Czy warto jest wykupować ubezpieczenie turystyczne

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Awatar użytkownika
piterb
Guru
Guru

Czy warto jest wykupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: piterb » 6 marca 2015, 12:06

Sprawa jest taka,że wybieramy się do Tunezji na dwa tygodnie w połowie kwietnia, zastanawiamy się nad wykupieniem sobie ubezpiecznia turystycznego. Lecimy w 6 osób. Jedna para uważa,zę nie opłaca sie, jedna mówi, że koniecznie My z żoną nie mamy obecnie zdania.
Czy Wy wykupujecie takie ubezpieczenie jak lecicie za granicę?

malren1
Obyty
Obyty

Re: Czy warto jest wykupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: malren1 » 6 marca 2015, 15:19

zawsze lepiej mieć jekies zabezpieczenie dodatkowe,szczególnie w takich krajach a wiadomo że ubezpieczenie zawarte w ofercie biura podróży nie jest nadzwyczajne;)Sprawdż co zawiera

rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: rkoh » 6 marca 2015, 15:30

wykupisz i nic się nie stanie "a po co to brałem, tylko kasę straciłem", nie wykupisz i coś się stanie "ale byłem głupi, oszczędzałem i teraz mam" :P

Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: jędza » 7 marca 2015, 09:23

Jasne, że warto, nawet prosty zabieg za granicą kosztuje krocie, ubiezpieczenie turystyczne zaś zaczyna się od kilkudziesięciu złotych.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę pisać na priv podam namiar na stronę ubezpieczyciela gdzie można się samemu ubezpieczyć przed wyjazdem i od chwili wpłacenia pieniędzy na konto ubezpieczenie już jest aktywne. Jeżeli zaś na podanej stronie nie ma zakresu ubezpieczenia który by nas interesował jest numer telefonu do ubezpieczyciela który dopasuje do nas ubezpieczenia.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 7 marca 2015, 09:33

W budynku kina "Syrena" można sobie takie ubezpieczenie wykupić.

furman
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: furman » 7 marca 2015, 09:55

piterb pisze:Sprawa jest taka,że wybieramy się do Tunezji na dwa tygodnie w połowie kwietnia, zastanawiamy się nad wykupieniem sobie ubezpiecznia turystycznego. Lecimy w 6 osób. Jedna para uważa,zę nie opłaca sie, jedna mówi, że koniecznie My z żoną nie mamy obecnie zdania.
Czy Wy wykupujecie takie ubezpieczenie jak lecicie za granicę?
Niech nie płacą. Wy jednak nie bądźcie tak naiwni. W razie ewentualnych problemów pobyt w szpitalu to bardzo wysokie koszta. Nawet kilka tysięcy złotych dziennie. Czy warto jest ryzykować? Nie sądze. Ubezpieczenie to nie jest wysoki koszt. Maksymalnie kilkadziesiąt złotych. Z biura podróży równiez masz jakieś tam ubezpieczenie ale jest niskie i nie pokryje wszystkich kosztów.
Compensa obecnie ma dość dobre ceny, PZU również ale warto byłoby jeszcze wszystko sobie porównać.

Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Kontakt:

Post autor: Charlie_P » 8 marca 2015, 15:35

Czy warto? To konieczne, zazwyczaj biura turystyczne mają ubezpieczenia na bardzo małe kwoty, np 5 000 euro. Dajmy na to, że złamiesz tam nogę, będziesz musiał mieć operację i koszty wyniosą 20 000 euro i co wtedy?
Lepiej odżałować te parę złotych i wykupić porządne ubezpieczenie i najlepiej u sprawdzonego ubezpieczyciela, a nie jakieś tanie wynalazki.

Różne wypadki się zdarzają, nie tak dawno był taki przypadek, że mężczyzna zmarł w Egipcie i jego rodzina musiała zapłacić 90 000zł za sprowadzenie go do Polski.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 30809.html

ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: ajaks1 » 9 marca 2015, 09:37

Wykupując ubezpieczenie polecam bardzo dobrze przeczytać OWU, żeby potem w razie wypadku nie okazało się , że ubezpieczenie i tak nie zadziała, bo nie uwzględniało czegoś, np. ktoś zmarł na chorobę, którą ubezpieczenie nie uwzględniło.

Awatar użytkownika
piterb
Guru
Guru

Post autor: piterb » 9 marca 2015, 10:31

Dziękuję za rady i chyba rzeczywiście zdecydujemy się jednak na to ubezpieczenie. Tak jak piszecie nie warto jest ryzykowac. Sytuacja pokazana tutaj przez Charlie_P jest ogólnie makabryczna i jednak nie chciałbym aby coś takiego mi się przydarzyło.
Żona choruje na cukrzyce .Czy w takim przypadku ubezpieczenie będzie droższe>
I gdzie konkretnie się ubezpieczaliście?

furman
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: furman » 14 marca 2015, 10:16

piterb pisze:Dziękuję za rady i chyba rzeczywiście zdecydujemy się jednak na to ubezpieczenie. Tak jak piszecie nie warto jest ryzykowac. Sytuacja pokazana tutaj przez Charlie_P jest ogólnie makabryczna i jednak nie chciałbym aby coś takiego mi się przydarzyło.
Żona choruje na cukrzyce .Czy w takim przypadku ubezpieczenie będzie droższe>
I gdzie konkretnie się ubezpieczaliście?
Będzie trochę droższe ale niewiele. Sam mam niewielką wadę serca i jak ubezpieczałem sie na tydzień do Turcji to zapłaciłem 60 zł w PZU ( ubezpieczenie do ponad tys euro jakby coś się stało).Z kolei żona ubezpieczyła sie w compensie za 20 zł ( ubezpieczenie do 15 tys. euro). Jak widzisz nie są to duże kwoty. Najlepiej byłoby pogadać sobie z jakimś doradca, niech on przejrzy dla CIebie ofery i niech on Ci coś dobierze

brooklin
Guru
Guru

Post autor: brooklin » 14 marca 2015, 11:35

A może lepiej zastanowić się nad młodzieżową kartą, jak nie skończyliście 39 lat. Na rynku są różne opcję. Ubezpieczenie na całym świecie(bez USA i Kanady) Koszty leczenia 60 000 EURO,. ja zapłaciłem 64 zł za rok. Sprzedawca proponował w cenie od 60-74 złotych. Z tego co mówił są różne firmy. Nie pamiętam już nazw.

Kupiłem w Jaśle w 5 minut.

A ona obowiązuje również w Polsce NNW (ja mam do 15 000 PLN)

piotrek
VIP
VIP

Post autor: piotrek » 14 marca 2015, 11:59

jadąc "gdzieś tam" zawsze kupowałem - a znam takich co nie kupowali. Jeszcze dziś spłacają np. złamanie nogi w Szwajcarii na nartach, i długo jeszcze spłacania ...

brooklin
Guru
Guru

Post autor: brooklin » 14 marca 2015, 12:04

Bo to jest polska mentalność zaoszczędzę 50 pln bo jestem Supermen i nic mi się nie stanie.
Jak chodziłem do szkoły to miałem 2 ubezpieczenia NNW, złamałem nogę i dostałem z 2 odszkodowanie.

Od tego czasu na ubezpieczniu NNW, dla siebie czy dla dzieci nie oszczędzam.

Awatar użytkownika
piterb
Guru
Guru

Post autor: piterb » 16 marca 2015, 10:31

A czy gdzieś jest jakieś porównanie ofert? Czy można je sobie w jakimś miejscu przejrzeć i porównać?

brooklin
Guru
Guru

Post autor: brooklin » 16 marca 2015, 14:38

Odpowiedziałem na p.w.

Nie lubię linkować na forum adresów itp.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ