Sprawdzone sposoby na kolkę u noworodka

O wszystkim, czyli o niczym...
czarna30
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 221
Rejestracja: 3 grudnia 2012, 10:06

Re: Sprawdzone sposoby na kolkę u noworodka

Post autor: czarna30 »

U Ciebie czy dzidziusia :D
anedam
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 14 lutego 2014, 13:12

Re: Sprawdzone sposoby na kolkę u noworodka

Post autor: anedam »

Witam mojemu synkowi na kolki (ktore mial dzien i noc) podawałam wszystko dostepne w aptece : espumisan, biogaje, delicol, bobotic itp. krople sab simplex i z ameryki oraz robione czopki .... robilam masaze brzuszka , próbowalam tez z ceplutka pieluszka, husialam dziecko w eczniku..... niestety kazda metoda i lek nie pomagal..... Lekarz powiedzial ze kolki same od siebie sie skoncza albo po 3m-cu albo po 6. Na szczescie skonczylo sie po 3 miesiacu Wiec radze próbowac wszystkiego moze akurat cos pomoze twojemu dzieciatku..... Pozdrawiam
katrina_pi
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:39

Re: Sprawdzone sposoby na kolkę u noworodka

Post autor: katrina_pi »

Najlepszy sposób? Przetrwać. Ja przechodzilam z dwójką jednemu udalo sie pomoc suszarka cieplymi pielychami kroplami a teraz trzeba bylo poprostu przetrwsc dwa miesiace. Noi moze kropelki bobotic
asia92
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 9 października 2012, 10:28

Re: Sprawdzone sposoby na kolkę u noworodka

Post autor: asia92 »

a moim zdaniem kolki nie biorą się bez powodu.u mojego maluszka kolki pojawiały się rzadko w czasie karmienia piersią ( tylko wtedy gdy wprowadzilam do swojej diety coś, co mu nie odpowiadało. wtedy tą rzecz eliminowałam. oczywiście nowe produkty wprowadzalam stopniowo ). gdy musialam przestać go kArmic piersią i wprowadzic mm to też szybko się okazalo, że pojawiaja się kolki ale ze skazy bialkowej. zmienilam mleko i wszystko przeszlo.
Awatar użytkownika
smerfetka1718
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 22 maja 2010, 19:48

Re: Sprawdzone sposoby na kolkę u noworodka

Post autor: smerfetka1718 »

asia92 pisze:a moim zdaniem kolki nie biorą się bez powodu.u mojego maluszka kolki pojawiały się rzadko w czasie karmienia piersią ( tylko wtedy gdy wprowadzilam do swojej diety coś, co mu nie odpowiadało. wtedy tą rzecz eliminowałam. oczywiście nowe produkty wprowadzalam stopniowo ). gdy musialam przestać go kArmic piersią i wprowadzic mm to też szybko się okazalo, że pojawiaja się kolki ale ze skazy bialkowej. zmienilam mleko i wszystko przeszlo.
Kolkę nie zawsze powoduje skaza białkowa ... :mur: Przeważnie pojawia sie wtedy, gdy dziecko nałyka się powietrza podczas jedzenia ...
asia92
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 9 października 2012, 10:28

Re: Sprawdzone sposoby na kolkę u noworodka

Post autor: asia92 »

to też prawda, ale każdy pediatra ci powie, że źle dobrane mleko też wywoła kolkę. :)
marsjanka22
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 13 lutego 2013, 16:08

Re: Sprawdzone sposoby na kolkę u noworodka

Post autor: marsjanka22 »

kropelki delicol lub esputicon ,suszarka i kladzienie dziecka na brzuszku na czyms twardym np na przewijaku kilka razy dziennie jezeli maluszek lubi lezec na brzuszku
u nas to pomagalo bo wtedy uciskal sobie brzuszek i gazy uciekaly :)
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: Sprawdzone sposoby na kolkę u noworodka

Post autor: wiolka666 »

U mnie pomógł delicol kropelki ale trzeba je stosować tak jak pisze chyba przez 4mies gdy wczesniej je odłożyłam u dziecka problem z kolką powracał
ZORBA
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 15:14

Re: Sprawdzone sposoby na kolkę u noworodka

Post autor: ZORBA »

Jeżeli karmisz piersią to musisz uważać co jesz (jedzenie gotowane ,nie surówki, nie słodycze) herbatka dla ciebie na wrzątek 0,5 l wrzuć łyżeczkę kopru,anyżu i szczyptę imbiru mielonego.Dla dziecka tak samo tylko wszystkiego po szczypcie.Jeżeli karmisz mlekiem sztucznym to jest to nietolerancja mleka i trzeba je zmienić,chodzi tu o białko ,porozmawiaj z lekarzem.
Awatar użytkownika
PrO.
Guru
Guru
Posty: 158
Rejestracja: 19 lipca 2008, 15:55
Lokalizacja: Krajowice/Jasło

Re: Sprawdzone sposoby na kolkę u noworodka

Post autor: PrO. »

Cześć, u mojego małego trochę pomogła zmiana mleka, niewiem jak w Polsce ale mieszkamy w DE i jest fajne mleko hipp comfort specjalne na kolki, a testowaliśmy już 4 rodzaje, są też krople typu espumisan tyle że nazwa to Sab simplex o ile się nie mylę, w Polsce ponoć trudno dostępne ale mogę załatwić od ręki ten produkt tutaj i brat zjeżdża w niedzielę do Jasła to by mógł podrzucic
jarek05em
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 19 sierpnia 2020, 20:39

Re: Sprawdzone sposoby na kolkę u noworodka

Post autor: jarek05em »

Muszę się sporo nauczyć, zanim będę miał dzieci
Julek_Juls
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 21 września 2020, 21:39

Re: Sprawdzone sposoby na kolkę u noworodka

Post autor: Julek_Juls »

Dobrze jest masować brzuszek zgodnie z ruchem wskazówek zegara jak również przekonać się do termoforka z pestkami wiśni (taki termoforek naprawdę pomaga). U nas dawało ulgę jedynie na jakis czas, potem dziecko płakało.
Ja podawałam dzieciom esputicon podaczas karmienia z polecenia znajomej farmaceutki. U nas bardzo szybko pomógł.
BGrefatowski
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 26 września 2020, 17:08

Re: Sprawdzone sposoby na kolkę u noworodka

Post autor: BGrefatowski »

Wydaje mi się, że są na to jakieś leki.
GabrysGabru
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 26 listopada 2020, 15:57

Re: Sprawdzone sposoby na kolkę u noworodka

Post autor: GabrysGabru »

Teraz na takie coś robią specjalne leki :)
ODPOWIEDZ