metoda in vitro

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Awatar użytkownika
nikita
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 422
Rejestracja: 10 listopada 2008, 17:31

metoda in vitro

Post autor: nikita »

Ciekawa jestem jakie są Wasze opinie na temat metody zapłodnienia in vitro.
Kościół twierdzi, że działania tego typu [cytuję]"uderzają w godność człowieka" i jest temu przeciwny.
Dla mnie jest to conajmniej śmieszne, uważam, że każdy człowiek, jeśli tylko tego chce, ma prawo do wydania na świat potomstwa i jeśli nie jest tego w stanie uczynić w sposób naturalny, a istnieją inne środki, dzięki którym może to zrobić, to powinien z nich skorzystać.
Owszem, jest jeszcze adopcja, ale niestety nie wszyscy są w stanie pokochać cudze dzieci.
jaślanin

Re: metoda in vitro

Post autor: jaślanin »

Nie mam nic przeciwko tej metodzie zapłodnienia. Według mnie jest potrzebna. A Kosciol w pewne sprawy za bardzo wnika.
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: metoda in vitro

Post autor: kasiuńcia »

Kościół, czyli mówmy to sobie po imieniu: Księża, nie mają własnych rodzin( oficjalnie) i nie znają bólu, jaki przechodzi para młodych ludzi, którzy marzą o swoim własnym malutkim dzieciątku, a natura nie może im tego dać.To chyba największy cios zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny, gdy nie mogą zostać rodzicami.
Więc, dlaczego Kościół zabrania pomocy takim ludziom?Dlaczego skazuje ich na cierpienie?Owszem, jest też inne wyjście, chodzi mi tutaj o adopcję, ale powiedzmy sobie szczerze, że to nie to samo.
Uważam, że w takie sprawy, Kościół owszem może wyrazić swoje zdanie, ale raz i bez nacisku.Pamiętajmy, że każdy posiada własne sumienie i wie co dla niego dobre,a co nie.Dlatego według mnie, Księża nie powinni ograniczać ludzi starających się o dziecko, ale pomagać im w tym ogromnym trudzie, ponieważ metoda in vitro wymaga wiele cierpliwości.Takie jest moje osobiste zdanie.



Znam to z własnego doświadczenia...
Awatar użytkownika
paulaaa
Mistrz
Mistrz
Posty: 97
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 14:06
Lokalizacja: Jasło

Re: metoda in vitro

Post autor: paulaaa »

w pełni popieram taką metodę... Zdziwiłam się ostatnio, gdy jakiś czas temu w kościele odczytywany był list właśnie na ten temat i nie mogłam zrozumieć, dlaczego kościół tak się temu sprzeciwia. Dla mnie nie ma w tym nic bulwersującego ani strasznego, uważam to za świetną sprawę.
Awatar użytkownika
InNa
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 10 listopada 2007, 13:11
Lokalizacja: z domQ

Re: metoda in vitro

Post autor: InNa »

Oczywiście jestem przeciwko.
Poczytajcie więcej na ten temat, może zmienicie zdanie. ;)
Pozdrawiam
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: metoda in vitro

Post autor: yorker »

Czytałem trochę na ten temat

i jestem ZA
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: metoda in vitro

Post autor: kasiuńcia »

Nikt nie wypowiadałaby się na tak poważny, moralny temat, gdyby nie czytał o tym lub nie miał z tym styczności.
Ale oczywiście należy szanować opinie innych, tylko szkoda, że to Kościół narzuca komuś, jaki mają mieć pogląd na pewne sprawy...
Awatar użytkownika
Dziecko Kury
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 28 lipca 2006, 08:41
Lokalizacja: Z cementowni

Re: metoda in vitro

Post autor: Dziecko Kury »

Hej, Kościół nie narzuca innym. Jeśli próbuje ryć się w ustawodawstwo, to sprowadza się go na ziemię. Natomiast jeżeli ktoś uważa się za katolika, to postanowienia Kościoła dotyczą go bezpośrednio. Przykra prawda.


PS: Nikogo nie oskarżam o bycie katolikiem ;)
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: metoda in vitro

Post autor: kasiuńcia »

Więc chyba nie jestem katoliczką, bo niektóre zdania Kościoła, jak np. to o zapłodnieniu in vitro, uważam za nieludzkie.
Przypominam, że jest to jedynie tylko moje zdanie, więc forumowicze, którzy myślą inaczej,nie powinni odbierać tego jako obrazę swoich poglądów.
Awatar użytkownika
Dziecko Kury
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 28 lipca 2006, 08:41
Lokalizacja: Z cementowni

Re: metoda in vitro

Post autor: Dziecko Kury »

Ano, to trochę przykra sprawa. Od paru osób na górze zależy, co ludzie mają uważać za dobre, co za złe. Taki np. Kościół reformowany ( czy jak się nazywa, zabijcie mnie, nie wiem ) ma u nas kilkudziesięciu członków. Więc trochę jest tak, że jak ktoś czuje się katolikiem ( a przynajmniej za wierzącego w coś pokrewnego ), ale nie potrafi pewnych spraw zaakceptować, to nie ma u nas zbyt ciekawej alternatywy - kolejny "wierzący niepraktykujący"?
Awatar użytkownika
InNa
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 10 listopada 2007, 13:11
Lokalizacja: z domQ

Re: metoda in vitro

Post autor: InNa »

Nie jestem przeciwko in vitro, tylko dlatego że przeciwko jest również Kościół. Pomimo tego iż jestem osobą wierzącą, w wielu kwestiach nie zgadzam się z Kościołem.
Po prostu tak podpowiada mi moje sumienie. Osobiście nie poddałabym się temu zabiegowi.
Każdy ma prawo do własnego zdania. :)
Pozdrawiam :P
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2009, 22:17 przez InNa, łącznie zmieniany 1 raz.
jaślanin

Re: metoda in vitro

Post autor: jaślanin »

Inna widzisz roznice pomiedzy zaplodnieniem metoda in vitro a aborcja?? To sa 2 calkowicie przeciwne rzeczy.
Awatar użytkownika
InNa
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 10 listopada 2007, 13:11
Lokalizacja: z domQ

Re: metoda in vitro

Post autor: InNa »

:niepewny:
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2009, 22:17 przez InNa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
InNa
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 10 listopada 2007, 13:11
Lokalizacja: z domQ

Re: metoda in vitro

Post autor: InNa »

Poprawka wprowadzona. :P
Tomekle
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 11:07

Re: metoda in vitro

Post autor: Tomekle »

Rzeczywiscie róznica jest spora... W przypadku aborcji uśmiercamy jedno czasem dwoje ludzi a przy invitro kilkudziesięciu za jednym razem . No ale przecież zarodek to jeszcze nie człowiek (dla większości z was ) .
ODPOWIEDZ