Wyjazd za granicę z kotem

O wszystkim, czyli o niczym...
soushand1989
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 13:33
Lokalizacja: Murfreesboro

Wyjazd za granicę z kotem

Post autor: soushand1989 »

Witam, chciałabym się dowiedzieć, jak to jest w przypadku podróży z kotem za granicę. Kotka jest moim oczkiem w głowie, dlatego chciałabym się dowiedzieć jak wygląda podróż ze zwierzęciem za granicę. Byc może ktoś ma to już za sobą. Najbardziej mnie interesuje przelot samolotem do UK, Danii czy inne kraje UE. Na razie wiem tyle, że badania weterynaryjne, książeczka zdrowia, szczepień, wścieklizna, czip, paszport koci. Mam obawy co do lotu samolotem z kotem, bo czytałam rożne opinie ludzi, że nie zawsze zwierzęta przezywają podróż, że jest to dla nich mekką. Kota dają do przechowalni bagażu, gdzie jest głośno, zimno, stres.. Nie wiem czy to prawda. Oraz że na koniec są jeszcze problemy z wydaniem kota przez linie lotnicze. sama siebie znam i zwariowałabym gdyby coś się jej stało. Dlatego tez proszę o rady, może ktoś coś wie, doświadczył tego.
szmitu3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 227
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:43

Re: Wyjazd za granicę z kotem

Post autor: szmitu3 »

Jesli zalezy ci na kocie to szukaj busa albo autobusu ktory jezdzi do tego kraju gdzie chcesz jechac ( bo kilka jest wymienione) i jedz razem z nim. Najbezpieczniejsze rozwiazanie. Chyba ze znajdziesz prywatna osobe ktora np. wraca z PL z urlopu i cie moze zabrac.
Firmy kurierskie przewozace paczki np.do UK tez zwierzeta moga przewiezc.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9479
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Wyjazd za granicę z kotem

Post autor: Mosznicki »

Tak generalnie, to do 8kg wagi (wraz z transporterem) zwierzak może podróżować w kabinie pasażerskiej. Upewnij się, że to będzie możliwe.
Wszelkie formalności dot. zdrowia zwierzęcia znajdziesz oczywiście w sieci.
Nie wiem, czy kotek jeździ z Tobą w aucie. Może warto go stopniowo przyzwyczajać: wsadzać do transportera, wozić coraz dłużej - wówczas i podróż samolotem będzie, myślę, łatwiejsza.
maksym
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 11 października 2014, 15:29

Re: Wyjazd za granicę z kotem

Post autor: maksym »

Dla kota jest to stresujące przeżycie. Przed podróżą warto podać KalmVet (Vetekpsert) Jest to preparat do łagodzenia objawów stresu, niepokoju oraz wszelkich zaburzeń behawioralnych, np.: strach przed burzą, wystrzałami, przed planowaną podróżą, przeprowadzką.
ODPOWIEDZ