Opony

O wszystkim, czyli o niczym...
Krzysiek92
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 19 maja 2009, 20:58

Opony

Post autor: Krzysiek92 »

Witam. Chciałbym zapytac o wasze opinie na temat opon bierznikowanych. Czy opłaca sie kupic nowe opony bierznikowane czy lepiej poszukac jakis opon "używanych" ale w dobrym stanie i nie bardzo starych?
Bo pytajac znajomych niektórzy mi odradzaja kupowac bierzniki, a niektorzy sobie chwalą.
co Wy o tym myslicie?? Moze podacie jakies miejsca gdzie maja dobre opony uzywane?
pzdr.
Awatar użytkownika
sylwula13
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 458
Rejestracja: 21 listopada 2009, 20:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Opony

Post autor: sylwula13 »

mam do sprzedania dwie bieżnikowane
luk8
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 14 września 2011, 13:35

Re: Opony

Post autor: luk8 »

Raz w życiu miałem bieżniki, kupiłem nowe niby jakieś niemieckie czy inne z wyższej półki, przez 5 lat zrobiłem na nich ok. 50 tys. i jeszcze zostało sporo bieżnika, więc jak najbardziej polecam. Zimówki oczywiście, o letnich słyszałem negatywne opinie, ale sam nigdy nie miałem.
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Opony

Post autor: nitro »

luk8 pisze:Raz w życiu miałem bieżniki, kupiłem nowe niby jakieś niemieckie czy inne z wyższej półki, przez 5 lat zrobiłem na nich ok. 50 tys. i jeszcze zostało sporo bieżnika, więc jak najbardziej polecam. Zimówki oczywiście, o letnich słyszałem negatywne opinie, ale sam nigdy nie miałem.
Przychylam się, ale najlepiej kupić nówki słabszej firmy.
Krzysiek92
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 19 maja 2009, 20:58

Re: Opony

Post autor: Krzysiek92 »

Wlasnie mam na mysli zimowki... i tak mysle zeby nowe kupic dlatego p
Chcialem zapytac co o tym inni mysla. Ale mozliwe ze sie zdecyduje na cos takiego;)
szybki5151
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 253
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 14:59

Re: Opony

Post autor: szybki5151 »

Zależy do jakiego samochodu i gdzie jeździsz . Jeśli dużo jeździsz zimą po expresówkach które są najczęściej czarne to przy większej prędkości będą głośniejsze od ori gum , ale jeśli jeździsz wkoło komina to bieżniki spełnia w 100 % twoje oczekiwania , wygrzebiesz sie z każdej zaspy ;)
Krzysiek92
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 19 maja 2009, 20:58

Re: Opony

Post autor: Krzysiek92 »

Nie tak duzo. Do 1200km na miesiac robie to nie wiele. A trasa do rzeszow i okolice wiecnpewnie o bierznikach pomysle ;)
luka29.82
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 kwietnia 2013, 19:23

Re: Opony

Post autor: luka29.82 »

najlepiej kupic nowe na dluzszy okres najbardziej oplacalne a jesli uzywane to patrzyc na rocznik opony zeby stara nie byla
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Opony

Post autor: juve_fan »

Przede wszystkim muszą być zrobione przez dobrą firmę. W Polsce są tylko dwie godne polecenia. Jeśli chcesz kupić w dobrej cenie z gwarancją, bieżnikowane w roku 2013 to pisz na pw.
martynika
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 4 października 2013, 12:47

Re: Opony

Post autor: martynika »

Podobno gdzieś za Duklą są opony nowe i bieżnikowane w rozsądnych cenach.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Opony

Post autor: juve_fan »

martynika pisze:Podobno gdzieś za Duklą są opony nowe i bieżnikowane w rozsądnych cenach.
A czemu jechać tak daleko, skoro można mi napisać wiadomość i odebrać osobiście w Jaśle :) (bieżnikowane)
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Opony

Post autor: _WHISKEY_ »

Zimówki kupuje się nowe.
Nic Ci z opon, które mają bieżnik na maksa, ale 5-7 lat od produkcji. Guma na zimę musi być młoda, elastyczna i nie zdarta.
"Zimówka" po trzecim/czwartym sezonie użytkowania to parch i nadaje się na szrot, a nie do jazdy.
Awatar użytkownika
TDI w gazie
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 20 maja 2013, 09:41
Lokalizacja: RJS

Re: Opony

Post autor: TDI w gazie »

dokładnie, polecają bieżniki, bo chcą zarobić na Tobie, jak chcesz tanie, a dobre to polecam "dębica frigo 2" lub jakieś używki 2-3 letnie nokian, dunlop itp :)
Awatar użytkownika
mironrak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 305
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:02
Lokalizacja: Okolice Jasła

Re: Opony

Post autor: mironrak »

erosek napisz jaki romiar potrzebujesz. Ja do mojego samochodu 205/55/r16 kupiłem za ok 240 zł nowe Fuldy.
ODPOWIEDZ