Co zrobiłbyś gdyby wybuchła wojna?

O wszystkim, czyli o niczym...
Jockersss
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 4 maja 2007, 20:50
Lokalizacja: JASŁO

Co zrobiłbyś gdyby wybuchła wojna?

Post autor: Jockersss »

Takie teoretyczne pytanie, co zrobiłbyś w przypadku wybuchu III wojny światowej?
Uciekłbyś do innego kraju? Zgłosił się do rezerwy? Zgłosił się do armii? Nic - nie uciekałbyś ani nie pomagał tylko czekał? Walczyłbyś w obronie Ojczyzny, pozostawiając rodzinę? Czy wolałbyś się nie narażać i jednak nie angażować? Lub jeszcze coś innego? Każdy ma prawo wyboru i nie ma prawa być za to potępiany, dlatego każdy może powiedzieć własne zdanie, nie będąc krytykowanym przez innych, o co bardzo w tym temacie proszę.

Proszę o poważne odpowiedzi - i o nie komentowanie tego tematu, oraz wypowiedzi innych użytkowników, ani nie pisanie rzeczy nie związanych z tym zapytaniem, tylko o same odpowiedzi, tak aby nie zaśmiecić tego tematu. Więc - co byś zrobił w razie nagłego wybuchu konfliktu zbrojnego na terenie naszego Kraju?
Awatar użytkownika
martunialla
Guru
Guru
Posty: 176
Rejestracja: 24 lipca 2011, 16:56

Re: Co zrobiłbyś gdyby wybuchła wojna?

Post autor: martunialla »

Bardzo ciekawy temat.... Ja powiem tak-może niechlubnie, ale za to szczerze-wiałabym od wojny jak najdalej, oczywiście zabierając ze sobą najbliższą rodzinę. Życie ma się tylko jedno, nieważne w jakim kraju. I nie chciałabym go poświęcać dla żadnej durnej wojny. Ona wcześniej czy później przeminie, wielcy włodarze wyciągną z (nie)udawanym oburzeniem swoje pióra, podpiszą ugody takie bądź inne, ludzie zapomną... I na tym koniec. Wojna nie jest warta ani jednego życia-moim skromnym zdaniem.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18360
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co zrobiłbyś gdyby wybuchła wojna?

Post autor: dragoness »

martunialla pisze:Bardzo ciekawy temat.... Ja powiem tak-może niechlubnie, ale za to szczerze-wiałabym od wojny jak najdalej, oczywiście zabierając ze sobą najbliższą rodzinę. Życie ma się tylko jedno, nieważne w jakim kraju. I nie chciałabym go poświęcać dla żadnej durnej wojny. Ona wcześniej czy później przeminie, wielcy włodarze wyciągną z (nie)udawanym oburzeniem swoje pióra, podpiszą ugody takie bądź inne, ludzie zapomną... I na tym koniec. Wojna nie jest warta ani jednego życia-moim skromnym zdaniem.
Skoro byłaby światowa, to wiać nie ma gdzie. Na pewno nie siedziałabym bezczynnie. Walczyć można na wiele sposobów. W podstawówce fizyki uczyła mnie nauczycielka, która uczyła w czasie wojny na "kompletach". To też jakiś sposób walki, a uczniowie, paradoksalnie, na pewno mieliby więcej chęci do nauki, niż w czasie pokoju.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Co zrobiłbyś gdyby wybuchła wojna?

Post autor: juve_fan »

Nie wierzę w to, że w przypadku wojny połowa ludzi zabrałaby manatki i wyjechała by mieć święty spokój. Głupie gadanie, bo jak na razie żyjemy w czasach względnego pokoju.
Versal
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 243
Rejestracja: 1 marca 2012, 15:00

Re: Co zrobiłbyś gdyby wybuchła wojna?

Post autor: Versal »

Jockersss pisze:Takie teoretyczne pytanie, co zrobiłbyś w przypadku wybuchu III wojny światowej?
Uciekłbyś do innego kraju? Zgłosił się do rezerwy? Zgłosił się do armii? Nic - nie uciekałbyś ani nie pomagał tylko czekał? Walczyłbyś w obronie Ojczyzny, pozostawiając rodzinę? Czy wolałbyś się nie narażać i jednak nie angażować? Lub jeszcze coś innego? Każdy ma prawo wyboru i nie ma prawa być za to potępiany, dlatego każdy może powiedzieć własne zdanie, nie będąc krytykowanym przez innych, o co bardzo w tym temacie proszę.

Proszę o poważne odpowiedzi - i o nie komentowanie tego tematu, oraz wypowiedzi innych użytkowników, ani nie pisanie rzeczy nie związanych z tym zapytaniem, tylko o same odpowiedzi, tak aby nie zaśmiecić tego tematu. Więc - co byś zrobił w razie nagłego wybuchu konfliktu zbrojnego na terenie naszego Kraju?


Na wypadek wojny masz obowiązek pójścca do wojska jeśli cie powołają a napewno tak by się stało. Wrazie odmowy trafisz za kraty.
Versal
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 243
Rejestracja: 1 marca 2012, 15:00

Re: Co zrobiłbyś gdyby wybuchła wojna?

Post autor: Versal »

martunialla pisze:Bardzo ciekawy temat.... Ja powiem tak-może niechlubnie, ale za to szczerze-wiałabym od wojny jak najdalej, oczywiście zabierając ze sobą najbliższą rodzinę. Życie ma się tylko jedno, nieważne w jakim kraju. I nie chciałabym go poświęcać dla żadnej durnej wojny. Ona wcześniej czy później przeminie, wielcy włodarze wyciągną z (nie)udawanym oburzeniem swoje pióra, podpiszą ugody takie bądź inne, ludzie zapomną... I na tym koniec. Wojna nie jest warta ani jednego życia-moim skromnym zdaniem.

a ja bym takich rozstrzeliwał
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Co zrobiłbyś gdyby wybuchła wojna?

Post autor: Jozin »

No, byłby to czas próby dla różnych etatowych patriotów cmentarno-pomnikowych
Załączniki
pomnik_brzyska.jpg
pomnik_brzyska.jpg (139.32 KiB) Przejrzano 3973 razy
1_11_2012.jpg
1_11_2012.jpg (41.76 KiB) Przejrzano 3973 razy
Gargulek
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 17:59

Re: Co zrobiłbyś gdyby wybuchła wojna?

Post autor: Gargulek »

Versal pisze:
martunialla pisze:Bardzo ciekawy temat.... Ja powiem tak-może niechlubnie, ale za to szczerze-wiałabym od wojny jak najdalej, oczywiście zabierając ze sobą najbliższą rodzinę. Życie ma się tylko jedno, nieważne w jakim kraju. I nie chciałabym go poświęcać dla żadnej durnej wojny. Ona wcześniej czy później przeminie, wielcy włodarze wyciągną z (nie)udawanym oburzeniem swoje pióra, podpiszą ugody takie bądź inne, ludzie zapomną... I na tym koniec. Wojna nie jest warta ani jednego życia-moim skromnym zdaniem.

a ja bym takich rozstrzeliwał
Dlaczego?? Dlatego, że ktoś nie chce walczyć w imię chorych ambicji półgłówków bawiących się u szczytu władzy ??
W identyczny sposób postępowało np. NKWD pod Stalingradem.
Ja nie wiem czy bym został czy nie, zależałoby to od wielu okoliczności. Ale na pewno nie roztrzelałbym nikogo kto nie miałby zamiaru brac w niej udziału.
Jozin pisze:No, byłby to czas próby dla różnych etatowych patriotów cmentarno-pomnikowych
Jozin schronił by się pewnie w lodówce ?? No nie ?

Dlaczego Moderator nie zbanuje tego człowieka, którego jedynym argumentem jest obrażanie i zaczepianie innych w prawie KAŻDYM temacie ? Czyżby Moderatorzy tego forum prezentowali równie żenujący i żałosny poziom swej inteligencji jak ten osobnik ?? Tak trudno to dostrzec :zalamany: ?
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Co zrobiłbyś gdyby wybuchła wojna?

Post autor: Jozin »

Koleś, spadaj dalej robić zdjęcia bo to akurat ci wychodzi......
janosik83
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 30 stycznia 2015, 08:28

Re: Co zrobiłbyś gdyby wybuchła wojna?

Post autor: janosik83 »

Spierniczałbym do Niemiec, a później gdzieś do Ameryki Południowej. No chyba, że byłaby to wojna atomowa.
Wind
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 255
Rejestracja: 5 grudnia 2014, 13:15
Lokalizacja: jasło i okolice

Re: Co zrobiłbyś gdyby wybuchła wojna?

Post autor: Wind »

Ci młodzi wojskowi emeryci by nas obronili.Bez paniki,oni pójdą na pierwszej linii jak coś.
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: Co zrobiłbyś gdyby wybuchła wojna?

Post autor: ajaks1 »

Sprzedałbym wszystko co mam i z całą kasą zaszył się gdzieś na jakiejś egzotycznej wyspie. Przecież nie będę narażał życia dla sprzedajnych kur... zwanych politykami.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Co zrobiłbyś gdyby wybuchła wojna?

Post autor: juve_fan »

@gargulek proszę zostawić w spokoju gwiazdę tego forum! To jest nasz kochany miś, na miarę tego miasta, my Jozinem otwieramy oczy niedowiarkom! Jozinku nie przejmuj się ta krytyka i siej dalej swoją antypisowska propagandę! Wiesz, że jesteś dla nas bezcenny.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Co zrobiłbyś gdyby wybuchła wojna?

Post autor: Jozin »

juve_fan pisze:@gargulek proszę zostawić w spokoju gwiazdę tego forum! To jest nasz kochany miś, na miarę tego miasta, my Jozinem otwieramy oczy niedowiarkom! Jozinku nie przejmuj się ta krytyka i siej dalej swoją antypisowska propagandę! Wiesz, że jesteś dla nas bezcenny.
Adrianku, dobrze wiesz, że ma wyj...ane na przygaduchy jakichś cyców , a tylko TY jesteś dla mnie NAJWAŻNIEJSZY :hyhy:
Zubrówka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 2 lutego 2014, 18:33

Re: Co zrobiłbyś gdyby wybuchła wojna?

Post autor: Zubrówka »

ajaks1 pisze:Sprzedałbym wszystko co mam i z całą kasą zaszył się gdzieś na jakiejś egzotycznej wyspie. Przecież nie będę narażał życia dla sprzedajnych kur... zwanych politykami.
Tylko kto by to kupił ??
ODPOWIEDZ