Podraznienie po goleniu..pomocy !!!

O wszystkim, czyli o niczym...
Bad Boy xXx
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2013, 22:18

Podraznienie po goleniu..pomocy !!!

Post autor: Bad Boy xXx »

Próbowałem najlepszych balsamów po goleniu i zawsze to samo straszne podraznienia :/ ... co polecacie ??
johny3050
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 05:24

Re: Podraznienie po goleniu..pomocy !!!

Post autor: johny3050 »

Zmiana maszynki, używanie jeszcze lepszych balsamów, a przede wszystkim używanie na co dzień kremów do twarzy (np. nawilżający nivea).
Awatar użytkownika
dax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 292
Rejestracja: 25 listopada 2010, 07:24

Re: Podraznienie po goleniu..pomocy !!!

Post autor: dax »

Może spróbuj ałunu, ja używam i jestem zadowolony, to tego starcza gdzieś na rok.
Awatar użytkownika
kleszczkleszcz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 290
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 21:56
Lokalizacja: Jasło

Re: Podraznienie po goleniu..pomocy !!!

Post autor: kleszczkleszcz »

kolego zapuść brodę
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: Podraznienie po goleniu..pomocy !!!

Post autor: Tulix »

Gillette x3 blades + pianka Gillette dla delikatnej skóry i jakaś dobra woda po goleniu. Powinno działać
Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 303
Rejestracja: 2 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Jasło

Re: Podraznienie po goleniu..pomocy !!!

Post autor: Parasol »

Jak nic nie pomoże, zamień maszynkę na elektryczną. Goli trochę mniej dokładnie, ale nie podrażnia.
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Podraznienie po goleniu..pomocy !!!

Post autor: wścieklica »

Wszystkie rady mogą być pomocne. Ale zacznij od mycia twarzy w miękkiej, NIE chlorowanej wodzie. Musisz się trochę "zapuścić" w sensie rzadszego golenia. A do golenia używaj najostrzejszych maszynek. Tylko raz.
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Podraznienie po goleniu..pomocy !!!

Post autor: CrazyVirus »

Miałem podobnie, jak goliłem się jednorazówkami to później miałem twarz w kropkach. Sprawę załatwiła maszynka na żyletki. Kup sobie taką, to inwestycja na lata. O wiele taniej wychodzi niż ciągłe kupowanie jednorazówek. Do twardego zarostu jest świetna. Nie zapycha się tak jak jednorazówki czy nawet te super wymyślane, bez problemu można ją rozkręcić i wyczyścić. W dodatku to takie małe dzieło sztuki. Czujesz, że golisz się czymś dobrym a nie tanią plastikową chińszczyzną.

Co do samego golenia:
1.Nałóż na miejsce które będziesz golił ręcznik nasączony gorącą wodą lub gąbkę albo po prostu wymyj porządnie twarz w gorącej wodzie ewentualnie gól się bezpośrednio po kąpieli/prysznicu.
2.Wetrzyj dokładnie pianę w zarost używając pędzla i zostaw na krótką chwilę.
3.Najpierw gol się z włosem, później możesz dla całkowitej gładkości pod włos i z boku. Naciągaj przy tym skórę dłonią.

Jak maszynka szarpie to albo jest już tępa albo za słabo zmiękczyłeś zarost. Elektryczna jest wygodna ale pozostawia uczucie, że jest się niedogolonym. Po goleniu maszynką na żyletki czujesz wręcz świeżość. Nie wierz w to, że łatwo się nią zaciąć. Ja używam od dłuższego czasu i jeszcze mi się nie zdarzyło.

Mam taką z lat 70/80 Made in England, działa bez problemu do dnia dzisiejszego (to ta z niebieską rączką).
Obrazek

Na początek możesz spróbować Wilkinsona plastikowego na żyletki. Kosztuje w granicach 15zł więc wiele nie stracisz w komplecie jest 5 żyletek + opakowanie na nie.
Obrazek
Bad Boy xXx
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2013, 22:18

Re: Podraznienie po goleniu..pomocy !!!

Post autor: Bad Boy xXx »

Dzięki wszystkim za porady .. a co do tego ałunu to gdzie mozna go kupic ?? Maszynke napewno zakupie :)
czarna30
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 221
Rejestracja: 3 grudnia 2012, 10:06

Re: Podraznienie po goleniu..pomocy !!!

Post autor: czarna30 »

Przed goleniem nałożyć krem np Nivea albo specjalny olejek.
Awatar użytkownika
Akasha
Guru
Guru
Posty: 106
Rejestracja: 3 listopada 2009, 10:12

Re: Podraznienie po goleniu..pomocy !!!

Post autor: Akasha »

możesz spróbować po goleniu nałożyć i wmasować krem Sudocrem, mój mąż tylko dzięki temu pozbył się problemów z podrażnieniami po goleniu.
matrix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 24 marca 2012, 08:25

Re: Podraznienie po goleniu..pomocy !!!

Post autor: matrix »

CrazyVirus pisze:
Co do samego golenia:
1.Nałóż na miejsce które będziesz golił ręcznik nasączony gorącą wodą lub gąbkę albo po prostu wymyj porządnie twarz w gorącej wodzie ewentualnie gól się bezpośrednio po kąpieli/prysznicu.
2.Wetrzyj dokładnie pianę w zarost używając pędzla i zostaw na krótką chwilę.
3.Najpierw gol się z włosem, później możesz dla całkowitej gładkości pod włos i z boku. Naciągaj przy tym skórę dłonią.
najlepsze rady ! ! !
jeszcze dodam : do golenia możesz użyć też zwykłego mydła np.dove, z balsamami to daj sobie wolne, woda po goleniu i tyle,narzędzie do golenia dokładnie myj - płucz przed i po, zmianę zauważysz po kilku dniach,
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Podraznienie po goleniu..pomocy !!!

Post autor: CrazyVirus »

Dokładnie, zmiękczenie zarostu przed goleniem to podstawa a zrobisz to właśnie w ten sposób jaki podałem wyżej.
Do golenia możesz zastosować normalne mydło zamiast pianek, żelów, kremów tylko potrzebujesz w tym celu dobry pędzel żeby był w stanie pianę wytworzyć. Mydło kremowe dobrze się pieni. Co do pędzla to najlepsze są z naturalnego włosia, sztuczne omijaj z daleka. Tandeta niewarta swojej ceny.

Więcej na temat golenia tradycyjnego znajdziesz w google ewentualnie możesz tutaj pytać.
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Podraznienie po goleniu..pomocy !!!

Post autor: nitro »

CrazyVirus pisze:Dokładnie, zmiękczenie zarostu przed goleniem to podstawa a zrobisz to właśnie w ten sposób jaki podałem wyżej.
Do golenia możesz zastosować normalne mydło zamiast pianek, żelów, kremów tylko potrzebujesz w tym celu dobry pędzel żeby był w stanie pianę wytworzyć. Mydło kremowe dobrze się pieni. Co do pędzla to najlepsze są z naturalnego włosia, sztuczne omijaj z daleka. Tandeta niewarta swojej ceny.

Więcej na temat golenia tradycyjnego znajdziesz w google ewentualnie możesz tutaj pytać.
Kto by pomyślał, że golenie to taka filozofia :P To chyba zależne od skóry, ja mam jak grzechotnik i golenie nie sprawia problemów...
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Podraznienie po goleniu..pomocy !!!

Post autor: CrazyVirus »

Nie taka znów filozofia, tak na prawdę to z czasem robi się te czynności szybko i odruchowo. Moim zdaniem nie ma sensu przepłacać za jakieś super wynalazki z ruchomymi ostrzami, zmiennymi końcówkami. Wiele osób nie używa już maszynek na żyletki bo panuje taki stereotyp, że łatwo się zaciąć co oczywiście nie jest prawdą. Jednorazówka się zapycha, ciężko ją wyczyścić w dodatku koszty takiego golenia są o wiele wyższe. Maszynka na żyletki to inwestycja na lata. Po goleniu taką maszynką wręcz czujesz świeżość na twarzy. Paczka żyletek Indyjskich kosztuje w granicach 1.50zł za 5 sztuk a te żyletki nadają się do przeciętnego zarostu. PolSilver były kiedyś dobrymi i ostrymi żyletkami. Niedawno wpadła mi w ręce PolSilver jakaś z nowej produkcji i szarpała niemiłosiernie więc pewnie jakość poszła w dół. W dodatku żyletki i taka maszynka są przyjazne środowisku. Nie zaśmiecasz planety plastikowymi odpadkami które rozkładają się setki lat. Żyletka to metal :)
ODPOWIEDZ