Czy warto jest wykupować ubezpieczenie turystyczne

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Awatar użytkownika
karest
Guru
Guru

Re: Czy warto jest wykupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: karest » 14 października 2015, 06:51

Dla tych, którzy jeszcze nie są przekonani czy warto jest sobie takie ubezpieczenie kupić czy nie kupić artykuł:
https://superpolisa.pl/faq/co-wchodzi-w ... stycznych/

Na stronie jest bardzo dobrze opisane to co wchodzi w zakres ubezpieczeń turystycznych. Niestety ale ekuz nie bedzie wszystkiego refundował. W już zupełnie nic nam nie daje w krajach, które nie należą do Unii Europejskiej. Tak wiec jeśli nie macie ubezpieczenia oraz na przyklad trzeba będzie Was transportować do Polski to liczycie się z bardzo dużymi kosztami.

Matryca
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: Matryca » 24 października 2015, 20:47

Oczywiście że warto takie ubezpieczenie wykupic :) To nie sa duże kwoty a zawsze jesteśmy bezpieczniejsi finansowo. Ja szukając odpowiedniego trafiłam tu https://www.lu.pl/ubezpieczenia-turystyczne/ i wydaje mi sie ze to ubezpieczenie jest idealne :) Mam parę wariantów do wyboru wiec dopasowac moge idealnie pod siebie. I cena tez jest korzystna :)

rtcars
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: rtcars » 6 stycznia 2016, 10:21

Warto ból zęba może zepsuć cały wypad za granicę

Gabusia
Guru
Guru

Post autor: Gabusia » 6 stycznia 2016, 12:42

oczywiscie, ze warto wykupic dodatkowe ubezpieczenie.. nigdy nie wiesz co Cie moze spotkac, a zawsze lepiej wydac te 70 zl dodatkowo i miec pewnosc, ze wszelka pomoc powinna zostac udzielona bezplatnie, niz pozniej placic kilkanascie tysiecy np za transport smiglowcem. Nalezy pamietac, ze podczas wyjazdow za granice, karta EKUZ wazna jest tylko w panstwach UE/EFTA i tez nie gwarantuje, ze w przypadku naglego wypadku nie poniesiecie dodatkowych kosztow. Wiec zawsze warto ubezpieczyc sie dadatkowo przed takimi wyjazdami :)

eni
Początkujący
Początkujący

Post autor: eni » 19 września 2016, 23:16

Pewnie, że warto ktoś wspominał o wizycie u stomatologa podczas wakacji za granicą.
Z własnego doświadczenia powiem, że taka wizyta może poważnie nadszarpnąć domowym budżetem.
A wystarczy tylko zajrzeć na Rankomat i wybrać ubezpieczenie z taką opcją, kosztuje naprawdę niewiele, tyle co jedna dziesiąta wizyty u lekarza stomatologa za granicą.

laszlobaszlo
Bywalec
Bywalec

Post autor: laszlobaszlo » 9 października 2016, 22:21

Ogólnie rzecz biorąc warto - nigdy nie wiesz co Cię spotka a takie ubezpieczenie może Ci bardzo pomóc w razie problemów. Zasada jest taka - na im dłużej jedziesz tym bardziej potrzebujesz ubezpieczenia :-) Sam jak wyjeżdżam to wykupuję chyba zawsze. Ostatni wyjazd to Liberty Ubezpieczenia, ogólnie polecam firmę, maja porządną ofertę.

igom
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: igom » 11 października 2016, 12:11

Jeżeli wylatuje się za granice, to pewnie warto takie dodatkowe ubezpieczenie mieć, z nadzieją, że nie będzie potrzeby z niego korzystać.

Gosia_
Debiutant
Debiutant

Post autor: Gosia_ » 24 czerwca 2017, 08:23

Ja przed wyjazdem na wakacje zawsze takie ubezpieczenie wykupuję. Nigdy nic nie wiadomo. Na wakacjach też zdarzają się wypadki. Zastanawiam się też nad ubezpieczeniem na życie. Macie takie? W jakiej firmie? Myślałam o http://www.viennalife.pl/, bo widzę, że mają do wyboru kilka opcji.

Awatar użytkownika
Zynek6
VIP
VIP

Post autor: Zynek6 » 24 czerwca 2017, 09:00

W krajach UE obowiązuje ubezpieczenie z NFZ tylko trzeba wcześniej złożyć wniosek o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego

aroloj
Debiutant
Debiutant

Post autor: aroloj » 29 czerwca 2017, 00:52

Moim zdaniem warto... Tak samo myślę o mieszkaniu i teraz zastanawiam się co wybrać. Przeglądają sieć polecono mi http://strzezdom.pl/ubezpieczenie-mieszkania-concordia/ - taką oto ofertę. Co o niej sądzicie? Jest godna swojej ceny?

ODPOWIEDZ