dom czy mieszkanie?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Tysia2
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 31 sierpnia 2016, 15:30

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: Tysia2 »

Ja wybrałam mieszkanie i zdecydowanie mogę powiedzieć, że był to najlepszy wybór mojego życia. Nie wyobrażam sobie zajmować się domem. Dom jest dla ludzi, którzy mają wielką rodzinę.
Brokolice45
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 16 października 2016, 00:21

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: Brokolice45 »

Najlepiej teraz inwestować w mieszkania. Myślę, że takie mieszkania są na wagę złota jeśli chodzi o późniejszą możliwość wynajmu na przykład.
cerkur
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 26 września 2016, 13:30

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: cerkur »

Jeżeli dom, to tylko w jakimś fajnym, spokojnym miejscu i na sporej działce. Nie rozumiem ludzi, którzy budują domy na maleńkiej działce, a sąsiedzi widzą jej każdy centymetr kwadratowy. Dom to znacznie większe koszty i wielokrotnie więcej pracy, a mieszkając w szeregówce mamy praktycznie taką samą prywatność jak w bloku.
kasiulek1986
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 10 listopada 2016, 21:03

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: kasiulek1986 »

Ja wolę parterowy dom gdzieś na przedmieściach, jak będę się budowała to na pewno będzie to dom inteligentny ze wszystkimi rozwiązaniami SmartHome, lubię iść za nowymi technologiami a jak są one w dodatku niedrogie to już w ogóle biorę to w ciemno :) . Znalazłam takie rozwiązania na stronie bodajże Ferguson i powiem wam że nie są one wcale drogie .
Róża-6334
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 17 listopada 2016, 08:44

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: Róża-6334 »

Wszystko zależy od tego kto ma jakie oczekiwania. Ja zawsze marzyłam o pięknym domku, mam nadzieję, że kiedyś taki będę miała
patQ1
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 14:26

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: patQ1 »

Ja wybrałabym dom, mimo, że całe życie mieszkam i mieszkałam w bloku. Nie przeraża mnie ilość obowiązków, bo lubię zajmować się domem. Ogrodem pewnie też dałabym radę się opiekować. Byłoby to kwestią czasu, bo ogarnięcie 100-metrowego domu, a 60-metrowego mieszkania to jednak "niewielka" różnica. Chciałabym móc wyjść wczesnym rankiem na trasa, wypić kawę i zjeść śniadanie w spokoju. Chciałabym kiedyś spełnić takie marzenie, mimo tego, że w obecnym mieszkaniu też jest mi dobrze. Ale to by był już taki ideał! :D
KasiaDz
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 6 stycznia 2017, 18:59

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: KasiaDz »

Mi się marzy dom bliźniak. Kiedyś razem z bratem planowałam taki wybudować, ale cóż nie zawsze mamy to co chcemy :(
opefik
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 14:19

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: opefik »

Też uważam, że w kontekscie dzieci dużo lepszym wyborem jest dom
Jayowski
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 23:32

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: Jayowski »

Trzeba pamiętać, że przy domu zawsze będzie więcej pracy i kosztów niż przy mieszkaniu
Happy
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 11 kwietnia 2013, 12:53

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: Happy »

shadowman25 pisze:A ja zastanawiam się nad budową domu, taki do 100 m2. Działka jest. I tu pojawia się pytanie do osób, które budowały podobnej wielkości dom z jakim kosztami trzeba się liczyć? Dom bez większych udziwnień, 100m2, parterowy.
ja skończyłam budowę domu pod jasłem 5lat temu. Wyszło mi ok.2,2tys / 1m^2 dom o pow. 160m^2. Licze cenę z pełnym wykonczeniem umeblowane łazienki kuchnia i większość mebli w pokojach. Robiliśmy wszystko ekipami wynajętym , sami prawie nic nie robiliśmy. Należy pamiętać, że im większy dom tym cena za 1m^2 wychodzi mniejsza. Oczywiście cena zależy od wielu rzeczy standardu wykończenia rodzajów materaiłów itd. mogę powiedzieć że mój dom mieści się w standardzie typowym tj. w projektach gotowych.
Awatar użytkownika
Joanna_M
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 18 czerwca 2015, 09:30

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: Joanna_M »

Zdecydowanie wolę dom ;)
Julia28
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 9 marca 2017, 17:02

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: Julia28 »

O matko! Dobra odpowiedź!
Awatar użytkownika
Veten
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 3 października 2017, 09:36
Lokalizacja: Jasło

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: Veten »

Póki co jestem skazana na mieszkanie ale w przyszłości chcę zainwestować w dom. Takie moje marzenie.
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: viktoria11 »

Happy pisze:
shadowman25 pisze:A ja zastanawiam się nad budową domu, taki do 100 m2. Działka jest. I tu pojawia się pytanie do osób, które budowały podobnej wielkości dom z jakim kosztami trzeba się liczyć? Dom bez większych udziwnień, 100m2, parterowy.
ja skończyłam budowę domu pod jasłem 5lat temu. Wyszło mi ok.2,2tys / 1m^2 dom o pow. 160m^2. Licze cenę z pełnym wykonczeniem umeblowane łazienki kuchnia i większość mebli w pokojach. Robiliśmy wszystko ekipami wynajętym , sami prawie nic nie robiliśmy. Należy pamiętać, że im większy dom tym cena za 1m^2 wychodzi mniejsza. Oczywiście cena zależy od wielu rzeczy standardu wykończenia rodzajów materaiłów itd. mogę powiedzieć że mój dom mieści się w standardzie typowym tj. w projektach gotowych.


my w tym roku właśnie mamy stan surowy otwarty dom parterowy 140m (garaż jednostan. kotłownia)a samej użytkowej 114 m dom parterowy na górze tylko strych własna działka i koszty na dzis 120 000 w kosztach wszystko począwszy od wc na działke po gwoździe równanie terenu itd prowadzimy kosztorys etap po etapie:)
kamil3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 436
Rejestracja: 23 maja 2012, 22:32

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: kamil3 »

i dobra VILLA I dobre mieszkanie :D pozdrawiam :D :) zależy jeszcze w jakich regionach :D pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ