Boiler Termet 0087 sam się wyłącza

O wszystkim, czyli o niczym...
lukasz44poki
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 2 lutego 2013, 14:07

Boiler Termet 0087 sam się wyłącza

Post autor: lukasz44poki »

Witam ,mam problem, od jakiegoś czasu mój gazowy boiler termet 0087 wyłącza płomień w trakcie puszczania wody, muszę dopiero wciskać pokrętło i przekręcać w lewo ,po ok 10 sekundach odkręcam w prawo i się zapala , minie chwila i znowu się powtarza , są dni że jest oki ,jeżeli ktoś ma ,lub miał taki sprzęt to proszę o pomoc
darkonel
Guru
Guru
Posty: 150
Rejestracja: 18 lipca 2010, 19:58

Re: Boiler Termet 0087 sam się wyłącza

Post autor: darkonel »

Witam,
a czy elektroda jonizacyjna (taki zagięty wystający drut) jest w prawidłowym położeniu i obejmuje ją płomień? Może to jest przyczyną?
Pozdrawiam
lukasz44poki
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 2 lutego 2013, 14:07

Re: Boiler Termet 0087 sam się wyłącza

Post autor: lukasz44poki »

tak, jest ogrzewana,wczoraj ją trochę przeczyściłem i zbliżyłem bardziej do płomienia, póki co jest oki.
lukasz44poki
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 2 lutego 2013, 14:07

Re: Boiler Termet 0087 sam się wyłącza

Post autor: lukasz44poki »

Płomień gaśnie sporadycznie, przez ostatnie 3 dni był spokój, dziś znowu po ok. 5 minutach pracy piecyk nawalił, czemu tak się dzieje nie mam pojęcia, może ktoś miał podobny problem
anka86
Ekspert
Ekspert
Posty: 80
Rejestracja: 18 listopada 2014, 15:53

Re: Boiler Termet 0087 sam się wyłącza

Post autor: anka86 »

Może lepiej poszukaj fachowca. Chociaż naprawa pewnie droższa od nowego sprzętu.
darkonel
Guru
Guru
Posty: 150
Rejestracja: 18 lipca 2010, 19:58

Re: Boiler Termet 0087 sam się wyłącza

Post autor: darkonel »

1. Spróbuj zamienić L z N w przewodzie zasilającym (zamień przewody we wtyczce), często to jest przyczyną.
2. Sprawdź czy masz prawidłowe uziemienie (wtyczka z bolcem, gniazdko z bolcem)
3. Jeśli przeczyściłeś elektrodę jonizacyjną, sprawdź czy porcelanka nie jest brudna (jeśli jest, przeczyść)
4. Sprawdź połączenie płytki sterownika z obudową palnika,
5. Zapal płomień i podczas pracy palnika poruszaj płytką sterownika. Być może występuje jakaś przerwa w obwodzie (zimny lut, peknięta ścieżka obwodu drukowanego, niekontaktujące złącze stykowe itp.). Jeśli płomień zgaśnie, przyczyną będzie uszkodzenie w obszarze sterownika. Można próbować naprawić płytkę (serwisy zawsze ją wymieniają, co jest bardzo kosztowne). Być może jakiś element półprzewodnikowy obwodu wejściowego elektrody jonizacyjnej jest uszkodzony.
lukasz44poki
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 2 lutego 2013, 14:07

Re: Boiler Termet 0087 sam się wyłącza

Post autor: lukasz44poki »

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz ale u mnie nie ma żadnych wtyczek, czy części lutowanych, wszystko jest tylko i wyłącznie "wodno - gazowe " bez użycia prądu
ODPOWIEDZ