Płytki do kuchni. Jak dobrać?

O wszystkim, czyli o niczym...
agnetta
Mistrz
Mistrz
Posty: 97
Rejestracja: 25 maja 2014, 16:51

Re: Płytki do kuchni. Jak dobrać?

Post autor: agnetta »

Niekoniecznie, trzeba wziąć pod uwagę kolor mebli, blatu, podłogi. Nie wyobrażam sobie czerwonych mebli i żółtych płytek. Do pytającej - ciemne płytki na podłodze to niezbyt dobry pomysł - widać na nich każdy pyłek. Jeśli meble są sosnowe, to może płytki w szarościach albo po prostu białe? Pomarańczowa ściana? Odważnie.
Awatar użytkownika
Łoli
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 23 marca 2013, 10:07

Re: Płytki do kuchni. Jak dobrać?

Post autor: Łoli »

Jaki koszt może być położenia płytek w kuchni na ścianie? Płytka 33X33 w dwóch rzędach i 1.5 metra na długości?
baraneck
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 16 lutego 2015, 13:03

Re: Płytki do kuchni. Jak dobrać?

Post autor: baraneck »

Ja coraz bardziej skłaniam się ku takim mniej typowym płytkom, pięciokątnym albo w jakichś nietypowych kształtach. Jakoś nie pasuje mi ta moda na wielkie minimalistyczne kafle.
Roel_1910
Guru
Guru
Posty: 187
Rejestracja: 1 sierpnia 2007, 19:53
Lokalizacja: Jasełko

Re: Płytki do kuchni. Jak dobrać?

Post autor: Roel_1910 »

Najlepsze będą w koty, bo ja mam kota i takie kremowe są super.
mission
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 27 lutego 2015, 14:29

Re: Płytki do kuchni. Jak dobrać?

Post autor: mission »

baraneck pisze:Ja coraz bardziej skłaniam się ku takim mniej typowym płytkom, pięciokątnym albo w jakichś nietypowych kształtach. Jakoś nie pasuje mi ta moda na wielkie minimalistyczne kafle.
Pięciokątnym? :niepewny: Masz na myśli efekt "plastra miodu"? Kojarzy mi się coś takiego z latami 60-tymi...
baraneck
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 16 lutego 2015, 13:03

Re: Płytki do kuchni. Jak dobrać?

Post autor: baraneck »

Nie wiem dlaczego z 60' akurat, ale ok, można się w tym dopatrzeć stylistyki retro. Chociaż mi bardziej chodzi o taką awangardową estetykę, oczywiście wszystko zależy od aranżacji całości.
mission
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 27 lutego 2015, 14:29

Re: Płytki do kuchni. Jak dobrać?

Post autor: mission »

Nie wiem, skojarzyło mi się z takim "geometrycznym" wzornictwem - modnym wtedy: http://emmainspiration.blox.pl/resource/vintagenowe.jpg, http://www.urzadzamy.pl/galeria/wnetrza-dnia/394/ itp. Ale oczywiście masz rację, wszystko zależy od kontekstu. Ciekawią mnie te Twoje nietypowe kafelki, ja zwracam uwagę głownie na kolor bo to głównie on definiuje dla mnie wnętrze.
baraneck
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 16 lutego 2015, 13:03

Re: Płytki do kuchni. Jak dobrać?

Post autor: baraneck »

mission pisze:Nie wiem, skojarzyło mi się z takim "geometrycznym" wzornictwem - modnym wtedy: http://emmainspiration.blox.pl/resource/vintagenowe.jpg, http://www.urzadzamy.pl/galeria/wnetrza-dnia/394/ itp. Ale oczywiście masz rację, wszystko zależy od kontekstu. Ciekawią mnie te Twoje nietypowe kafelki, ja zwracam uwagę głownie na kolor bo to głównie on definiuje dla mnie wnętrze.
OK rozumiem asocjacje ;) Może i coś w tym jest. Mi jednak chodzi o zdecydowanie nowoczesny efekt. Coś takiego: http://mozaikowe.pl/plytki-ceramiczne/1 ... nkowa.html - przyznasz że ściany robią wrażenie.
mission
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 27 lutego 2015, 14:29

Re: Płytki do kuchni. Jak dobrać?

Post autor: mission »

Fajne, ciekawe:) Chociaż ja wolę prostą mozaikę z takich małych płytek w klasycznym kształcie, za to kolorowych np. ciemny turkus - błękit. Przy moim upodobaniu do intensywnych barw zabawa kształtem byłabym już grubą przesadą ;)
malren1
Obyty
Obyty
Posty: 53
Rejestracja: 23 stycznia 2014, 18:36

Re: Płytki do kuchni. Jak dobrać?

Post autor: malren1 »

Wenge bardzo ładne ale troche niepraktyczne-kazdy paproch na nich widać więc bieganie z odkurzaczem masz zapewnione na okrągło. Może lepiej coś ciut jaśniejszego na podłogę.A na ściany może jakiś kolorowy kontraścik-chyba,że lubisz takie bardzo stonowane wnętrza.Na podlogę oczywiście płytki gresowe nie ceramiczne
maria4
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 8 grudnia 2015, 18:09

Re: Płytki do kuchni. Jak dobrać?

Post autor: maria4 »

Wiesz co w Matrasie możesz kupić sobie ksiązke "Remontowanie i dekorowanie. Zrób to sam. Pomysły na piękne wnętrza, techniki prac wykończeń" wiele , rzeczy można zrobić samemu nie wzywając fachowca. No i wiele kasy masz przy tym w kieszeni.
Pykacz
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 28 kwietnia 2016, 11:32

Re: Płytki do kuchni. Jak dobrać?

Post autor: Pykacz »

Mozaika w kuchni jakoś do mnie nie trafia. Jeżeli komuś wizualnie podobają się drewniane panele to może warto zdecydować się na gres stylizowany na drewno? Na ścianach na pewno nie mogą być za jasne płytki - przy dużym nasłonecznieniu będą odbijały promienie i utrudnią przebywanie w niej. Jasne płytki jest także dużo trudniej utrzymać w czystości. W kuchniach mocno nasłonecznionych warto zdecydować się na ciemniejsze płytki, rozproszą one odpowiednio światło jak również będą łatwe do sprzątania. Drewno w kuchni, nawet dobrze zaimpregnowane? Raczej do mnie to nie trafia..
AgnieszkaGrzelaz
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 26 lutego 2016, 21:13

Re: Płytki do kuchni. Jak dobrać?

Post autor: AgnieszkaGrzelaz »

MarcinRudek pisze:drewno na ścianie i na podłodze bardzo dobre się sprawdza w kuchni, wiele osób twierdzi, że to zły wybór. Mój sąsiad postawił na takie rozwiązanie, deska lita z ArtCore na podłodze zabezpieczona i sprawdza się bardzo dobrze, na scianie drewno też zabezpieczone i nic mu się nie dzieje.
Czym on zabezpieczał tę deskę z ArtCore? Ja bym też włałsnie chciała postawić na deske zamiast płytek tradycyjnych, bo lubię kontrastować jasne wnętrza,a deska super wygląda w kuchni właśnie, bo juz naoglądałam sie dużo inspiracji, które obrazowały właśnie taką kuchnię.
Malwinowa
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2016, 13:49

Re: Płytki do kuchni. Jak dobrać?

Post autor: Malwinowa »

Jeśli chodzi też o kolor płytek to chyba lepiej postawić na coś neutralnego - beże, brązy albo szarości o ile oczywiście pasują do reszty pomieszczenia i mieszkania. Ja też nie wybrałabym płytek o głębokiej fakturze, ale i zrezygnowałabym z polerowanych przypominających tafle szkła. Lekki mat wcale nie sprawdza się tak źle, tylko sama płytka musi być dobrej jakości, żeby ładnie się prezentowała i nie wymagała zbyt wiele czasu i uwagi :)
TosiaZ
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 19 lipca 2016, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Płytki do kuchni. Jak dobrać?

Post autor: TosiaZ »

Trzeba dobrze popytać sprzedawców. Liczy się nie tylko wygląd, ale przede wszystkim trwałość. Ja polecam płytki gresowe. Pięknie wyglądają.
ODPOWIEDZ