Wakacyjna praca za granicą

O wszystkim, czyli o niczym...
Eisblume
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 10 września 2011, 17:36

Wakacyjna praca za granicą

Post autor: Eisblume »

Witam. Jestem tegoroczną maturzystką. Chciałabym po zdaniu egzaminów pojechać za granicę i trochę zarobić, najlepiej w okresie lipiec/sierpień. Tylko szczerze mówiąc nie wiem za bardzo jak się do tego szukania pracy zabrać. Wiem, że w Jaśle jest agencja pracy BisPol. Może ktoś był w podobnej sytuacji jak ja i mógłby mi pomóc.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
Adrian_2
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 28 lutego 2013, 18:42

Re: Wakacyjna praca za granicą

Post autor: Adrian_2 »

Cze. Kto z Was polecających różne agencje był kiedykolwiek za granicą na zbiorach ? Ciekawi mnie szczególnie kto zbierał szparagi, ogórki lub truskawki ? Szczególnie proponowanie dziewczynie zbiór szparagów !! Chyba Was po .... Wysyłacie dziewczynę na takie wynalazki. Opowiem Ci, jak tam nieraz jest: spanie w różnych warunkach (trafisz na pokój czy barak z imprezowiczkami - po spaniu), śniadanie, obiad, kolacja (jest dobrze jak nie musisz się sama o to martwić tylko idziesz na stołówkę (teraz pewnie odliczają od zarobków)), praca SIEDEM dni w tygodniu (poniedziałek - niedziela). Nieraz od samego rana (brak upału - w południe przerwa (za gorąco) - wyjazd po południu). Jeżeli masz uczulenie na środki chemiczne możesz zjechać do szpitala po trzech dniach (truskawki wieczorem posypują jakimś świństwem aby szybciej dojrzewały). Jeżeli jesteś ładną dziewczyną zainteresują się Tobą "nadzorcy", możesz mieć lżej ale .... Proponuję wyjazd do Holandii do jakiejś pralni przyportowej ... 8 godzin, niedziela wolna i normalność. Na zbiory, aby zarobić, nadają się tylko KOMBAJNY (jest wiele takich Polek), jednak nie radzę.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Wakacyjna praca za granicą

Post autor: człowiek z lasu »

Jedni mają zdrowie i zacięcie do takiej pracy, inni nie. Pracodawcy w rolnictwie są bardzo wymagający i oczekują efektów i zaangażowania. Jeśli zbierasz szparagi, to często oczekuje się od Ciebie również innych umiejętności ogólnobudowlanych, bo szparagi zbiera się z rana, a później pracodawca ma mnóstwo zaległych robót do wykonania. Praca przy zbiorach do łatwych nie należy, zwłaszcza przy szparagach, jak wspomniał Adrian. W wielu krajach Europy ceni się szparagi bielone, które uprawiane są głównie na lekkich ziemiach, ale czasem na gliniastych, podobnych jak w okolicach Jasła i tu już trzeba mieć parę w rękach i mooocne plecy, nie bać się siniaków, skaleczeń, pękających odcisków itp. Przy szparagach nie uklękniesz, nie kucniesz i nie wyprostujesz się, gdyż przemieszczasz się cały czas w skłonie, jak kto wysoki to około 90 stopni. I tak przez sześć godzin bez przerwy. Praca dla twardzieli.
reaa 12
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 4 marca 2013, 12:34

Re: Wakacyjna praca za granicą

Post autor: reaa 12 »

Witam. Pracował ktoś przy szparagach w Niemczech przez agencję Bispol?
W sobotę było spotkanie rekrutacyjne -prawdopodobnie było kilka osób które pracowały w proponowanym gospodarstwie w 2013 r.
stawka godzinowa 4,5 E, stawka akordowa 0,43 za kg zebranych szparag, opłaty 7E /dzień
Zastanawiam się razem ze znajomymi nad tym wyjazdem ...czy warto się tam wybrać :niepewny: .....stawki mizerne
Pracowałam w podobnym gospodarstwie ...ale tam przy szparagach TYLKO panowie :) ... borówka i truskawki wszyscy
Chili
Ekspert
Ekspert
Posty: 86
Rejestracja: 9 czerwca 2012, 13:24

Re: Wakacyjna praca za granicą

Post autor: Chili »

Co Ty za takie grosze to nie warto, a praca na akord jest koszmarem ,jest wiele firm w Niemczech gdzie zawsze jakis pracownik z polski w biurze sie znajdzie i masz płacone na godzine z tego co sie orientuje to 8,40 brutto plus są rózne dodataki za nadgodziny ,nocki 25% płatne ,niedziela 50% a świeta 100% i co ważne pracujesz w zakładzie a nie na polu .
Fps
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 25 maja 2009, 16:30
Lokalizacja: Moja mała ojczyzna

Re: Wakacyjna praca za granicą

Post autor: Fps »

tylko trzeba kogos miec juz zagranica wysoko zeby mogl kogos sciagnac do pracy w takich warunkach :rozpacz: :rozpacz:
Chili
Ekspert
Ekspert
Posty: 86
Rejestracja: 9 czerwca 2012, 13:24

Re: Wakacyjna praca za granicą

Post autor: Chili »

Fps pisze:tylko trzeba kogos miec juz zagranica wysoko zeby mogl kogos sciagnac do pracy w takich warunkach :rozpacz: :rozpacz:
Nie prawda ,wysyłasz swoje cv i tyle i na 99% do Ciebie zadzwonią no oczywiscie trzeba znać język niemiecki w stopniu komunikatywnym i potrafić coś zrobić :):)Nikogo wysoko nie trzeba.Zapomniałem nadmienić jeszcze ,że dobrze jest jechać własnym samochodem za paliwo masz zwracane ,a jeżeli ktoś Cię wozi to Ty płacisz dziennie coś ok 3 euro no i mieszkanie też zapewniają ,ale nie zawsze i za łożko coś ok 200 euro zdzierstwo, ale jak ktoś wybiera sie tylko na wakacje to mozna jakoż odżałować.Studentom oczywiście podatek nie jest odbijany.Także nie marudzić tylko mysleć pozytywnie.Teraz jeszcze sezon martwy ,ale juz niebawem pracy bedzie co niemiara .
reaa 12
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 4 marca 2013, 12:34

Re: Wakacyjna praca za granicą

Post autor: reaa 12 »

bibliotekarka11 pisze:Owszem, masz rację, tylko trzeba korzystać z naprawdę sprawdzonych agencji
Np jasielski Bis pol ? :hyhy: :mad:
Ja staram się nie wyjeżdżać przez agencję tylko z pomocą znajomych -oczywiście tych zadowolonych z pracy i płacy :D
Teraz ze znajomymi poszłyśmy sprawdzić jaką pracę proponuje nasz Bis pol -szczerze to porażka... wysyłać ludzi do ciężkiej pracy za takie marne pieniądze .
W 2012 r pracowałyśmy na południu Niemiec -Polacy mieli dobrą stawkę.... a Rumuni 5E/ h :dobani: - ,po dwóch dniach z grupy 30 osób została tylko jedna :!:
Fps
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 25 maja 2009, 16:30
Lokalizacja: Moja mała ojczyzna

Re: Wakacyjna praca za granicą

Post autor: Fps »

Chili pisze:
Fps pisze:tylko trzeba kogos miec juz zagranica wysoko zeby mogl kogos sciagnac do pracy w takich warunkach :rozpacz: :rozpacz:
Nie prawda ,wysyłasz swoje cv i tyle i na 99% do Ciebie zadzwonią no oczywiscie trzeba znać język niemiecki w stopniu komunikatywnym i potrafić coś zrobić :):)Nikogo wysoko nie trzeba.Zapomniałem nadmienić jeszcze ,że dobrze jest jechać własnym samochodem za paliwo masz zwracane ,a jeżeli ktoś Cię wozi to Ty płacisz dziennie coś ok 3 euro no i mieszkanie też zapewniają ,ale nie zawsze i za łożko coś ok 200 euro zdzierstwo, ale jak ktoś wybiera sie tylko na wakacje to mozna jakoż odżałować.Studentom oczywiście podatek nie jest odbijany.Także nie marudzić tylko mysleć pozytywnie.Teraz jeszcze sezon martwy ,ale juz niebawem pracy bedzie co niemiara .
za mieszkania licza astronomiczne ceny, przegladajac ostatnio forum agencja proponowala 140 godzin w miesiacu wychodzilo 850 euro chyba za mieszkanie 150 euro za ubezpiecznie 40 euro i dojaz 18 euro chyba, bo ludzie to jest wyzysk w bialy dzien a gdzie jedzenie wi wogole, lepiej pomagac ukraincom 70 paru leczy sie na moj koszt a ja mam na zabieg czekac do lipca no [...] co za kraj
Chili
Ekspert
Ekspert
Posty: 86
Rejestracja: 9 czerwca 2012, 13:24

Re: Wakacyjna praca za granicą

Post autor: Chili »

Fps pisze:
Chili pisze:
Fps pisze:tylko trzeba kogos miec juz zagranica wysoko zeby mogl kogos sciagnac do pracy w takich warunkach :rozpacz: :rozpacz:
Nie prawda ,wysyłasz swoje cv i tyle i na 99% do Ciebie zadzwonią no oczywiscie trzeba znać język niemiecki w stopniu komunikatywnym i potrafić coś zrobić :):)Nikogo wysoko nie trzeba.Zapomniałem nadmienić jeszcze ,że dobrze jest jechać własnym samochodem za paliwo masz zwracane ,a jeżeli ktoś Cię wozi to Ty płacisz dziennie coś ok 3 euro no i mieszkanie też zapewniają ,ale nie zawsze i za łożko coś ok 200 euro zdzierstwo, ale jak ktoś wybiera sie tylko na wakacje to mozna jakoż odżałować.Studentom oczywiście podatek nie jest odbijany.Także nie marudzić tylko mysleć pozytywnie.Teraz jeszcze sezon martwy ,ale juz niebawem pracy bedzie co niemiara .
za mieszkania licza astronomiczne ceny, przegladajac ostatnio forum agencja proponowala 140 godzin w miesiacu wychodzilo 850 euro chyba za mieszkanie 150 euro za ubezpiecznie 40 euro i dojaz 18 euro chyba, bo ludzie to jest wyzysk w bialy dzien a gdzie jedzenie wi wogole, lepiej pomagac ukraincom 70 paru leczy sie na moj koszt a ja mam na zabieg czekac do lipca no [...] co za kraj
Głupie myślenie macie ,no a w Polsce za mieszkanie nie płacisz ,nie jesz ,ubezpieczenia nie płacisz a na dojazdy ile Ci wychodzi ??Chcąc jechać do większego miasta tam dopiero masz ceny za mieszkanie .Co mieszasz ukrainców do tego ,bardzo dobrze że pomagają !! Jeżeli miałbyś coś bardzo poważnego to na pewno zrobiony byś miał ten zabieg natychmiast a oni potrzebowali pomocy już.Więcej optymizmu ludziska narzekacie tylko aż niedobrze sie robi !!!!!!!!!!! :dobani:
Fps
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 25 maja 2009, 16:30
Lokalizacja: Moja mała ojczyzna

Re: Wakacyjna praca za granicą

Post autor: Fps »

gdzie teraz bis pol ma siedzibe ?
Eisblume
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 10 września 2011, 17:36

Re: Wakacyjna praca za granicą

Post autor: Eisblume »

Na przeciwko II LO
JohnnyD.
Guru
Guru
Posty: 107
Rejestracja: 21 stycznia 2012, 23:02

Re: Wakacyjna praca za granicą

Post autor: JohnnyD. »

transformers pisze: Oczywiście wielu się nie zgodzi z tym co napisałem, jednak szanuję to i mam nadzieję, że ktoś z tego skorzysta i nie pojedzie na hurra do pracy bez przygotowania. Życzę powodzenia każdemu kto chce wyjechać.
a ja się ze wszystkim zgadzam, sam pracowalem kilka lat za granica i zycie naprawde nie jest tam takie jak sie to tu ludziom wydaje, że tam tylko funty i na złotówki przeliczają, nie patrząc na koszty utrzymania, ale tak to już Polacy mają w głowach...
transformers
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 18 marca 2014, 10:25

Re: Wakacyjna praca za granicą

Post autor: transformers »

Fascynująca sprawa, napisałem post odnośnie tego jak trzeba się przygotować do wyjazdu za granicę, na co kolega JohnyD. odpisał co widać a mój post został usunięty. Zapewne z powodu linku, który się tam znalazł. Nie rozumiem tego faktu skoro wiadomości wyżej też linki do różnych np firm posiadają... Pozdrawiam ;]
maciek427
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 24 marca 2014, 18:02

Re: Wakacyjna praca za granicą

Post autor: maciek427 »

wy tak na serio? 0,43 euro za 1kg to dla was mało? chyba coś z głowami macie nie tak. 1kg = mniej więcej 25 szparagów (małych)- na luzie da radę tyle ściąć w minutę, ale nie wszyscy są sprawni i młodzi (chociaż w sumie do takiej roboty tylko tacy powinni jechać, ale nieważne) więc załóżmy, że 1 kg da radę zrobić w 2 minuty, daje to 30 kg na godzinę, czyli jakieś 13 euro na godzinę, czyli ponad 50 zł na godzinę ! to jest mało? powiedzcie mi gdzie w Polsce dają więcej- chętnie się zgłoszę...
ODPOWIEDZ