Winobranie we Francji z Bispolem

O wszystkim, czyli o niczym...
kasiulao9
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 15:55

Winobranie we Francji z Bispolem

Post autor: kasiulao9 »

Czy wybiera się ktoś na winobranie z Jasła lub okolic,czy ktoś może już tam był.Proszę o informację z góry dziękuję. :)
joanna0590
Obyty
Obyty
Posty: 52
Rejestracja: 17 sierpnia 2012, 10:48

Re: Winobranie we Francji z Bispolem

Post autor: joanna0590 »

nie byłam, ale zastanawiam się nad tegorocznym wyjazdem:)
dracula666
Mistrz
Mistrz
Posty: 94
Rejestracja: 23 stycznia 2012, 20:31

Re: Winobranie we Francji z Bispolem

Post autor: dracula666 »

Ja byłem dwa lata temu i jak dla mnie było w miarę i pieniądze nie najgorsze lecz trafiłem do dobrego pracodawcy a inni ludzie co wyjechali ze mną lecz do innych pracodawców to praktycznie nic nie przywieźli a robili po 12 godzin więc jak się uda
Awatar użytkownika
Messer
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 418
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 15:09

Re: Winobranie we Francji z Bispolem

Post autor: Messer »

dracula666 pisze:Ja byłem dwa lata temu i jak dla mnie było w miarę i pieniądze nie najgorsze lecz trafiłem do dobrego pracodawcy a inni ludzie co wyjechali ze mną lecz do innych pracodawców to praktycznie nic nie przywieźli a robili po 12 godzin więc jak się uda

to jak to? żadnej umowy nie dają do podpisania na początku, gdzie byłby określony czas pracy i wynagrodzenie? to co to za agencja? w ciemno wywożą i jak trafisz człowieku tak będziesz miał. przecież to kpina i jeszcze pewnie biuro spory hajs dla siebie kroi. normalnie rozbój w biały dzień.
colt
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 grudnia 2011, 15:07

Re: Winobranie we Francji z Bispolem

Post autor: colt »

Korzystając z okazji chciałbym zapytać: czy jest już ustalona data spotkania , bo ze mną nikt się nie kontaktował, a zapisałem się.
colt
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 grudnia 2011, 15:07

Re: Winobranie we Francji z Bispolem

Post autor: colt »

Korzystając z okazji chciałbym zapytać: czy jest już ustalona data spotkania , bo ze mną nikt się nie kontaktował, a zapisałem się. Z góry dziękuje za odpowiedź :)
szybki5151
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 253
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 14:59

Re: Winobranie we Francji z Bispolem

Post autor: szybki5151 »

Powinieneś dostać sms , bo ja dostałem jakiś czas temu .
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Winobranie we Francji z Bispolem

Post autor: wieśniak »

colt pisze:Korzystając z okazji chciałbym zapytać: czy jest już ustalona data spotkania , bo ze mną nikt się nie kontaktował, a zapisałem się.
Od zapisania do wyjazdu mija sporoooo czasu i jeszcze musisz mieć szczęście ,że akurat cię wezmą :hyhy:
joanna0590
Obyty
Obyty
Posty: 52
Rejestracja: 17 sierpnia 2012, 10:48

Re: Winobranie we Francji z Bispolem

Post autor: joanna0590 »

dostałam sms że spotkanie odbędzie się 22 sierpnia o 18:)
kasiulao9
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 15:55

Re: Winobranie we Francji z Bispolem

Post autor: kasiulao9 »

A czy ktoś dostał sms na 24 godz.12.30?????
danonka
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 13 lipca 2013, 21:02

Re: Winobranie we Francji z Bispolem

Post autor: danonka »

kasiulao9 ja tez dostalam sms na 24 godz 12:30
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Winobranie we Francji z Bispolem

Post autor: clashtorny »

Messer pisze:
dracula666 pisze:Ja byłem dwa lata temu i jak dla mnie było w miarę i pieniądze nie najgorsze lecz trafiłem do dobrego pracodawcy a inni ludzie co wyjechali ze mną lecz do innych pracodawców to praktycznie nic nie przywieźli a robili po 12 godzin więc jak się uda

to jak to? żadnej umowy nie dają do podpisania na początku, gdzie byłby określony czas pracy i wynagrodzenie? to co to za agencja? w ciemno wywożą i jak trafisz człowieku tak będziesz miał. przecież to kpina i jeszcze pewnie biuro spory hajs dla siebie kroi. normalnie rozbój w biały dzień.
Bispol jest kierowany przez typowego naganiacza :) nie bierze on odpowiedzialności za to czy pracodawca zagraniczny wywiąże się z umowy czy nie :P nie gwarantuje minimalnej ilości godzin pracy ani czy ta praca rzeczywiście będzie, po czym zwala winę na pracodawcę zagranicznego. :wstyd: Umowy działają na takiej zasadzie: zbierają ludzi i handlują nimi za każdego pracownika który wyjedzie za pośrednictwem bispolu jego właściciel dostaje działkę pieniędzy. Przykładowo: zarabiasz 7.35 euro brutto(6 euro netto) to twój pan i władca Wiesiu dostaje około 2000 euro netto z czego około 1300 euro netto jest twoje przy 220 godzinach pracy :P Jak widać po prostej kalkulacji okazuje się że płacisz za wyjazd ponad 250zł (z powrotem bywa różnie raz firma zapłaci a raz nie :P) a twój możnowładca dostaje lekko 700 euro netto (ponad 60% nieoficjalnej wypłaty) za twoją ciężką pracę. Wiem że jest ciężko z pracą ale ostrzegam przed tym pseudo biurem, można zarobić marne grosze lub wrócić ze wstydem i długami.
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Winobranie we Francji z Bispolem

Post autor: wieśniak »

clashtorny pisze:
Messer pisze:
dracula666 pisze:Ja byłem dwa lata temu i jak dla mnie było w miarę i pieniądze nie najgorsze lecz trafiłem do dobrego pracodawcy a inni ludzie co wyjechali ze mną lecz do innych pracodawców to praktycznie nic nie przywieźli a robili po 12 godzin więc jak się uda

to jak to? żadnej umowy nie dają do podpisania na początku, gdzie byłby określony czas pracy i wynagrodzenie? to co to za agencja? w ciemno wywożą i jak trafisz człowieku tak będziesz miał. przecież to kpina i jeszcze pewnie biuro spory hajs dla siebie kroi. normalnie rozbój w biały dzień.
Bispol jest kierowany przez typowego naganiacza :) nie bierze on odpowiedzialności za to czy pracodawca zagraniczny wywiąże się z umowy czy nie :P nie gwarantuje minimalnej ilości godzin pracy ani czy ta praca rzeczywiście będzie, po czym zwala winę na pracodawcę zagranicznego. :wstyd: Umowy działają na takiej zasadzie: zbierają ludzi i handlują nimi za każdego pracownika który wyjedzie za pośrednictwem bispolu jego właściciel dostaje działkę pieniędzy. Przykładowo: zarabiasz 7.35 euro brutto(6 euro netto) to twój pan i władca Wiesiu dostaje około 2000 euro netto z czego około 1300 euro netto jest twoje przy 220 godzinach pracy :P Jak widać po prostej kalkulacji okazuje się że płacisz za wyjazd ponad 250zł (z powrotem bywa różnie raz firma zapłaci a raz nie :P) a twój możnowładca dostaje lekko 700 euro netto (ponad 60% nieoficjalnej wypłaty) za twoją ciężką pracę. Wiem że jest ciężko z pracą ale ostrzegam przed tym pseudo biurem, można zarobić marne grosze lub wrócić ze wstydem i długami.

klasztorny coś chyba ominąłeś :hyhy: jest teraz oferta pracy do Francji na jabłka ,stawka 9.48 eryka, jeśli nie przekroczysz 5.700 na rok to nie płacisz podatku ,czyli samo ubezpieczenie ,zakwaterowanie i dojazdy . Licząc 200 godzin wychodzi mi jak z nut 1500 ,może więcej na rękę ,więc chyba nie jest tak źle ?
ps. jeśli ktoś był za granicą kilka razy to nie da się wych.jać za grosze ,szczególnie gdy organizują wyjazdy na godziny a płacą od akordu :P trzeba być totalnie nierozgarniętym aby umowy nie zrozumieć (nawet w obcym języku) i dać się zrobić w konia zgadzając się na inną zapłatę niż jest na umowie :hyhy:
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Winobranie we Francji z Bispolem

Post autor: clashtorny »

podałem stawki kiedy ja wyjeżdżałem i nie było to tak dawno :) i nie ważne czy to akord czy godzinówka ważne że na miejscu okazuje się że zagraniczny pracodawca dał ciała a właściciel bispolu rozkłada ręce i woła "Amba fatima, było i ni ma" :D
dracula666
Mistrz
Mistrz
Posty: 94
Rejestracja: 23 stycznia 2012, 20:31

Re: Winobranie we Francji z Bispolem

Post autor: dracula666 »

dokładnie tak mówili ludziom że umawiali się z pracodawcą inaczej a on inaczej robi i że ma mniejsze zbiory niż przewidywał i nic na to poradzić nie mogą
ODPOWIEDZ