Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: clashtorny »

michal85 pisze:Bądź co bądź branie za to czekolad jest niehonorowe, podobnie jak uzyskanie zniżek i karty krwi (która bez tego kosztuje bodaj 80 zł). Jak ma być honorowo to za darmo.
krew karta krwiodawcom się po po prostu należy za darmo ponieważ to ich krew ratuje życie innym. Co do czekolad-zawierają żelazo i pomagają w jego uzupełnieniu poza tym są bardzo dobre. Co do zniżek to są ale ja po oddaniu 13 litrów nie skorzystałem ani razu ;)
Niehonorowe oddawanie krwi=sprzedaż krwi. Ja chociaż jestem w trudnej sytuacji materialnej nie sprzedałbym krwi i nawet gdybym nie dostawał czekolad i innych dodatków to i tak nie zrezygnuje z oddawania krwi :) I namawiam kogo tylko mogę na ten szczytny akt pomocy innym :D
Awatar użytkownika
a-tatutek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 289
Rejestracja: 28 czerwca 2010, 15:51

Re: Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: a-tatutek »

Ja bardzo chciałabym oddawać krew i zapisać się jako dawca szpiku, no ale nie mogę.Jestem bardzo szczupłą osobą i odmawiają mi gdy przychodzę.A z tak szybko przemianą materii to nie tak łatwo przytyć te kilka kilo.
No cóż mam nadzieję, że może za kilka lat się to zmieni.
lukaso
Guru
Guru
Posty: 107
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:06

Re: Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: lukaso »

ja jestem honorowym dawcą krwi, jak tylko mi się nadarzyła okazja to od razu pojechałem ;)
i muszę znowu się wybrać gdzieś niebawem :D
Awatar użytkownika
pocachontas84
Guru
Guru
Posty: 133
Rejestracja: 8 października 2010, 15:56

Re: Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: pocachontas84 »

tez ostatnio chciałam oddać krew ale dzwoniąc do centrum krwiodawstwa usłyszałam ze placówka nie przyjmuje na razie krwi bo mająniby zapasy o czym mozna przeczytać tutaj http://www.jaslo4u.pl/potrzebuja-czy-ni ... jaslo-9943 chcesz isc oddac nie przyjmuja a zaraz będą pisać ,żeby oddawac bo jest mało krwi :/
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: clashtorny »

pocachontas84 pisze:tez ostatnio chciałam oddać krew ale dzwoniąc do centrum krwiodawstwa usłyszałam ze placówka nie przyjmuje na razie krwi bo mająniby zapasy o czym mozna przeczytać tutaj http://www.jaslo4u.pl/potrzebuja-czy-ni ... jaslo-9943 chcesz isc oddac nie przyjmuja a zaraz będą pisać ,żeby oddawac bo jest mało krwi :/
Idź do szpitala tam zawsze przyjmują niezależnie czy mają za dużo czy za mało :) wiem bo sam już 6 lat tam chodzę, co do szpiku też jestem jego dawcą ale z tego co mi powiedziano jest możliwość że ani raz w życiu nim nie będę ponieważ przy szpiku kryteria zgodności dawcy z biorcą muszą być ogromne.
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: Homo Sapiens »

Mimo chęci krwi oddać nie mogę bo i astma jest i ostatnie badania krwi nie były najlepsze ( za wysoki poziom cukru i białych krwinek). Tak więc lipa i czekolady nie dostanę :zdegustowany:
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: rjarek »

Spotkał się ktoś z Was z tym, że po kilkukrotnym regularnym oddaniu krwi(co 2 miesiące) występuje minimalna anemia i trzeba następną donację odsunąć w czasie?
ODPOWIEDZ