Prezent na bierzmowanie.

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Ptaszek6
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 23 września 2010, 09:58

Prezent na bierzmowanie.

Post autor: Ptaszek6 »

Czy dajecie cos jako świadek idąc na bierzmowanie do dziewczyny naprzykład bo kasy raczej sie nie daje a jak tak to ile?
:niepewny:
zarazwejdewdrzwi
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 9 marca 2011, 22:37

Re: Prezent na bierzmowanie.

Post autor: zarazwejdewdrzwi »

Pismo Święte:) Uniwersalne i przydatne
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: Prezent na bierzmowanie.

Post autor: wiolka666 »

a daje się coś na bierzmowanie ja nic od siostry nie dostałam hehe
mario1562
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 15 października 2010, 15:40

Re: Prezent na bierzmowanie.

Post autor: mario1562 »

Ja tez nic na bierzmowanie nie dostałem juz nie przesadzajcie z tymi prezentamii
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Prezent na bierzmowanie.

Post autor: wścieklica »

No nie - pogłupieliście? Prezent na bierzmowanie? Jeśli już tak koniecznie, to lody, albo groszowy drobiazg.
Awatar użytkownika
myosotis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 312
Rejestracja: 10 listopada 2009, 16:50

Re: Prezent na bierzmowanie.

Post autor: myosotis »

Ja dostałam srebrny łańcuszek + kolczyki, a jeśli o kase chodzi to zależy czy zarabiasz czy nie, ale myśle, że w granicach 50-200zł
Awatar użytkownika
Jaślanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 28 kwietnia 2008, 19:51
Lokalizacja: jaslo.

Re: Prezent na bierzmowanie.

Post autor: Jaślanka »

mario1562 pisze:Ja tez nic na bierzmowanie nie dostałem juz nie przesadzajcie z tymi prezentamii
dokładnie :cwaniak:
reggaemuffin
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 09:06

Re: Prezent na bierzmowanie.

Post autor: reggaemuffin »

Ja na bierzmowanie od swojego świadka dostałem 200 zł, a moi niektórzy koledzy dostali jeszcze więcej. Ale myśle że Pismo Święte to dobry pomysł. :)
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Prezent na bierzmowanie.

Post autor: kasiuńcia »

Ja od swojego świadka również dostałam kopertę, ale nie przesadnie, choć wtedy były to dla mnie duże pieniądze :)
Było to parę lat temu, więc nie wiem czy w tej kwestii coś się zmieniło.
Choć jestem przeciwniczką "zastaw się, a postaw się", to również zamierzam kupić coś osobie, u której będę świadkiem. Najbardziej podoba mi się wizja czegoś ze srebra, bo nie oszukujmy się - Pismo Święte zostanie rzucone na półkę.

A i pytanie do kobitek: Jak zazwyczaj idzie ubrany świadek bierzmowania? na czarno, na czarno-biało, czy można nieco ożywić czarną marynarkę?
Kopnął mnie ten zaszczyt prawdopodobnie i zaczynam myśleć poważnie o tym dniu :]
Chudy44
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 259
Rejestracja: 25 października 2008, 21:16
Lokalizacja: Jasło

Re: Prezent na bierzmowanie.

Post autor: Chudy44 »

Od kiedy na bierzmowanie się daje prezenty? :D U mnie nawet starzy nie wiedzieli kiedy poszedłem
Ptaszek6
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 23 września 2010, 09:58

Re: Prezent na bierzmowanie.

Post autor: Ptaszek6 »

No to dalej jestem w kropce raczej cos dam ale napeno nie 200 zeta jak dla mnie to coś w granicach do 100zł góra. Tylko co czekam na fajne podpowiedzi narazie myśle że srebro byłoby OK jak nie zardzewieje. :hyhy:
piotr-s
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 19:52

Re: Prezent na bierzmowanie.

Post autor: piotr-s »

Może taki niewielki np.dwudzwiowy samochodzik :rotfl: wystarczy! Ważne żeby był nowy :P bo przeciez bierzmowanie i nie pasuje dać używany!!! :rotfl: A po 200 zeta to się daje ministrantom ! ;) Amen.
Awatar użytkownika
mironrak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 305
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:02
Lokalizacja: Okolice Jasła

Re: Prezent na bierzmowanie.

Post autor: mironrak »

Weźcie się ludzie ogarnijcie z tymi prezentami... bierzmowanie jest to wielka uroczystość przyjecie Ducha św. ale nie róbcie już takich rzeczy jak na Komunie. Według mnie (dla mnie), w konieczności dobrym prezentem byłoby Pismo św. lub jakaś ciekawa książka. :cisza:
dawid2258
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 27 kwietnia 2010, 18:01

Re: Prezent na bierzmowanie.

Post autor: dawid2258 »

Na pewno nie Pismo Święte - bo na pewno już mają to z komunii zakurzone na półce, bo jest nie przydatne !
Jak już to kasa / ciuchy. A jak nie to zapytaj się co by chciał/a dostać ? :D
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Prezent na bierzmowanie.

Post autor: kasiuńcia »

Nie nazwałabym Pisma Świętego "nieprzydatnym", bo w każdym katolickim domu przynajmniej raz w roku ono się przydaje, lecz z doświadczenia wiemy, że dzisiejszą młodzież coś takiego nie ucieszy, wręcz rozczaruje.
Ani ciuchy nie są dobrym pomysłem, bo jaka to pamiątka? Pieniądze niby też, bo nie mamy pewności na co je wyda.
Bierzmowanie to jakaś uroczystość, zależy jak do niej się podchodzi. Ale ma ono znaczenie w późniejszym życiu, więc warto tez to zaakcentować w odpowiedni sposób.
ODPOWIEDZ