miłość i przyjazn

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
IndiosBravos
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 12 stycznia 2013, 10:13

miłość i przyjazn

Post autor: IndiosBravos »

czym dla was jest miłość i przyjazn ? pytam bo widzę coraz więcej sytuacji że ludzie mijają się z tym , mówią kocham tylko by zaliczyć chłopaka/dziewczynę , ale by się popisywać przed innymi kogo to nie ma , to jest jak zaraza , ludzie jak widzą kogoś mówią zakochałem się , mylą miłość z zauroczeniem badz pociągiem do osoby , miłość to wyrzeczenia , miłość to inaczej przyjazn , pewnie nie każdy się z tym zgodzi , ale jak kogoś naprawdę lubimy to to się zamienia z czasem w miłość , a nie jest to trendy na bycie z facetami/kobietami z różnych środowisk dla zysku , szpanu . Prawdziwa miłość objawia się tym , że człowiek człowieka nie zdradza , nie zostawia go na pastwę losu , nie zamienia na lepszy model . Żeby pokochać człowieka trzeba spędzać z nim czas , trzeba być szczerym , czasem do bólu . Co do zwykłej przyjazni między kobietami czy mężczyznami to widać , że ludzie odzywają się spotykają jak tylko coś chcą dla korzyści , owszem zdarzają się wyjątki , ale rzadko , bo jeśli ktoś ma kogoś w [...] przez jakiś czas nie pisze nic , a pózniej zjawia się z nikąd , bo się nudzi tylko , to nie ma to nic wspólnego z przyjaznią , znam wiele przykładów na to co napisałem ,nie które są jak w miłości ludzie zadają się dla korzyści materialnych , a jak się im to powie to udają Greków i nie chcę by ktoś oceniał co napisałem , tylko niech sam wyrazi co o tym myśli , bo każdy ma prawo do własnego zdania (podobno heh ) powiedzcie tylko czy kiedyś nie było to prawdziwe ? bo teraz to sztuczny świat pozorów
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: miłość i przyjazn

Post autor: piotrek »

miłość można też opisać słowami piosenki: "kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze"
wilhelm
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 278
Rejestracja: 16 lipca 2012, 20:00

Re: miłość i przyjazn

Post autor: wilhelm »

Nie ogarniam tego co napisal facet w pierwszym poscie ale dla mnie milosc to sens zycia i wcale sie tego nie wstydze!!!
czarna30
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 221
Rejestracja: 3 grudnia 2012, 10:06

Re: miłość i przyjazn

Post autor: czarna30 »

Indios Bravos masz rację !!!
Awatar użytkownika
Public Enemy
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 18:58

Re: miłość i przyjazn

Post autor: Public Enemy »

To moze to dobry filmik do tematu.. :wstyd:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... nlwuzr0LsQ

Baj de łej.Takie pary sie porobiły na okolo że szok.Np 23 lat az gosciem starszym o 11 lat.Oczywiscie to nie milosc tylko chęc zapewnienia sobie przez nią bytu,pewnego jutra(kasa) itd.Oczywiscie rodzice sie boja córuni cokolwiek powiedziec b ona ksztalcona bardziej niz oni.Ale że ludzie na ten związek krzywo patrzą to już inna bajka.
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: miłość i przyjazn

Post autor: nitro »

Miłość to twór dla dzieci jak wilhelm, przyjaźń też jest przereklamowana :P
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: miłość i przyjazn

Post autor: Tulix »

Tak w temacie:

Mąż budzi się rano na potwornym kacu patrzy na stole stoją trzy zimne piwa i kartka od żony :
-Kochanie mam nadzieję że czujesz się dobrze jakby było gorzej zadzwoń to zwolnie się z pracy i przyjadę !
Zdziwiony woła syna i pyta :
-co ja takiego wczoraj zrobiłem ? kupiłem mamie kwiaty jakiś złoty pierścionek czy co ?
a syn na to :
- przyszedłeś spity jak świnia awanturowałeś się porozbijałeś wszystkie talerze w kuchni ,
a jak mama położyła Cię do łóżka i zaczęła ściągać Ci spodnie to powiedziałeś :
Spie****aj dziwko jestem żonaty ! :D


A poważnie: to za głęboki temat na to forum...
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: miłość i przyjazn

Post autor: makatka »

Zgadzam się z autorem, dla mnie miłość to tak na prawdę przyjaźń. Sama miłość na długo nie wystarcza niestety. Trzeba oprócz kochania się jeszcze lubić, lubić swoje towarzystwo, czuć pustkę kiedy nie ma tej drugiej osoby a TE sprawy traktować jako dopełnienie całości, a nie stawiać ich na pierwszym miejscu. To tylko moja opinia, każdy może inaczej myśleć :)
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: miłość i przyjazn

Post autor: zielony87 »

Nie wiem,albo nie jestem pewien czy wiem za bardzo dokładnie czym jest 1 i 2,ale tak sobie myślę,że jak skończy się miłość i to po ślubie,to lepiej,żeby ta przyjaźń choć została,bo inaczej to musi być piekło na ziemi...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: miłość i przyjazn

Post autor: dragoness »

Takie pary sie porobiły na okolo że szok.Np 23 lat az gosciem starszym o 11 lat.Oczywiscie to nie milosc
Nie rozumiem? A jaki problem w różnicy wieku? I ta pewność, że to nie miłość, ani przyjaźń... Nota bene, gdyby to ona była o 11 lat starsza, to co byś powiedział? Co do wątku... dojrzała miłość się nie wypala, jedynie fascynacja i namiętność. A miłość ma więcej wspólnego właśnie z przyjaźnią.
czeszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 367
Rejestracja: 23 lutego 2014, 13:28

Re: miłość i przyjazn

Post autor: czeszka »

IndiosBravos pisze:czym dla was jest miłość i przyjazn ? pytam bo widzę coraz więcej sytuacji że ludzie mijają się z tym , mówią kocham tylko by zaliczyć chłopaka/dziewczynę , ale by się popisywać przed innymi kogo to nie ma , to jest jak zaraza , ludzie jak widzą kogoś mówią zakochałem się , mylą miłość z zauroczeniem badz pociągiem do osoby , miłość to wyrzeczenia , miłość to inaczej przyjazn , pewnie nie każdy się z tym zgodzi , ale jak kogoś naprawdę lubimy to to się zamienia z czasem w miłość , a nie jest to trendy na bycie z facetami/kobietami z różnych środowisk dla zysku , szpanu . Prawdziwa miłość objawia się tym , że człowiek człowieka nie zdradza , nie zostawia go na pastwę losu , nie zamienia na lepszy model . Żeby pokochać człowieka trzeba spędzać z nim czas , trzeba być szczerym , czasem do bólu . Co do zwykłej przyjazni między kobietami czy mężczyznami to widać , że ludzie odzywają się spotykają jak tylko coś chcą dla korzyści , owszem zdarzają się wyjątki , ale rzadko , bo jeśli ktoś ma kogoś w [...] przez jakiś czas nie pisze nic , a pózniej zjawia się z nikąd , bo się nudzi tylko , to nie ma to nic wspólnego z przyjaznią , znam wiele przykładów na to co napisałem ,nie które są jak w miłości ludzie zadają się dla korzyści materialnych , a jak się im to powie to udają Greków i nie chcę by ktoś oceniał co napisałem , tylko niech sam wyrazi co o tym myśli , bo każdy ma prawo do własnego zdania (podobno heh ) powiedzcie tylko czy kiedyś nie było to prawdziwe ? bo teraz to sztuczny świat pozorów
wiesz niektorzy..nia maja szczescia aby znaleźć ta połowke sa sami tak po prostu
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: miłość i przyjazn

Post autor: Architekt »

IndiosBravos pisze:czym dla was jest miłość i przyjazn ? pytam bo widzę coraz więcej sytuacji że ludzie mijają się z tym , mówią kocham tylko by zaliczyć chłopaka/dziewczynę , ale by się popisywać przed innymi kogo to nie ma , to jest jak zaraza , ludzie jak widzą kogoś mówią zakochałem się , mylą miłość z zauroczeniem badz pociągiem do osoby , miłość to wyrzeczenia , miłość to inaczej przyjazn , pewnie nie każdy się z tym zgodzi , ale jak kogoś naprawdę lubimy to to się zamienia z czasem w miłość , a nie jest to trendy na bycie z facetami/kobietami z różnych środowisk dla zysku , szpanu . Prawdziwa miłość objawia się tym , że człowiek człowieka nie zdradza , nie zostawia go na pastwę losu , nie zamienia na lepszy model . Żeby pokochać człowieka trzeba spędzać z nim czas , trzeba być szczerym , czasem do bólu . Co do zwykłej przyjazni między kobietami czy mężczyznami to widać , że ludzie odzywają się spotykają jak tylko coś chcą dla korzyści , owszem zdarzają się wyjątki , ale rzadko , bo jeśli ktoś ma kogoś w [...] przez jakiś czas nie pisze nic , a pózniej zjawia się z nikąd , bo się nudzi tylko , to nie ma to nic wspólnego z przyjaznią , znam wiele przykładów na to co napisałem ,nie które są jak w miłości ludzie zadają się dla korzyści materialnych , a jak się im to powie to udają Greków i nie chcę by ktoś oceniał co napisałem , tylko niech sam wyrazi co o tym myśli , bo każdy ma prawo do własnego zdania (podobno heh ) powiedzcie tylko czy kiedyś nie było to prawdziwe ? bo teraz to sztuczny świat pozorów
Kto szuka ten znajduje.
Definicje słowne np. takie jak `miłość ` mają to do siebie, że każdy jeden wyraz trzeba wyjaśniać (opisywać) dwoma kolejnymi. Prowadzi to do potoku słów i zagubienia. A miłość to po prostu uczucie. Wiemy czym ona jest jeżeli nie mówimy/piszemy a CZUJEMY.
A jeżeli nie wiesz jak czuć a chcesz to usilnie objąć zrozumieniem polecam książkę: Erich.Fromm.-.O.Sztuce.Milosci.pdf

Niebezpieczeństwo definiowania polega na tym, że nigdy nie wiemy co pod takimi samymi słowami kryje się w interpretacji czy zamyśle innych :D Dlatego stawianie na takim fundamencie części swojego życia może i często okazuje się przykrym w konsekwencjach wyborem i naturalnie stratą.
Miłość to nie przyjaźń. Miłość to esencja naszego istnienia. Czy wyrzeczenia? Nie bo kiedy jesteśmy jej świadomi utrata czegoś/kogoś nie objawi się cierpieniem a zrozumieniem, współczuciem. Miłość jest świadoma tego, że wszystko co nas otacza jest przejściowe.
Żeby pokochać miłością (nie zauroczeniem, zakochaniem) trzeba nie robić nic, miłość nie wiąże się z działaniem. Miłość poznasz po tym, że albo będziesz kochał wszystkich i wszystko w tym siebie albo to nie będzie miłość a uwarunkowanie.
Awatar użytkownika
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 439
Rejestracja: 27 lutego 2007, 18:01
Lokalizacja: Jasło

Re: miłość i przyjazn

Post autor: grzybel »

Co poczujemy jak ktoś kogo kochamy, wyprowadzi nas z równowagi np. zdepcze coś co jest dla nas ważne, tak że chce nas z butów wydrzeć razem z okrzykiem: „WON-Forever!”. Czujemy czy nie czujemy wtedy miłość?.
Najbliższe definicji jest chyba stwierdzenie, że miłość jest wyborem. Bo nawet w takiej sytuacji, gdy przestajemy na krótką chwilę czy dłuższy czas odczuwać ów miłość, dokonany wybór pozostawi nas w tych butach (no chyba, że koleś oberwie butem bo mu się należało :D). Myślę, że miłość jest takim wyborem z kredytem na zranienia.
Tylko zastanawiam się czy ten kredyt jest skończony czy nieskończony :/
Awatar użytkownika
Public Enemy
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 18:58

Re: miłość i przyjazn

Post autor: Public Enemy »

Gdzie ta miłośc,teraz jest moda być w parze żeby nie było obciachu że córunia sama jest.Tak samo studia z mody sie robi,bo córka sąsiadki studiuje to i moja musi.Sa też wyjątki ale dziewczynki to chcą faceta tylko dla wygody,dla kasy,auta i żeby za pizze płacił.
Maras122
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwietnia 2014, 01:42

Re: miłość i przyjazn

Post autor: Maras122 »

Public Enemy pisze:Gdzie ta miłośc,teraz jest moda być w parze żeby nie było obciachu że córunia sama jest.Tak samo studia z mody sie robi,bo córka sąsiadki studiuje to i moja musi.Sa też wyjątki ale dziewczynki to chcą faceta tylko dla wygody,dla kasy,auta i żeby za pizze płacił.
A faceci chcą by kobieta była ładna i mądra w tej kolejności :P
ODPOWIEDZ