Co dalej z Ukrainą?

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: zielony87 »

Jakim znowu każdym.Tylko takim lubiącym obecną tamtejszą "władzę" dla której Bandera to święty,a ludobójstwo na Wołyniu nie miało miejsca.

PS: Ciekawych rzeczy się można dowiedzieć przekopując internet: http://www.youtube.com/watch?v=28MrASx-RiM

Choć nie jestem pewny,czy separatyści jednak tego samolotu nie zestrzelili,to coś takiego bardzo pasuje do spodziewanej przeze mnie koncepcji prowokacji.Aha.I już Ukraina i nie tylko twierdzi,że niby separatyści utrudniają,pojawia się kuriozalne oburzenie na przewożenie ciał do kostnicy w Doniecku (taaa... lepiej niech leżą na środku gorącego stepu) http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html Rosjanie krytykują co tak długo trwa powoływanie tej komisji (i słusznie) http://wiadomosci.wp.pl/lbid,8101,title ... nazywo.htm http://rt.com/news/173972-churkin-malaysia-plane-un/ itd.

To chyba znaczy: Rosja chce komisji i chce współpracować,a zachód utrudnia i nie chce ujawniać dokumentów tylko oskarża Rosję.Bardzo to pasuje do teorii o prowokacji.

PS: Rosjanie kwestionują i inne taśmy:
http://rt.com/news/173964-ukraine-malay ... ted-calls/
Grzeh pisze:zielony87;
to jest polskie forum a ja nie znam angielskiego
Google tłumacz zna angielski,jego poproś o przetłumaczenie - na twój użytek wystarczy jak nie znasz angielskiego.
https://translate.google.com/ . Ja mam dzisiaj i jutro inne rzeczy na głowie,a to ty zażądałeś przykładów.Masz i radź sobie.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Ale co tu jest do komentowania? Istnieje od 1987 roku francusko-niemiecka brygada, więc pomysł nie jest nowy. I nic nie stoi na przeszkodzie by stworzyć polsko-litewsko-ukraiński batalion, jeżeli jest taka szansa. Bo jak to mówili starożytni: si vis pacem para bellum. Podejrzewam jednakże, że zdanie tych, którzy w każdym Ukraińcu widzą rezuna z siekierą w ręku mordującego polskie niemowlęta może być inne. Ale to ich problem, nie mój.
Proszę bardzo, niech tworzą, mam nadzieję, że ochotniczą, "nie rozkazem z dnia". Jednakowoż zachęta do uczestnictwa w ukraińskiej awanturze zabawna jest jak rzadko. "Uczestnictwo w tworzeniu miejsc pracy" :rotfl: :rotfl: Nie w każdym widzę rezuna, tylko w tym, co się da ogłupić hasełkom "Swobody", a takich oszołomów na Ukrainie, podobnie jak tych innego rodzaju w Polsce, nie brakuje. Zabawne jest też to, że prawdopodobnie mam więcej znajomych i przyjaciół na Ukrainie, Białorusi i w Rosji, niż tacy, co łatwo i błyskawicznie ferują wyroki. Ale przecież zdanie zwykłych ludzi nie liczy się tak bardzo, jak polityków chrzaniących bzdury w mediach pod chętnie ich słuchającą publiczkę.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: Sun Tzu »

Zabawne jest też to, że prawdopodobnie mam więcej znajomych i przyjaciół na Ukrainie, Białorusi i w Rosji, niż tacy, co łatwo i błyskawicznie ferują wyroki. Ale przecież zdanie zwykłych ludzi nie liczy się tak bardzo, jak polityków chrzaniących bzdury w mediach pod chętnie ich słuchającą publiczkę.
Nikt tu nie ocenia Twoich znajomych ze Wschodu ale politykę Rosji wobec Ukrainy oraz potencjalny wpływ tej polityki na nasz kraj. Wypadałoby rozróżniać... I sorry, ale większe mam jednak zaufanie do ocen sytuacji na Ukrainie, które dokonują politycy (pomijając idiotów pokroju Korwina-Mikke i innych popłuczyn po "Samoobronie") niż do zdania "zwykłego człowieka"...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

większe mam jednak zaufanie do ocen sytuacji na Ukrainie, które dokonują politycy
Współczuję... naprawdę. Politycy zabiorą w razie co, dupsko w troki do ciepłych krajów, a "zwykli ludzie" będą żreć żabę.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: Sun Tzu »

Taaaak... Czyli lepiej posłuchać Ciebie? A znasz może powód, dlaczego to należałoby zrobić? Chociaż, gdy czytam bełkot tego durnia, który zajmuje stanowisko ministra spraw zagranicznych naszego kraju to zaczynam mieć wątpliwości...
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2014, 19:39 przez Sun Tzu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaaak... Czyli lepiej posłuchać Ciebie? A znasz może powód, dlaczego to należałoby zrobić?
Mnie? Nieeeee, w życiu! Przecież wszyscy mają słuchać Ciebie. ;) Najzabawniejsze, że "polityczne autorytety" wypowiadają się w tzw. mainsteamowych mediach.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2014, 19:42 przez dragoness, łącznie zmieniany 1 raz.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: Sun Tzu »

Serio? A po co mieliby mnie słuchać? Niech się kierują swoim rozumem, niezależnie jaki on tam jest...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

http://wiadomosci.wp.pl/lbid,8101,title ... azywo.html jak mainstream, to mainstream ;) Ależ hipokryzja, prawda?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: Sun Tzu »

Owszem hipokryzja, bo kacapy doskonale wiedzą, kto teren kontroluje...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

MSZ Rosji wezwało władze w Kijowie i separatystów, by umożliwili ekspertom dostęp do wraku boeinga.
Znaczy o co chodzi?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: Sun Tzu »

Chodzi o to, że skoro obszar, gdzie znajdują się fragmenty wraku jest we władaniu separatystów, to apelowanie do rządu Ukrainy jest zbędne. Ale taki apel dla kogoś, kto nie śledzi wydarzeń, sugeruje (i to jest prawdziwy cel tego apelu), że problemy z dostępnością do miejsca katastrofy sprawiają nie tylko separatyści ale także Ukraińcy. Ot, taka kacapska wersja: ukradł?, został ukradziony? Nieważne; ważne, że jest zamieszany w kradzież...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: Sun Tzu »

500 m... Ogromna różnica dla rakiety, która ma zasięg 30 km...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:500 m... Ogromna różnica dla rakiety, która ma zasięg 30 km...
Jednakowoż dziwne, prawda? Chodziło przecież tylko o 500 metrów.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: Sun Tzu »

Ale co jest w tym dziwnego, skoro zasięg rakiety pozwalał zestrzelić samolot lecący zarówno na 10,6 km jak i na 10,1 km? Wytłumaczysz, co jest w tym dziwnego? Oprócz, oczywiście tego, że z punktu widzenia kacapskiej propagandy takie "wrzutki' są istotne, bo odwracają uwagę od faktu, że samolot zestrzelili Rosjanie.
Zablokowany