Co dalej z Ukrainą?

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: zielony87 »

Dragoness pisze:Nawet o reklamę się kłócicie?
Do kłótni potrzeba 2 stron.Co się będę z @Dron(em) spierał w sprawie tłumaczeń,wszystkie 3 są przecież na dobrą sprawę raczej dopuszczalne,przecież języki się nie pokrywają aż tak dokładnie.A że od razu określa mój angielski jako słaby ? Cóż,niech ocenia takie prawo "jedynej prawdziwej inteligencji" z KNP :P To tylko opinia. Czemu się mam nią przejmować :?:

Tymczasem Rosjanie już głośno mówią "Gazu dla Ukrainy nie budiet' " czy coś w tym guście. Bunt wschodni też rozwija się w najlepsze,jakoś "chcący na zachód wschodni Ukraińcy" nie rozganiają "Rosyjskich turystów" choć ci wręcz rozdają ludziom broń. Co ciekawe twierdzą,że w Doniecku złapali Amerykańskiego najemnika z dawnego Blackwater występującego gościnnie w mundurze Ukraińskiej jednostki Sokół. Dla przypomnienia - najemnicy z byłego Blackwater są zazwyczaj najmowani przez rząd USA i CIA,odpowiadają m.in. za strzelanie do ludności cywilnej w Iraku w 16 września 2007, gdzie zabili 17 osób z których tylko zabicie 3 FBI uznało za uzasadnione.
Wp 22:59 pisze:Rosja twierdzi, że władze Ukrainy pokazały niezdolność do wzięcia odpowiedzialności za los kraju. Tak oświadczył szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow. Powiadomił też amerykańskiego sekretarza stanu, że jeśli Ukraina użyje siły, "podważy to możliwość współpracy". Siergiej Ławrow poinformował, że amerykańska dyplomacja wyraziła zdanie, iż wydarzenia na Ukrainie są rezultatem podżegania ze strony Rosji. Administracja prezydenta USA wyraziła też "głębokie zaniepokojenie" przemocą we wschodniej Ukrainie, wszczynaną przez prorosyjskich separatystów, "najwyraźniej wspieranych przez Moskwę".
Pal diabli jak jest naprawdę,Rosjanie na wschodzie czy nie,kto zauważył że argument niemal kropa w kropę z 17 września 1939 :?:
dron
Guru
Guru
Posty: 136
Rejestracja: 3 kwietnia 2014, 16:02

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dron »

dragoness pisze:Nawet o reklamę się kłócicie? A ja bym zrobiła to tak: Polska graniczy z Ukrainą. Załóż się, że Putin zrobi wszystko, by dobrać się do lepszej wódki. A tu coś, żeby mi się znowu oberwało. Macki Putina sięgnęły nawet do Kanady :rotfl: http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/5512-u ... demokracja
Załóż się to wg mnie nie oddaje wymowy tego sloganu, bo to by było jak twierdzenie ze 100% pewnoscia ze to sie stanie. Guess w tym zdaniu to po prostu skrócone 'I (we) guess Putin', czyli przypuszczenie z duża dozą prawdopodobienstwa. Zgodzisz się? :)
Dla mnie ten cały slogan to tandeta, łot prymitywne granie na gorącym temacie. No ale jaki towar taka reklama. :cisza:
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: zielony87 »

Twój przekład jest najtwójszy ? Proszę bardzo,nie kłóćmy się już o to tłumaczenie.
Tymczasem na Bliskim Wschodzie:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html
Przypominam,że od początku utrzymywałem,że w całej awanturze z Ukrainą chodzi:
1) O unieruchomienie floty Czarnomorskiej - nie zrealizowane 2) Związanie sił Rosyjskich daleko od Syrii by móc przeprowadzić inwazję - nadal chyba cel "wolnego" świata.Izrael naprawdę wytrwale pracuje na zaoranie go atomówkami wytrwale dążąc do rozpętania wojny światowej...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18470
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

Mnie tam na studiach uczono, że tłumaczenie jest jak kobieta; albo piękne, albo wierne, więc dyskusja jest akademicka. Zachód sukcesywnie chce rzucić na kolana wszystkie satelickie kraje Rosji; Serbia już na kolanach, o Syrii, pomijając wczorajsze doniesienia, dziwnie cichutko.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: zielony87 »

12:17 pisze:- Separatyści wykorzystują do obrony przed antyterrorystami żywe tarcze utworzone z popierających ich ludzi. W Słowiańsku popiera ich około tysiąca osób - poinformował szef MSW Arsen Awakow.
Mówiąc inaczej,przekładając to z propagandowego na Polski: neobanderowcy nie wykluczają zamordowania w tej "akcji antyterrorystycznej" bezbronnych Ukraińskich obywateli wspierających separatystów. Zważywszy,że Awakow wydał już rozkaz zamordowania skutego banderowca Muzyczko niebawem pewnie się dowiemy o zamordowanych cywilach.Albo i nie.
dron
Guru
Guru
Posty: 136
Rejestracja: 3 kwietnia 2014, 16:02

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dron »

dragoness pisze:Mnie tam na studiach uczono, że tłumaczenie jest jak kobieta; albo piękne, albo wierne, więc dyskusja jest akademicka.
Haha no niech Ci bedzie! Twoje jest zgrabniejsze, ale i moje i Twoje to i tak taka sama szmira, marketingowy niewypał- Putin sie kojarzy z wieloma rzeczami, ale z gorzałą to absolutnie nie ;) Poza tym do jak tępego odbiorcy jest kierowana ta reklama skoro trzeba uprzedzic ten wspaniały dowcip informacja geograficzną że Polska sąsiaduje z Ukrainą?

A tymczasem na Ukrainie, wielu Ukrainców zaczyna sympatyzowac z Rassiją, na zasadzie uwielbionego w Polsce mniejszego zła;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18470
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

Podejrzewam, że to żadna kampania marketingowa, tylko dowcip w rodzaju ulubionych ciastek Putina. Na temat metod marketingowych trzeba by było założyć osobny wątek. Nota bene wschodnia Ukraina zawsze była prorosyjska, więc słowo "zaczynają" nie mają większego sensu. Zawsze z nią sympatyzowali.
dron
Guru
Guru
Posty: 136
Rejestracja: 3 kwietnia 2014, 16:02

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dron »

Część zawsze była (chocby dlatego ze 50% to Rosjanie), nie zrozumiałas co pisze. Wielu Ukrainców zaczyna sympatyzowac, w sensie tych ktorzy wczesniej chcieli jednosci. a z tego co wiem przed tym całym bajzlem wiekszosc Ukrainców, ktorych jest mniej wiecej połowa, byla jednak za status quo albo za Ukraina.
Ja mam nadzieje że Ukraina podzieli się na dwie czesci, banderowski burdel bedzie znakomitym buforem dla Polski (i z zerowym potencjałem ofensywnym), a wschodnia Ukraina nie zostanie pociagnieta przez nich na dno.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18470
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

A p. Sikorski jak zwykle prezentuje relatywizm moralny i pamięć wybiórczą http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1, ... pieki.html A że ryba psuje się od głowy, to i narodowi odbija http://prawy.pl/felieton/5555-skandal-w ... -flaga-upa
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: zielony87 »

http://fakty.interia.pl/raport-zamieszk ... Id,1409575
Ukraińscy eksperci ds. obronności uważają, że przeprowadzenie operacji przeciwko terrorystom nie jest obecnie możliwe ze względu na sabotowanie tej akcji przez milicję we wschodnich regionach kraju. Napisał o tym na swoim profilu na Facebooku Dmytro Tymczuk, szef Centrum Badań Wojenno-Politycznych.

"Mamy do czynienia z masą jawnych zdrajców w szeregach miejscowych przedstawicieli organów spraw wewnętrznych (którzy przechodzą na stronę separatystów - PAP). (...) Aktywną rolę w akcjach ekstremistów odgrywają siły polityczne, reprezentowane w Radzie Najwyższej (parlamencie Ukrainy) i lokalni oligarchowie, którzy tradycyjnie mają ogromny wpływ na wydarzenia w regionie" - napisał ekspert.
Chcieli pacyfikacji,wysłali armię itd... A tu mają masowy bunt ludzi którzy nie chcą strzelać do rodaków.Co za zaskakująca niespodzianka... A jeszcze nie zrealizowali "reform"...

Tymczasem Rosjanie twierdzą,że Ukraińskie władze planują operację typu "false flag" polegającą na symulowanym ataku na siły regularnej Ukraińskiej armii w Doniecku i Ługańsku: http://rt.com/news/provocation-kiev-fed ... raine-296/
Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 246
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 09:10

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: COCONUT »

Po co Polska sie w to miesza? Brygadę utworzyć z poslow europoslow i czlonkow rządu bo chyba tylko im się marzy wojna.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: antykieckowy »

zielony87 pisze: Tymczasem Rosjanie twierdzą,że Ukraińskie władze planują operację typu "false flag" polegającą na symulowanym ataku na siły regularnej Ukraińskiej armii w Doniecku i Ługańsku: http://rt.com/news/provocation-kiev-fed ... raine-296/
W każdym normalnym kraju na "separatystów" już dawno poszłoby kilka jeśli nie więcej oddziałów specjalnych... ale tu mowa o Ukrainie. Na pierwszy rzut oka dziwi aż tak ogromna bierność aktualnych władz w Kijowie na to co dzieje się na wschodzie. Z drugiej strony - co mają zrobić skoro ani wojsko (którego w praktyce nie mają), ani tamtejsza ludność nie uznaje kijowskich władz?

Cały ten euromajdan po prostu zniszczył Ukrainę, z deszczu wepchnął ją pod rynnę. Wstyd trochę, że polscy politycy pośrednio lub bezpośrednio mają w tym udział.

Dzisiaj śmiechłem jak usłyszałem słowa Kaczyńskiego, że to Tusk jest współodpowiedzialny za sytuację na Ukrainie. Jarek zapomniał już jak na barykadach wołał Slava Ukraini :oczami:
Szogun2000
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 15 kwietnia 2014, 15:59

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: Szogun2000 »

Bierność może nie bierność, ale Ukraina nie ma prawdziwego wojska, sprzęt stary, żołdy niskie.. Więc i armia bardzo słaba, czym więc mają walczyć? Jak Rosjanie wkroczą to rozmiotą UA jak człowiek butem ślimaka.. Ale cóż to będzie.. może jednak nie sprawdzi się powiedzenie "Tu pagórek tam dolina, będzie w d...e Ukraina"..
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18470
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

Szogun2000 pisze:Bierność może nie bierność, ale Ukraina nie ma prawdziwego wojska, sprzęt stary, żołdy niskie.. Więc i armia bardzo słaba, czym więc mają walczyć? Jak Rosjanie wkroczą to rozmiotą UA jak człowiek butem ślimaka.. Ale cóż to będzie.. może jednak nie sprawdzi się powiedzenie "Tu pagórek tam dolina, będzie w d...e Ukraina"..
A nas zaleje fala uchodźców, dla których trzeba będzie pobudować osiedla, dać zasiłki, a docelowo pracę... Polska bogaty kraj, stać nas...
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: zielony87 »

http://wiadomosci.wp.pl/lbid,7121,title ... aid=1128f2

Bohaterskie oddziały "antyterrorystyczne" bez walki oddały 6 czołgów. Bitnych Ukraińskich oficerów wyłapują zaś i biorą do niewoli nie uzbrojeni ruscy komandosi a zwykli Ukraińscy gliniarze (zapewne z drogówki) :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Ministerstwo obrony Ukrainy potwierdza fakt ujęcia dwóch żołnierzy w obwodzie ługańskim. Według komunikatu, wojskowym zepsuł się samochód i zwrócili się o pomoc do pobliskiego oddziału milicji. Takie informacje podaje agencja Interfax- Ukraina, powołując się na źródła w resorcie. To właśnie milicjanci mieli przekazać żołnierzy w ręce prorosyjskich separatystów.
Obrazek
Zablokowany