Matura 2014

O wszystkim, czyli o niczym...
amatorski
Ekspert
Ekspert
Posty: 81
Rejestracja: 30 maja 2013, 11:08

Re: Matura 2014

Post autor: amatorski »

monia pisze:W I LO podobno też nie zdało kilka osób, czyli ogólnie w jasielskich szkołach tak źle nie jest,

z tego co wiem, w I LO matury nie zdała jedna osoba (będzie poprawiać w sierpniu)
monia
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 16 lutego 2011, 16:25

Re: Matura 2014

Post autor: monia »

A w II LO podobno nikt nie będzie w sierpniu poprawiał, bo zawalili więcej niż jeden przedmiot - :(
amatorski
Ekspert
Ekspert
Posty: 81
Rejestracja: 30 maja 2013, 11:08

Re: Matura 2014

Post autor: amatorski »

monia pisze: ogólnie w jasielskich szkołach tak źle nie jest, a wszyscy narzekali, że matura w tym roku była trudna.
zależy jak na to spojrzeć

wg danych krakowskiej OKE w powiecie jasielskim w liceach ogólnokształcących maturę zdało 82% abiturientów
(co oznacza, że 132 osoby nie zdały], a w technikach zdało 56% (więc nie zdało jej kolejne 150 osób)
edna
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 7 kwietnia 2010, 20:10

Re: Matura 2014

Post autor: edna »

monia pisze:A w II LO podobno nikt nie będzie w sierpniu poprawiał, bo zawalili więcej niż jeden przedmiot - :(

Raczej plotki . Wiem bo w tym roku tam zdawałam . Klika osób z mamty , jedna z ang.
monia
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 16 lutego 2011, 16:25

Re: Matura 2014

Post autor: monia »

A z I a wszyscy zdali? bo moje dziecko chce iść do tej klasy? Wiesz coś bliżej?
edna
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 7 kwietnia 2010, 20:10

Re: Matura 2014

Post autor: edna »

Niestety nie jestem pewna . Mogę powiedzieć jedynie, że polecam tą szkołę . Spoko nauczyciele , atmosfera jest ok . Z tego co zauważyłam to ludzie z tych roczników , którzy tam teraz są, też są w porządku. 70 % czy się zda zależy od ucznia . W każdym razie nauki tam nie utrudniają , wymagają, a nie tępią .
monia
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 16 lutego 2011, 16:25

Re: Matura 2014

Post autor: monia »

A na jakim kierunku byłaś?
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: Matura 2014

Post autor: ajaks1 »

monia pisze:Jak będzie miało taki tok myślenia jak ty, to zapewne tak mi powie. Jeżeli chodzi o pracowników Biedronki, to wielu z nich być może skończyło prywatną uczelnię, którą zazwyczaj kończy ten, kto tylko ma troszeczkę chęci i pieniędzy. Ludzie po dobrych, państwowych studiach pracę zawsze znajdą. A jeżeli ktoś boi się opuścić Jasło i wyjechać do większego miasta to pracuje w Biedronce. W końcu tam też ktoś musi pracować :)
Jaki to niby ja mam tok myślenia ?? To, że szkołę średnią dziecko powinno samo sobie wybierać to oczywistość, sorry ale jeżeli rodzic wybiera za dziecko szkołę to nic dobrego z tego nie wyjdzie, starsze pokolenie wychowane w komunie gdzie samo ukończenie studiów stanowiło prestiż nie potrafi przestawić swojego myślenia na obecne czasy. W dzisiejszych czasach liczy się przede wszystkim doświadczenie czyli praktyki i staże na studiach a nie to jaki kierunek się skończyło. A jak chodzi o moje wykształcenie mamusiu to nie martw się, wyższego nie mam ale pracę mam i kasy zarabiam więcej niż nie jeden absolwencik, który po studiach nic nie umie, bo myślał, że samo ukończenie studiów spowoduje, że wszyscy będą przed nim klękać :rotfl: i w efekcie ląduje taki w Stonce Biedronce na 3/4 etatu albo u niemieckiego Bauera zapierdala w polu zbierając truskawki prześcigając się z Rumunami, który szybciej je zbierze. :rotfl:
Gabusia
Guru
Guru
Posty: 141
Rejestracja: 27 października 2008, 18:00

Re: Matura 2014

Post autor: Gabusia »

edna pisze:
monia pisze:A w II LO podobno nikt nie będzie w sierpniu poprawiał, bo zawalili więcej niż jeden przedmiot - :(

Raczej plotki . Wiem bo w tym roku tam zdawałam . Klika osób z mamty , jedna z ang.
3 osoby nie zdały matmy a 1 angielskiego, także chyba nie jest źle porównując z innymi szkołami z powiatu jasielskiego ;)
koc12
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 2 maja 2014, 12:15

Re: Matura 2014

Post autor: koc12 »

W 1LO nie zdała jedna osoba.
młody
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 8 lipca 2014, 11:42

Re: Matura 2014

Post autor: młody »

ja skończyłem budowlankę i sobie chwalę, w technikum geodezyjnym na 30 zdających zdało 25 osób, to chyba nieźle jeśli średnia w powiecie to ok. 50%.
edna
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 7 kwietnia 2010, 20:10

Re: Matura 2014

Post autor: edna »

monia pisze:A na jakim kierunku byłaś?
Mat-ang, teraz jest taki ale chyba nieco zmodyfikowany. Tak na dobrą sprawę nie ma znaczenia , czy się pójdzie do I , II czy ekonomika . Liczą się się chęci i zaangażowanie, własny wkład i trud włożony w naukę , żeby zdać maturę .
młody
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 8 lipca 2014, 11:42

Re: Matura 2014

Post autor: młody »

potwierdzam, ci co nie zdali z mojej klasy to właściwie na własne życzenie, bo nauczyciele robili co mogli
ODPOWIEDZ