :rotfl: :rotfl: :rotfl:
ODPOWIEDZ