przekręty posłów

O wszystkim, czyli o niczym...
michalr607
Guru
Guru
Posty: 105
Rejestracja: 11 maja 2012, 22:07

przekręty posłów

Post autor: michalr607 »

Mam nadzieję że PIS wyrzuci dzisiaj tych patałachów ze swojej partii.Powinien się jeszcze nimi z urzędu prokurator zająć.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: przekręty posłów

Post autor: Sun Tzu »

Powinien się jeszcze nimi z urzędu prokurator zająć.
Potrafisz podać, jakie przestępstwo popełnili? Będę zobowiązany...
michalr607
Guru
Guru
Posty: 105
Rejestracja: 11 maja 2012, 22:07

Re: przekręty posłów

Post autor: michalr607 »

Jeżeli Ci nie przeszkadza że wyłudzają Twoje pieniądze to Twoja sprawa.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: przekręty posłów

Post autor: Sun Tzu »

Nie skupiaj się na mnie, skup się na prawie! Wskaż na czym polegało to "wyłudzenie", jak ładnie napisałeś?
matrix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 24 marca 2012, 08:25

Re: przekręty posłów

Post autor: matrix »

Taa.....kolejny strzał w kolano. Taki Hofman mimo młodego wieku(34) od wielu lat żyje dostatnio z "polityki" trzecia kadencja w sejmie i mało, mało, mało mu. Połaszczyli się na jakieś nienależne "drobne" i imprezkę w Madrycie. Mam nadzieję, że ich wyleją dzisiaj z partii na zbity pysk i odejdą w niebyt polityczny.
Żadnych kółek ratunkowych w postaci rad nadzorczych,prezesur, itp. Przy okazji przypomnijmy sobie p. Beatę Sawicką, Z.Chlebowskiego,M.Drzewieckiego z żoną, S.Nowaka, Z. Rynasiewicza M. Karapytę, J.Burego,L. Rywina i przyjaciół, ostatnich "bohaterów" knajpianych nagrań i bardzo, bardzo wielu innych. Fuck klasa polityczna jeszcze dobrze się nie narodziła/po 89r./ a już zdążyła się zanurzyć po same uszy w szambie. Tylko zmieniając KONSTYTUCJĘ stosownymi w niej zapisami możemy ograniczyć patologię w życiu publicznym, hm...... chciałbym tego dożyć
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: przekręty posłów

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... A jak już odrzucisz emocje, to jesteś w stanie powiedzieć na czym polegało przestępstwo Hofmana i spółki? Pytam z ciekawości, bo interesuje mnie związek między tekstem prasowym a wiedzą o sprawie...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: przekręty posłów

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... A jak już odrzucisz emocje, to jesteś w stanie powiedzieć na czym polegało przestępstwo Hofmana i spółki? Pytam z ciekawości, bo interesuje mnie związek między tekstem prasowym a wiedzą o sprawie...
A jaka jest wiedza?
łodyniec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 228
Rejestracja: 3 listopada 2014, 10:34

Re: przekręty posłów

Post autor: łodyniec »

każdy przekręt na stołkach budżetowych ,udowodniony , powinien kończyć się kulą w łeb i przejęciem całego mienia. Dla przykładu dwóch trzech rozstrzelać ,a reszta może zmądrzeje :D
Samo wyrzucenie z partii to śmiech na sali , przejdą do innej ,lub co lepsze staną się prezesami,kierownikami itp.
Kamieniołom albo kula w łeb,że kula nie przejdzie to zostaje kamieniołom :D
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: przekręty posłów

Post autor: Sun Tzu »

O przestępstwie mowy być nie może przed rozliczeniem zaliczki, na co zgodnie z sejmowym regulaminem mają 14 dni. Poseł może wziąć zaliczki na kilka podróży jednocześnie i nie jest to próbą wyłudzenia tylko dopuszczeniem wolnego wyboru działania. Przestępstwem, ewentualnie, bo regulamin Sejmu to nie prawo cywilne ani karne, mogłoby być rozliczenie na podstawie fałszywych oświadczeń. Kto i w jaki sposób udowodni, że nie rozważali możliwości jazdy samochodem, nawet po rezerwacji biletów ? Nie ma nie tylko znamion przestępstwa ale przede wszystkim nie ma przedmiotu. Bo przedmiotem mogłaby być tylko różnica w kasie oraz fałszywe zaświadczenia lub oświadczenia. Samo zaś dopuszczanie możliwości jazdy samochodem, nawet po zakupie biletów samolotowych żadnym deliktem nie jest. To wykaże nawet najmniej doświadczony adwokat, w trzy minuty.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: przekręty posłów

Post autor: dragoness »

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jest-osw ... u-do/cdh1d i http://wiadomosci.onet.pl/afera-madryck ... tury/c65xz Z wrodzonej podejrzliwości do "klasy" politycznej w ogólności, a nikogo w szczególności uważam, że cała akcja miała odbyć się na zasdzie "a może się uda". Nie udało się, teraz szukamy prawniczych kruczków i wykrętów. Nasze prawo pełne jest dziur, które takim przekrętom, a potem wykrętom sprzyjają.
michalr607
Guru
Guru
Posty: 105
Rejestracja: 11 maja 2012, 22:07

Re: przekręty posłów

Post autor: michalr607 »

Do Sun Tzu.Chciałbym Ci przypomnieć że nasi "wybrańcy narodu"to powinni być ludzie o nieposzlakowanej opinii,ludzie którym nie powinniśmy być w stanie nic zarzucić.Poza tym zawsze możesz sobie przeczytać art.104 ust.2 Konstytucji.Tam pisze "dobro obywateli" nie wiem tylko czy tym dobrem jest okradanie ich.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: przekręty posłów

Post autor: Sun Tzu »

Jesteś w stanie wskazać na czym polegało przestępstwo czy też nie? Jeżeli nie to może byś nie tracił okazji i pomilczał, zamiast uczestniczyć w spektaklu bicia piany, w charakterze tłuczka pomocniczego trzeciego stopnia?
matrix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 24 marca 2012, 08:25

Re: przekręty posłów

Post autor: matrix »

Sun Tzu pisze:Taaak... A jak już odrzucisz emocje, to jesteś w stanie powiedzieć na czym polegało przestępstwo Hofmana i spółki? Pytam z ciekawości, bo interesuje mnie związek między tekstem prasowym a wiedzą o sprawie...
Wskaż mi w którym miejscu napisałem o "przestępstwie"
matrix pisze: Połaszczyli się na jakieś nienależne "drobne" i imprezkę w Madrycie.

cyt: Bilety lotnicze na przelot tanimi liniami z Warszawy do Madrytu dla ośmiu osób posłowie Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki kupili pod koniec września, czyli na ponad dwa tygodnie przed otrzymaniem zgody na przejazd samochodem i na prawie miesiąc przed pobraniem zaliczki w wysokości 19 779 złotych.
Sun Tzu pisze: To wykaże nawet najmniej doświadczony adwokat, w trzy minuty.
Moim skromnym zdaniem marny adwokat, zanalizował i wykazał to :
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... iego/ggc7m

Kończąc, jest jeszcze coś takiego jak etyka - bez względu na wynik postępowania - w tej materii panowie polegli
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: przekręty posłów

Post autor: piotrek »

michalr607 pisze:Tam pisze "dobro obywateli" nie wiem tylko czy tym dobrem jest okradanie ich.
POsłowie rozumieją dobro obywateli jako siebie i rodzinkę :)
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: przekręty posłów

Post autor: Sun Tzu »

Wskaż mi w którym miejscu napisałem o "przestępstwie"
Połaszczyli się na jakieś nienależne "drobne" i imprezkę w Madrycie
Rozumieć mam, że używając takiego określenia miałeś na myśli czyn ze wszech miar polecany?
Moim skromnym zdaniem marny adwokat, zanalizował i wykazał to :
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... iego/ggc7m
Cóż... jeżeli "nadworny adwokat Donalda Tuska" jest dla ciebie osobą wiarygodną, to wiesz... Poczekam na wyrok skazujący, bo przecież Roman Giertych nie może się mylić :rotfl:,
Kończąc, jest jeszcze coś takiego jak etyka - bez względu na wynik postępowania - w tej materii panowie polegli
Powinni zostać wyrzuceni z PiS-u na zbity pysk!
ODPOWIEDZ