Handel w niedziele

O wszystkim, czyli o niczym...
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: Handel w niedziele

Post autor: mija »

Skoro sklepy w niedziele czynne to jeszcze do tego wszystkiego urzędy powinny jakieś dyżury w dni świąteczne pełnić bo faktycznie na załatwienie spraw urzędowych niektórzy muszą brać urlopy :)
Jaślanka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 27 stycznia 2010, 22:14

Re: Handel w niedziele

Post autor: Jaślanka11 »

dunczyk pisze: To pewnym ludziom zależy aby odciagnąc ludzi od pewnych wartości jak niedzielna Msza św, oraz wspólne spedzanie dnia wolnego przez całe rodziny.
Chyba popadasz w lekką paranoję?
A wracając do przywoływanego handlu w Niemczech. Nie porównujcie standardu życia w tak bogatym państwie i tu. Pamiętajcie, że w Niemczech zapracowali sobie już na to i tam weekend zaczyna się w piątek często jeszcze przed 13-tą, a ci co mają bliżej granic, na niedzielne zakupy jeżdżą np. do Polski.
A idąc tokiem myślenia mojego przedmówcy- mam rozumieć, że skoro w Niemczech jest zakaz handlu to nie ma u]pewnych ludzi, którym zależy na tym aby odciągnąć ludzi od pewnych wartości jak niedzielna Msza św[/u] Mają zakaz handlu, ale są jeszcze mniej rodzinni jak my bez zakazu. Myślę, że nie w tym rzecz. Nie szukałabym tu podtekstu politycznego, ale ekonomicznego i podstawowych praw psychiki człowieka. Ci, których stać i mają na to czas, tak jak Niemcy siadają w auto i wyjeżdżają "zaspakajać potrzeby duch", a reszta zaspakaja podstawowe potrzeby ( i nie mówię tu tylko o potrzebach materialnych) w sposób na jaki je stać i często nie rezygnując z Mszy. Bo też i ona sama nie jest jedynym lekarstwem na wszystkie bolączki.
wisienka_na _torciku
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 8 lutego 2013, 09:15

Re: Handel w niedziele

Post autor: wisienka_na _torciku »

dunczyk pisze: To pewnym ludziom zależy aby odciagnąc ludzi od pewnych wartości jak niedzielna Msza św, oraz wspólne spedzanie dnia wolnego przez całe rodziny.
czy dekalog coś mówi o handlowaniu w niedziele? i nie pisz mi o 3 przykazaniu, w biblii stoi jak wół - szabat (pt wieczór do sob. wieczór) a
nie dzień święty czy niedziela - ale może ja mam jakieś wybrakowane pismo święte :hyhy: -z jakiego przekładu korzystasz?? To co piszesz jest absolutnie nie do przyjęcia. Dlaczego? Z prostego powodu: obowiązuje bowiem zasada, że TO CO NIE JEST WPROST ZABRONIONE, JEST DOZWOLONE. Tak jest w prawie 'ziemskim' i nie widzę powodu, by inaczej patrzeć na prawo boskie'. Ty natomiast uparcie doszukujesz się tego,czego nie ma,ale Ty uważasz ,że powinno być :zdegustowany: . Czytaj to, co jest napisane i do tego się stosuj, a nie dopisuj sobie własnych teoryjek.
mała111
VIP
VIP
Posty: 532
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:23

Re: Handel w niedziele

Post autor: mała111 »

dunczyk pisze: To pewnym ludziom zależy aby odciagnąc ludzi od pewnych wartości jak niedzielna Msza św, oraz wspólne spedzanie dnia wolnego przez całe rodziny.
Demokracja polega między innymi na tym, że jeśli większość chce kupować w niedzielę, to ma prawo kupować w niedzielę. Kropka. Poza tym jakikolwiek argument "katolicki" jest obrazą dla mniejszości wyznaniowych i ateistów,prawo nie może być stanowione na podstawie takich argumentów, nawet w tak
błahych sprawach.Katolicy, jak im sie nie podoba mogą w niedziele do sklepu nie chodzic.Problem polega na tym, ze im sie to podoba, :D co łatwo stwierdzić idąc w niedziele do dowolnego czynnego supermarketu. A zatem ultrakatolicy czują sie w obowiązku przywołac swoich braci w wierze do porzadku :hyhy: nie bacząc na to, że w przeciwieństwie do nich niektórzy ludzie naprawdę pracują i niedziela może być jedynym dniem na zrobienie poważnych zakupów.
warez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 431
Rejestracja: 28 lutego 2012, 13:11

Re: Handel w niedziele

Post autor: warez »

Jest DEMOKRACJA - jeżeli mam sklep, zatrudniam pracowników - to JA dyktuję warunki kiedy otwarte. :|
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Handel w niedziele

Post autor: Jozin »

warez pisze:Jest DEMOKRACJA - jeżeli mam sklep, zatrudniam pracowników - to JA dyktuję warunki kiedy otwarte. :|
Dokładnie a jak się komuś nie podoba to nie musi pracować w takim sklepie i już. Komuna się skończyła...
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Handel w niedziele

Post autor: yorker »

Każdy kto nigdy nie będzie musiał pracować w niedziele zawsze może tak powiedzieć. Ten kto pracował już nie raz cały tydzień będzie za tym, żeby przynjamniej jeden dzień w tygodniu mieć wolny. Tak sie składa, że zazwyczaj ludzie chcą mieć wolną niedzielę. Nie tylko dlatego, że śpieszą rano do kościółka, wielu chce mieć wolne z zupełnie innych powodów.
Ja nie musze pracować w niedzielę, ale wcale bym się nie obraził, gdyby w niedziele był taki sam zakaz jaki obowiązuje w najważniejsze święta.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Handel w niedziele

Post autor: Jozin »

Dlaczego chcesz mi zakazać pracy w niedzielę ? Mój czas- moja wola..... Co innego zmuszanie kogoś,ale z tego co wiem to zniesiono obowiązek pracy, komuna sie skończyła.
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Handel w niedziele

Post autor: yorker »

Ja Tobie nie chce zakazywać. Z tego co wiem (moze sie myle?) w wielkie święta moga pracować tylko małe sklepy gdzie za lada stoi właściciel, lub osoba zatrudniona na umowe zlecenie tylko na ten dzień. Wg mnie to jest demokracja.
warez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 431
Rejestracja: 28 lutego 2012, 13:11

Re: Handel w niedziele

Post autor: warez »

yorker pisze:..... gdyby w niedziele był taki sam zakaz jaki obowiązuje w najważniejsze święta.
Ale komuch - człowieku jest WOLNOŚĆ i nikt nie musi zmusić nikogo do pracy! Jeżeli komuś nie pasune to NIECH SIĘ ZWOLNI! :zdegustowany:
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Handel w niedziele

Post autor: antykieckowy »

yorker pisze:Każdy kto nigdy nie będzie musiał pracować w niedziele zawsze może tak powiedzieć. Ten kto pracował już nie raz cały tydzień będzie za tym, żeby przynjamniej jeden dzień w tygodniu mieć wolny. Tak sie składa, że zazwyczaj ludzie chcą mieć wolną niedzielę. Nie tylko dlatego, że śpieszą rano do kościółka, wielu chce mieć wolne z zupełnie innych powodów.
Ja nie musze pracować w niedzielę, ale wcale bym się nie obraził, gdyby w niedziele był taki sam zakaz jaki obowiązuje w najważniejsze święta.
A o systemie zmianowym kiedy słyszał? Chyba nie.
Awatar użytkownika
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 439
Rejestracja: 27 lutego 2007, 18:01
Lokalizacja: Jasło

Re: Handel w niedziele

Post autor: grzybel »

Chory system, a niektórzy albo w niego tak wrośli albo czerpią z niego korzyści, bo nie widzą, że jednak większości to nie odpowiada. warez nie każdy ma jaja, więc nie oczekuj, że każdy komu jest źle coś z tym zrobi. A nawet jeśli ma, dla ideii nie będzi się poświęcał, bo nie chce mieć coś do jedzenia.
http://www.youtube.com/watch?v=sBG9oMXg3Qg
dunczyk
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 19:44

Re: Handel w niedziele

Post autor: dunczyk »

Ludzie nie zwolnia sie z pracy dobrowolnie, mówie o tych którzy pracują w handlu w dni świąteczne, ponieważ nie mają żadnej alternatywy. Gdyby można było wybierac jaką chce się robote podejrzewam ze cześć by zmieniła pracę. Jest wolność ale jest to wolność tylko dla kupujących .nie natomiast dla tych co pracują. A demokracja bedzie wtedy, gdy pracownik dobrowolnie z wasnej woli za dodatkowa premie przyjdzie do pracy.
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Handel w niedziele

Post autor: yorker »

warez pisze:
yorker pisze:..... gdyby w niedziele był taki sam zakaz jaki obowiązuje w najważniejsze święta.
Ale komuch - człowieku jest WOLNOŚĆ i nikt nie musi zmusić nikogo do pracy! Jeżeli komuś nie pasune to NIECH SIĘ ZWOLNI! :zdegustowany:
Jak ci nie pasuje to sie zwolnij! ooo nie masz pracy? to możesz wrócić, ale pracuj w niedziele!
Taka "wolnośc" to nowoczesne niewolictwo
Kudłaty
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 15:02

Re: Handel w niedziele

Post autor: Kudłaty »

Ludzie chcą zarobić i dla tego jest dużo sklepów otwarte w niedziele.
A ci co narzekają to nie muszą jechać do tych sklepów i kupować tylko niech idą na cały dzień do kośćioła
Bo załże się ze osoba która napisała ten temat to jakaś święto jebl...:)
ODPOWIEDZ