Fizjoterapia.Dobry wybór?

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Awatar użytkownika
tal
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 30 listopada 2015, 10:03

Fizjoterapia.Dobry wybór?

Post autor: tal » 3 grudnia 2015, 11:39

Zastanwiam się czy fizjoterapia to dobry kiedrunek studiów? Może ktoś aktualnie studiuje badz studiował? jakie wrażenie? warto było czy nie ? Jak myslicie?

furman
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 244
Rejestracja: 27 października 2014, 08:53

Re: Fizjoterapia.Dobry wybór?

Post autor: furman » 3 grudnia 2015, 14:23

tal pisze:Zastanwiam się czy fizjoterapia to dobry kiedrunek studiów? Może ktoś aktualnie studiuje badz studiował? jakie wrażenie? warto było czy nie ? Jak myslicie?
Moją żona jest po fizjoterapii. Z tego co mówiła to studia nie są takie łatwe bo musisz bardzo dobrze opanować cały układ kostny oraz mięśniowy a są to dwa bardzo trudne układy. Każdy kierunek medyczny jest dosć trudny oraz powinny iść tam osoby, które nie mają problemów z pamięciówką.Z pracą obecnie nie jest tak lekko ale z drugiej stron społęczeńśtwo się starzeje oraz będzie potrzebne na rynku coraz więcej specjalistów znających się na rzeczy. Tak wiec wszytko idzie w dobrą stronę. Żona jakiś czas temu otworzyła swój gabinet i zarabia lepiej niż w przychodzi wcześniej.
Możesz sobie zajrzeć na stronę:
http://www.postawnaswoim.pl/kariera/fiz ... joterapii/ - masz tutaj artykuł o tym.

rafian
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 23 kwietnia 2014, 18:27

Re: Fizjoterapia.Dobry wybór?

Post autor: rafian » 3 grudnia 2015, 14:52

Fizjoterapia to nie tylko studia, praca i pieniądze. To przede wszystkim pacjent, często bardzo cierpiący lub dzieci niepełnosprawne. To od ciebie zależy czy masz predyspozycje do tego zawodu.

kiwi2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 14:14

Re: Fizjoterapia.Dobry wybór?

Post autor: kiwi2 » 28 stycznia 2016, 17:10

Zgadzam się z poprzednikiem, ze do tego zawodu trzeba posiadać predyspozycje, bez których nie da się być dobrym fizjoterapeutą.
Jeśli masz zainteresowania zmierzające w kierunku medycyny to możesz złożyć dokumenty na studia w Wielkiej Brytanii.
http://www.studia.elab.edu.pl/pakiet-pr ... THUW1Rs60o

Gabusia
Guru
Guru
Posty: 141
Rejestracja: 27 października 2008, 19:00

Re: Fizjoterapia.Dobry wybór?

Post autor: Gabusia » 28 stycznia 2016, 22:34

studiuję fizjoterapię i jestem bardzo zadowolona z tego kierunku. Nauki jest dużo, wiadomo możesz jechać na ściągach ale akurat w przypadku tego kierunku to jest bezsensu, bo przy pacjencie ze ściąg korzystać nie będziesz. Dlatego jeśli myślisz poważnie o fizjoterapii to wiedz, że anatomia będzie Ci towarzyszyć na każdym kroku ;) Poza układem kostnym i mięśniowym dużą rolę odgrywa przede wszystkim układ nerwowy, który do prostych nie należy.. No ale jak ktoś lubi takie rzeczy, to raczej sobie poradzi ;) Dużo też zależy od Twojego nastawienia w stosunku do ludzi chorych- tutaj ma się styczność np z ludźmi po udarach, którzy mogą mieć zaburzenia mowy, dlatego kontakt z nimi jest często utrudniony, osoby po amputacji kończyny, dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym itd. Niektórzy sobie psychicznie nie radzą, dlatego też jeśli boisz się kontaktu z takimi osobami, to ciężko Ci będzie się odnaleźć na tych studiach.

ODPOWIEDZ