Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ???

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Awatar użytkownika
TDA
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 listopada 2012, 11:03

Re: Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ???

Post autor: TDA »

życie wieczne w niebie lub w piekle :wsciekly: :super:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ???

Post autor: dragoness »

TDA pisze:życie wieczne w niebie lub w piekle :wsciekly: :super:
A to chyba dopiero po Sądzie Ostatecznym? :)
jasienka
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 26 listopada 2012, 14:00

Re: Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ???

Post autor: jasienka »

no chyba raczej tak!
Buczek
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2013, 11:32

Re: Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ???

Post autor: Buczek »

Jak się zastanawiam, to chyba nic tam nie ma :)
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ???

Post autor: zielony87 »

Co mnie czeka po śmierci ? Proste: Robaki jak o pochówku będzie decydować rodzina,kremacja i rozsypanie gdzieś w lesie - jak będę mógł mieć "ostatnią wolę" i nikt nie będzie myślał o "zapewnieniu katolickiego pogrzebu".Ewentualnie kto wie - jeśli technika "pójdzie do przodu" to "skan" mózgu albo pobranie próbek DNA przed powyższym ? :]
Dax pisze:Tak to upadają jeden po drugim neodarwinowskie mity. Tak to właśnie hipoteza ewolucyjna zamiast zyskać na rozwoju nauki tylko na nim traci. A przecież miało być inaczej. Miało być tak pięknie i prosto!
Ja wiem,że kultystom New Age i ich satelitom (trudno mi cię zaklasyfikować,chyba tylko satelita :P ) różne bredzenie się zdarza ale sorki - ten artykuł po prostu był na temat tego,że "Racjonaliści" od 7 boleści tak się znają na biologii że proces ewolucji pomieszali z czymś co ewolucją akurat nie jest i użalają się teraz nad tym faktem,bo użyli złych argumentów które raczej pomogą kreacjonistom mieszać ludziom w głowach.Naucz się czytać ze zrozumieniem... Kiedyś... Choć to zapewne prośba retoryczna (typu pytania retorycznego) "Teoria" Ewolucji jest jak Teoria Newtona w Biologii - potwierdziło ją tyle dowodów pośrednich,że właściwie możemy ją nazywać faktem. A że szczegóły ujawniają słabości teorii Darwina... nic złego.Einstein też zauważył,że w pewnych szczególnych okolicznościach dynamika Newtona nie jest skutecznym narzędziem. Nie znaczy to jednak,że Teoria względności sprawiła,że oto dynamika Newtona stała się fałszywa - nie. Po prostu teoria względności jest LEPSZYM PRZYBLIŻENIEM... Tak działa nauka. Nie ma w niej tak naprawdę ostatecznych prawd (dlatego zresztą jestem sceptyczny co do "modelu standardowego" choć nawet go jeszcze nie zrozumiałem - "koniec fizyki" wygląda "zbyt pięknie" by był prawdziwy)
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ???

Post autor: CrazyVirus »

Już można po śmierci poddać ciało zamrożeniu i w tym stanie ma przeczekać do czasu, gdy nauka pójdzie do przodu i będziemy w stanie ożywić takiego nieboszczyka. Proces nazywa się Krionika i słono kosztuje :)

Ja prawdopodobnie chciałbym aby moje ciało zostało poddane kremacji. Urnę do piachu, na to płaska kamienna tabliczka wielkości A4 Imię, Nazwisko, data urodzenia, smierci i sentencja. Nie widzę sensu w budowaniu ogromnych grobowców które zajmują tylko miejsce. Nie wiem po jakiego grzyba robić z pogrzebu taka szopkę wystawną, gdzie liczy się żeby wystawić jak najdroższy ogromny nagrobek. I po co? Z resztą i tak niedługo trzeba będzie coś w tej materii zrobić. Cmentarze nie mogą się powiększać w nieskończoność. Poza tym nieboszczykowi jest to raczej obojętne co z nim zrobią.

Mam na myśli takie nagrobki
Obrazek
Swoją funkcję spełnia, można przyjść się pomodlić albo po prostu powspominać. Jest schludnie i skromnie w dodatku dużo zieleni. Nie to co na polskich cmentarzach, gdzie jest grób na grobie dookoła błoto (szczególnie w listopadzie).
Awatar użytkownika
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 439
Rejestracja: 27 lutego 2007, 18:01
Lokalizacja: Jasło

Re: Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ???

Post autor: grzybel »

hm... jeśli śmierć kończy wszystko, to stwiedzenie "miłość jest wieczna" jest największym banałem ludzkości. Bo jak mogłaby trawć, gdy nie ma już kochanej i kochającej osoby?
lord Viader
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 22
Rejestracja: 5 czerwca 2013, 19:49

Re: Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ???

Post autor: lord Viader »

co mnie czeka - nie wiem - ale wiem co bym chciał. mianowicie - chciałbym siedzieć na chmurce, popijać piwko i słuchać Morrisseya. na żywo...
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ???

Post autor: mija »

W końcu dusza nie umiera więc chyba istnieje życie pozagrobowe może będziemy bardziej samotni w końcu zostawia się kochane osoby .
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ???

Post autor: rkoh »

albo do nich dołącza ;)
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ???

Post autor: zielony87 »

grzybel pisze:hm... jeśli śmierć kończy wszystko, to stwiedzenie "miłość jest wieczna" jest największym banałem ludzkości. Bo jak mogłaby trawć, gdy nie ma już kochanej i kochającej osoby?
Banał to to jest niewątpliwie natomiast gdy nie ma obu osób... to często są ich dzieci albo ludzie którzy o nich pamiętają...
Zaprawdę nic w przyrodzie do końca nie ginie...
Awatar użytkownika
Kaczorek
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 12 września 2013, 13:44

Re: Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ???

Post autor: Kaczorek »

W Boga wierzę, ale osobiście wydaje mi się, że gdy ktoś umiera jest tak, jakby spał i nic mu się nie śniło. Jest nicość. Przynajmniej takie jest moje zdanie, ale jaka jest prawda, każdy z nas się z czasem przekona.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ???

Post autor: piotrek »

cytat:
Dokładnie to samo mówią ludzie, niemniej odmawiając świniom życia po śmierci

W chlewie były dwa prosiaki. Pierwszy zapytał się drugiego:
- Wierzysz w życie po Rzeźni?
- Jasne. Coś tam musi być. Mnie się wydaje, że odprowadzenie świni do Rzeźni to początek jej nowego życia. Nasze życie w chlewie jest po to, żeby się przygotować na to co będzie potem.
- Głupoty. Nikt nigdy nie widział żeby świnia odprowadzona do Rzeźni pojawiła się kiedykolwiek ponownie. To proste, w Rzeźni życie świni się kończy. Pogódź się z tym.
- Nieprawda. W Rzeźni życie dopiero się zaczyna! Rzeźnia to miejsce gdzie koryta są zawsze pełne. W Rzeźni jest czysto, nie tak jak w chlewie, gdzie robimy pod siebie. W Rzeźni świnie nie muszą tłoczyć się tak jak tu, w chlewie, bo w Rzeźni jest mnóstwo miejsca dla każdej świni. Po prostu, życie po Rzeźni to spełnienie wszystkich świńskich pragnień.
- Ale skąd ty to wszystko wiesz? Mówisz to z takim przekonaniem, jakbyś sam kiedyś widział Rzeźnię na własne oczy! A przecież *żadnej* świni nie udało się stamtąd wrócić.
- Wiem, bo usłyszałem to od Czarnego Wieprza.
- A kto to taki?
- Czarny Wieprz jest najmądrzejszą świnią w całym naszym chlewie. Pięknie mówi i zna odpowiedzi na wszystkie pytania.
- Czy to czasem nie jest ten wieprz, który nigdy nie był z żadną maciorą? Ten co ciągle wtrąca się kiedy widzi młodego wieprza i młodą świnkę przebywających razem, mówiąc im że wolno to robić jedynie w celu hodowli prosiąt?
- Tak, to on. Przyznaję, on jest trochę inny... Ale to nieistotne, bo Czarny Wieprz cieszy się naprawdę wielkim szacunkiem wśród większości świń. Wiele z nich, w dowód szacunku, regularnie oddaje mu część zawartości swojego koryta.
- Niesamowite.
- Czemu się tak dziwisz? Świnia o takiej pozycji w chlewie nie może tak po prostu żyć jak zwykła świnia. Czy to takie złe oddać mu niewielką część swojej dziennej paszy? Nie samym korytem świnia żyje.
- Założę się że to też słowa Czarnego Wieprza... Ale cóż, jak uważasz. Mam inne pytanie. Skąd Czarny Wieprz wie to wszystko o Rzeźni? Przecież on również nigdy tam nie był?
- Usłyszał to od innego Czarnego Wieprza, starszego niż nasz.
- A ten starszy Czarny Wieprz, to skąd wiedział?
- Niestety, nie możemy go spytać bo on już dawno odszedł do Rzeźni. Ale, o ile pamiętam, Czarni Wieprze od wieków przekazują sobie z pokolenia na pokolenie wiedzę o Rzeźni, z przykazaniem aby nauczały ją w całym chlewie.
- Rozumiem, ich też nie możemy zapytać. Czy zatem, poza opowieściami, są jakieś dowody na istnienie tego życia po Rzeźni?
- Oczywiście. To że ty, ja, i cały chlew istniejemy. To musi mieć jakiś sens. Pomyśl sam, czym by było nasze życie, gdyby jego celem nie było przygotowanie się do życia po Rzeźni?
- Chyba żartujesz. To nie jest żaden dowód. Z tego że istnieje chlew wcale nie wynika to że istnieje *jakiekolwiek* życie po Rzeźni, ani tym bardziej to że wygląda ono akurat tak jak to opisuje Czarny Wieprz. Może Rzeźnia to coś zupełnie innego? Nie rozumiem, jak można wierzyć w takie rzeczy, nie mając do tego żadnych podstaw?
- Ty nic nie rozumiesz. Dowody nie są nam potrzebne. Czarny Wieprz mówi "Dobra Świnia wierzy na słowo. Świnia wątpiąca to Zła Świnia". Wiesz co, im dłużej z tobą rozmawiam, tym bardziej widzę że Czarny Wieprz ma rację. Jesteś Złą Świnią. Tylko ci w głowie koryto i maciory. Ale poczekaj, jeszcze się przekonasz. Życie w chlewie trwa krótko. Zobaczymy jak ciebie będą odprowadzać do Rzeźni. Jeszcze sobie przypomnisz o Czarnym Wieprzu!
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ???

Post autor: Architekt »

A co czeka las po śmierci drzewa?
Czym jest śmierć drzewa i jego rozkład jak nie wybuchem nowego/-ych żyć ?

Z ludzkością jest analogicznie tak samo. Śmierć jest częścią życia, jest bardziej uwolnieniem świadomości z ewolucyjno/stwórczych ograniczeń, świadomość nie umiera.
justa89
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 11 marca 2014, 14:26

Re: Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ???

Post autor: justa89 »

Nic pustka, nic nie będziemy pamiętać.
Nasza osoba pewnie gdzieś się odrodzi w innym ciele i znowu trzeba będzie się uczyć i zastanawiać co po śmierci.
ODPOWIEDZ