Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

O wszystkim, czyli o niczym...
dobo
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 10 marca 2011, 21:16

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: dobo »

W Skandynawii i Kanadzie ludzie często nie zamykajają nawet drzwi na klucz, bo się nie boją, że ich okradną. Domów nie ogradzają. A Polak jak kupi działkę to pierwsze co robi to ogradza, choć jeszcze nic na niej nie ma, :]
To pokazuje, jak Polacy sobie ufają i jakim są narodem.
noisey
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 233
Rejestracja: 18 października 2012, 21:04

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: noisey »

To forum to wyraźny dowód na potwierdzenie tezy w tytule tematu.
Sami mądrzy, dumni, odważni i pracowici :rotfl:
dobo
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 10 marca 2011, 21:16

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: dobo »

"Tu rozsądku rzadko się używa
A jedno co naprawdę umiemy
To najpiękniej na świecie przegrywać"

A naród pracowity - nikt nie jest tak rozchwytywaną tanią siłą roboczą jak Polacy.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: piotrek »

Ludzie tacy sami są wszędzie na całym świecie: źli dobrzy mądrzy głupi. W Polsce jest od 20 lat w rządzie grupa ludzi sprzedający ten kraj w cenie piachu za łapówki i inne korzyści. I są całkowicie bezkarni przy tej niewydolności sądów ciągnących niektóre sprawy po kilkanaście ( i dłużej) lat. No ale pracę tych sądów określają przepisami które sami tworzą więc w zasadzie nie mają interesu aby było inaczej :)
Wystarczy spojrzeć na sąsiadów aby niedaleko szukać: od Niemców dzielą nas epoki rozwoju gospodarki infrastruktury oraz społeczeństwa od Czechów to samo. Ja różnicę między Polską i w/w widzę w braku utrzymywania kleru z budżetu bo jeśli policzyć w Polsce te 20 lat * (ileś miliardów 10? rocznie) = (spora suma którą zabrano nam z budżetu dla sukienkowych zamiast na kolej itp). W tamtych krajach rząd nie jest na tyle głupi aby utrzymywać watykańską instytucję z podatków wszystkich obywateli. Płacą ci którzy chcą :)
A gdyby tak policzyć ile pieniędzy do nich trafiło przez 1000 lat w wyniku różnych układów z rządzącymi to wydaje się że nasz kraj przy braku ich obowiązkowego finansowania z pracy nas wszystkich wyglądałby zupełnie inaczej.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6295
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: Sun Tzu »

Taak... A różnica w poziomie życia w Polsce i RFN przed 1989 rokiem z czego wynikała? Z tego, że PZPR utrzymywała Kościół katolicki a CDU-CSU nie? Mówiąc wprost: ameba ma większą wiedzę niż ty!
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: rkoh »

Według mnie większość Polaków, to oszuści i kombinatorzy, a pseudo fachowcy nie są solidni, tylko robią na odwal się... jest to wina rządu, który dyma nas na każdym kroku, więc typowy Polak zaczyna kombinować, aby też mieć coś z tego życia... ludzie zapominają, że to my wybieramy rząd, ciągle jest to samo, każdy narzeka, przychodzą wybory, tamci za przeproszeniem [...] i obiecują, typowy Polak wierzy, głosuje i znowu narzeka, bo było jak jest, a obietnice gdzieś wyparowały. My sobie ponarzekamy i zaraz się godzimy na to, bo co mamy zrobić. Emerytury nam nie pasują, to nam nie pasuje, tamto też, ale co tam... Powinno być tak jak było z Acta, to mi się podobało. Wszyscy wyszli na ulice prawie w każdym mieście, poszli pod dom Tuska, było to naprawdę dużo ludzi i tak powinno być z każdą większą sprawą jak nam coś nie pasuje, a nie ponarzeka się przed TV przez 2 dni i koniec. Już nie wspomnę o wysokich zarobkach polityków, a za co? Brak wyników, brak takich zarobków. Jak w pracy nie masz wyników, to Cię zwalniają.
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: Architekt »

CrazyVirus pisze:Stereotypy. Polak pod Polakiem dołki kopie, smaruje ze plecami i wiecznie narzeka. Mam gdzieś co sobie pomyślicie ale tak jest. Sąsiedzi się wręcz modlą żeby tylko Ci w życiu nie wyszło.
a to nie jest tak, że takim zdaniem sam zaliczasz się do tych o których piszesz?
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: CrazyVirus »

a to nie jest tak, że takim zdaniem sam zaliczasz się do tych o których piszesz?
Też jestem polakiem więc to chyba logiczne, że też mam polską mentalność. Trudno żebym się przed tym uchronił wychowując się w takim społeczeństwie. Mimo wszystko staram się z tym walczyć i nie wpychać nowa w sprawy sąsiadów i obcych ludzi.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: piotrek »

Sun Tzu pisze:Taak... A różnica w poziomie życia w Polsce i RFN przed 1989 rokiem z czego wynikała? Z tego, że PZPR utrzymywała Kościół katolicki a CDU-CSU nie? Mówiąc wprost: ameba ma większą wiedzę niż ty!
Nie lubię polemik z ludźmi którzy piszą takie porównania. Niestety widać kto nie ma wiedzy o tym od kiedy płacony jest fundusz kościelny na tych przebierańców, od kiedy nie płacą podatków i takie tam inne (uważasz że po 1989?r.)... no ale chyba polemizować nie ma sensu i celu.
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: Architekt »

Zakładając ten temat przyświecał mi cel taki by choć w jednym temacie porozmawiać o naszych narodowych zaletach, czymś się pochwalić zwrócić uwagę na ciekawe i budujące rzeczy. A tu dalej widzę narzekania na tych co narzekają.

Wymieńmy konkretne zasługi, konkretnych ludzi ... pochwalmy się tym głośno.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18414
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: dragoness »

Ot, chociażby nasze mistrzynie Europy w piłce nożnej. Samozaparcie i determinacja tylko pozazdrościć.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: piotrek »

z zalet? kombinatorstwo i improwizacja, wady to pewnie reszta. Osobiście mnie najbardziej wkurza ludzka (polacka) zazdrość, w innych krajach jakoś tego nie doświadczyłem.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: antykieckowy »

Architekt pisze:Zakładając ten temat przyświecał mi cel taki by choć w jednym temacie porozmawiać o naszych narodowych zaletach, czymś się pochwalić zwrócić uwagę na ciekawe i budujące rzeczy. A tu dalej widzę narzekania na tych co narzekają.

Wymieńmy konkretne zasługi, konkretnych ludzi ... pochwalmy się tym głośno.
ad hoc to 1920 i zatrzymanie bolszewików
wcześniej zatrzymanie turbanów pod Wiedniem...
Powstanie Warszawskie, które nie miało prawa wytrzymać więcej niż kilkanaście dni.

Gdyby tak pomyśleć to pod "odważny" i waleczny znajdzie się "kilka" pozycji.
damkud
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 30 czerwca 2013, 22:19

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: damkud »

To nie naród tylko hołota, nie ma gorszego narodu na świecie. Najbardziej zawistny i chamski !!!
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18414
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Polacy to mądry, dumny, odważny i pracowity Naród.

Post autor: dragoness »

damkud pisze:To nie naród tylko hołota, nie ma gorszego narodu na świecie. Najbardziej zawistny i chamski !!!
Cóż... jako, że nie możesz zrzec się obywatelstwa, pozostaje jedynie samobójstwo :hyhy:
ODPOWIEDZ