rodzice dzieci ur. w 2009r.

O wszystkim, czyli o niczym...
niezapominajka
Guru
Guru
Posty: 126
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 12:12

rodzice dzieci ur. w 2009r.

Post autor: niezapominajka »

Mam pytanie do wszystkich wymienionych w tytule czy chcecie poslac dzieci do szkoly w wieku 6 lat, czy zrobicie to boomyslicie ze juz nie macie wyboru. Szukam osob ktore chcialyby odroczyc swoje dziecko. Jest w jasle jakis nieambitny rodzic;)? Mozna na priv
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: rodzice dzieci ur. w 2009r.

Post autor: dragoness »

niezapominajka pisze:Mam pytanie do wszystkich wymienionych w tytule czy chcecie poslac dzieci do szkoly w wieku 6 lat, czy zrobicie to boomyslicie ze juz nie macie wyboru. Szukam osob ktore chcialyby odroczyc swoje dziecko. Jest w jasle jakis nieambitny rodzic;)? Mozna na priv
Moja córka jest "nieambitna" i wybiera się do poradni, aby załatwić odroczenie dla wnuka.
niezapominajka
Guru
Guru
Posty: 126
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 12:12

Re: rodzice dzieci ur. w 2009r.

Post autor: niezapominajka »

Czy mozna wiedziec do jakiej szkoly corka planuje go zapisac? Chcialabym zeby moje dziecko nie bylo jedynym 7 latkiem wsrod 6 letnich pierwszakow:) ja zapisuje do 1, ale tez chce odroczyc.pozdrawiam i man nadzieje ze znajdzie sie wiecej "nieambitnych" rodzicow...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: rodzice dzieci ur. w 2009r.

Post autor: dragoness »

Moja córka mieszka w Rzeszowie. Tu nie chodzi o ambicję, tylko, czy dziecko emocjonalnie gotowe jest na pójście do pierwszej klasy. W dzisiejszych czasach coraz częściej się zdarza, że nie są na to gotowe nawet siedmiolatki.
niezapominajka
Guru
Guru
Posty: 126
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 12:12

Re: rodzice dzieci ur. w 2009r.

Post autor: niezapominajka »

No przeciez wiadomo ze nie o ambicje chodzi.dlatego napisane jest w cudzyslowiu
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: rodzice dzieci ur. w 2009r.

Post autor: dragoness »

niezapominajka pisze:No przeciez wiadomo ze nie o ambicje chodzi.dlatego napisane jest w cudzyslowiu
Jeżeli uważasz, że twoje dziecko nie nadaje się do szkoły, nie wahaj się, idź do poradni.. Późniejsze ewentualne szkody będą nie do odrobienia. Wiem, co mówię, jako sześciolatka posłana do szkoły dopiero po serii testów, mających stwierdzić, czy jestem przystosowana intelektualnie i emocjonalnie i nauczyciel, który na ostatnim etapie edukacji musi radzić sobie z wcześniejszymi zaniedbaniami. No i babcia, która widzi, że wnuk powinien jeszcze zostać w przedszkolu.
Awatar użytkownika
JURT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 462
Rejestracja: 28 stycznia 2010, 15:20
Lokalizacja: CENTRUM EUROPY

Re: rodzice dzieci ur. w 2009r.

Post autor: JURT »

Jeśli masz obawy to się nie wahaj tylko idź do poradni. Moja córka poszła w tym roku do pierwszej klasy i dobrze sobie radzi mimo że jest najmłodsza w klasie bo z czerwca 2008, ale ja widziałem że raczej sobie da rade bo jeśli miałbym choć trochę wątpliwości to na pewno poszedłbym do poradni.
dragoness pisze: W dzisiejszych czasach coraz częściej się zdarza, że nie są na to gotowe nawet siedmiolatki.
No niestety ale to święta prawda.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: rodzice dzieci ur. w 2009r.

Post autor: dragoness »

niezapominajka
Guru
Guru
Posty: 126
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 12:12

Re: rodzice dzieci ur. w 2009r.

Post autor: niezapominajka »

Dzieki za ten link :) w stu % sie zgadzam z autorka..
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: rodzice dzieci ur. w 2009r.

Post autor: dragoness »

Trzeba wykorzystać istniejące mechanizmy przeciwko durnym pomysłom MEN. Jeśli liczba dzieci z orzeczeniami wzrośnie gwałtownie, może nasza MINIstra pójdzie po rozum do głowy.
lala
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 6 marca 2013, 11:56

Re: rodzice dzieci ur. w 2009r.

Post autor: lala »

Jestem mama i tez moje dziecko idzie w przyszlym roku do 1 klasy. Ale nie slyszalam o tym ze mozna dziecko odroczyc o rok. Chetnie bym jeszcze odroczyla.
niezapominajka
Guru
Guru
Posty: 126
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 12:12

Re: rodzice dzieci ur. w 2009r.

Post autor: niezapominajka »

Ja zrobie wszystko zeby odroczyc. Intelektualny rozwoj to nie wszystko.nie chce zabierac mojemu dziecku roku bbeztroski.bo niby w imie czego? poczytaj na str "ratuj maluchy" informacje dla rodzicow dzieci ur w 2009, twierdza tam ze trzeba znalezc taka poradnie, ktora wystawi odpowiednia opinie:)
niezapominajka
Guru
Guru
Posty: 126
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 12:12

Re: rodzice dzieci ur. w 2009r.

Post autor: niezapominajka »

Ponawiam pytanie...:)
amithia
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 lipca 2010, 16:43

Re: rodzice dzieci ur. w 2009r.

Post autor: amithia »

Niezapominajka czy jestescie juz odroczeni?

My juz po testach i decyzja Poradni potwierdziła moje watpliwosci ;)
niezapominajka
Guru
Guru
Posty: 126
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 12:12

Re: rodzice dzieci ur. w 2009r.

Post autor: niezapominajka »

tak, odroczyłam moje dziecko i nie żałuję:)
ODPOWIEDZ