podkarpackie piwa godne polecenia

O wszystkim, czyli o niczym...
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

podkarpackie piwa godne polecenia

Post autor: T135 »

Czy znacie jakieś dobre piwa z naszego regionu, godne polecenia? Jeśli tak, to napiszcie gdzie można je kupić :)

Osobiście polecam piwo URSA produkowane w Bieszczadach, kosztuje 8zł, ale jest naprawdę świetne i jest go kilka rodzajów. Można kupić w "centrum" koło mrówki, oraz w restauracji jasiel (być może gdzieś jeszcze, ja tam kupowałem)

Warto kupować piwo z lokalnych browarów i wspierać je, dlatego jeśli znacie jakieś dobre, to piszcie tutaj i polecajcie ;)
Ile można pić "piwo" typu lech, żywiec, tyskie - które z prawdziwym, tradycyjnym piwem ma niewiele wspólnego. (dobre są też z browarów raciborskich, typu "Racibórz", albo "Twierdzowe" dostępne w MPM)

Mi najbardziej z browaru URSA przypadło do gustu to:
Załączniki
ursa_pantokrator.jpg
ursa_pantokrator.jpg (40.77 KiB) Przejrzano 3771 razy
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: podkarpackie piwa godne polecenia

Post autor: asterka »

Piwko na pewno b.dobre tylko te 8 złotych to raczej wielkiego wsparcia regionalne browary nie będą maiły.
Awatar użytkownika
mjyntki_mjetek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 26 października 2015, 16:29

Re: podkarpackie piwa godne polecenia

Post autor: mjyntki_mjetek »

piwa z URSA smakują bardzo podobnie do piwek z browaru Dukla :P większość na bazie cytrusów ,osobiście nie smakują mi .
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: podkarpackie piwa godne polecenia

Post autor: serjtankian »

mjyntki_mjetek pisze:piwa z URSA smakują bardzo podobnie do piwek z browaru Dukla :P większość na bazie cytrusów ,osobiście nie smakują mi .
Te piwa nie są na bazie cytrusów, tylko amerykańskie chmiele stosowane w tych piwach dają takie aromaty.

Osobiście polecam właśnie piwa z browaru Dukla i Ursa Maior.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: podkarpackie piwa godne polecenia

Post autor: Łyssy »

Ani Dukla ani Ursa mnie nie porwały. Jak do tej pory to nie odkryłem nic lepszego od Grybowa niefiltrowanego, lanego z beczki w browarze. Jak przejeżdżam to zawsze zajeżdżam...
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: podkarpackie piwa godne polecenia

Post autor: asterka »

dokładnie Grybów lany do baniaczka szklanego -nie ma nic lepszego !! tylko wypic trzeba do 24 godzin. 5l=30 zeta
boryna
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 2 sierpnia 2009, 13:14

Re: podkarpackie piwa godne polecenia

Post autor: boryna »

Grybów "Szwejkowe" - "smak dzieciństwa" i dobrego piwa. Podkradało się ojcu czasem ;)
Ale poważnie był czas gdy Grybów robił "siki" - teraz mogę polecić - choć cena nie jest typu 1,76 ;)
Awatar użytkownika
Drapichrust
Guru
Guru
Posty: 180
Rejestracja: 5 września 2007, 14:32
Lokalizacja: Jasło

Re: podkarpackie piwa godne polecenia

Post autor: Drapichrust »

Jest jeszcze ZZ Browar w Wojkówce. Nawet dobre piwo, i nie kosztuje 8 zeta.
Co do Grybowa to nie jest źle ale też d... nie urywa.
Będę jednak powtarzał jak mantrę, proponuję spróbować zrobić własne piwo. Wychodzi najtaniej, ale za to smak jest najlepszy:D

Pytanie do pijących piwa rzemieślnicze, dużo takich piw kupujecie? Miałby szansę powstać taki mały sklepik w Jaśle z lokalnymi piwami?
Awatar użytkownika
KF
Moderator
Moderator
Posty: 247
Rejestracja: 16 września 2007, 23:50
Lokalizacja: JASŁO

Re: podkarpackie piwa godne polecenia

Post autor: KF »

Jak domowej roboty to mam coś ciekawego ;) Etykieta jednego z domowych browarów. Pewnie potrafi "skatować".
Obrazek
Awatar użytkownika
ropucha
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 3 stycznia 2010, 22:04
Lokalizacja: Jasło

Re: podkarpackie piwa godne polecenia

Post autor: ropucha »

Hej "modo" daj namiary gdzie to nabyć?!
risto
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 430
Rejestracja: 4 lipca 2006, 23:36
Lokalizacja: Jasło

Re: podkarpackie piwa godne polecenia

Post autor: risto »

Testowałem wszystkie piwa z Dukli i wypadły bardzo przeciętnie. Grybów bardziej mi smakuje, ale jest bardziej koncernowy.
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: podkarpackie piwa godne polecenia

Post autor: asterka »

Grybów jest najlepszy-prawdziwy smak dawnego piwa= ale tylko ten niefiltrowany z nalewaka w browarze.Wszystkie inne butelkowane smakują jak reszta.
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: podkarpackie piwa godne polecenia

Post autor: Pemek94 »

Jeśli ktoś lubi biednego lagera to rzeczywiście Grybów może jest ok. Wujek Sam od nich jest nawet spoko, reszta do zlewu. Zamiast się wziąć za warzenie różnych piwnych styli to się bawią z jakimiś syropami na bazie cukru. Bez sensu. Rzeczywiście dobre piwa są z Dukli, Ursa ma problem bo często ich piwa dają żelazem. Wojkówka też jest godna polecenia, zwłaszcza ich stout :ok: Oprócz tego mamy domowego piwowara w Bieczu - browar domowy Guzimir. Można kupić te piwa jedynie przez Internet :) Taką ciekawostką jest fakt, że chodzą słuchy iż w Dębowcu, Miejscu Piastowym i w Stępinie mają powstać kolejne browary.
Awatar użytkownika
Drapichrust
Guru
Guru
Posty: 180
Rejestracja: 5 września 2007, 14:32
Lokalizacja: Jasło

Re: podkarpackie piwa godne polecenia

Post autor: Drapichrust »

Pemek94 pisze:Taką ciekawostką jest fakt, że chodzą słuchy iż w Dębowcu, Miejscu Piastowym i w Stępinie mają powstać kolejne browary.
Można wiedzieć skąd takie info?

A kolega warzy samodzielnie piwo w domu?
sbota
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 11 listopada 2015, 20:10

Re: podkarpackie piwa godne polecenia

Post autor: sbota »

Piwko URSA jest git! :D
ODPOWIEDZ