dom czy mieszkanie?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
pawel1212
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 13 lutego 2015, 11:38

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: pawel1212 »

Mieszkanie to nigdy nie jest lepsze niż własny dom
tylda
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 30 marca 2015, 17:20

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: tylda »

wolałabym mieć dom ale na razie mam mieszkanie, plusy mieszkania to łatwy dojazd wszędzie, mieszkam blisko centrum więc nie muszę się martwić,że mnie zasypie itp. Szkoła dla dziecka blisko, szybki dojazd do pracy, ale na pewno dużym minusem jest mniejsza przestrzeń, brak ogródka, konieczność dostosowania się do sąsiadów i nie wiadomo na kogo się trafi
tobi
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 20:51

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: tobi »

Z chęcią zobaczyłbym jak mieszka się w domu. Na pewno, co mnie cieszy to duża przestrzeń i własny ogródek :)
marek87
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwietnia 2015, 14:20

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: marek87 »

Wszystko zależy od tego, jak Ci będzie wygodniej. Dom to przestrzeń, ale też dużo większa ilość obowiązków, mieszkanie mniejsze, ale bardziej stabilne. Ja preferuje ładne nieco droższe mieszkanie, niż dom w tej samej cenie.
ememens
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 11 lipca 2014, 16:14

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: ememens »

zdecydowanie dom :)
mrlooozik
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 26 lutego 2015, 13:38

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: mrlooozik »

Kilka informacji do postów wcześniej:
- własny dom budowany systemem gospodarczym jest zdecydowanie tańszy niż mieszkanie. W przeliczeniu na metr.
Utrzymanie jest również tańsze, bo nie ma czynszu w bloku.
Poza tym: brak sąsiadów, hałasów, zalanego mieszkania. Zresztą wystarczy pomieszkac w mieszkaniu i wlasnym domu. Po czas wyraźna jest nawet różnica w zapachach. Klatki w blokach po prostu śmierdzą psami - ale to można wyczuć po dluższym zamieszkiwaniu w domu i odwiedzeniau starego mieskzania.
mechanik
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 8 maja 2015, 08:20

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: mechanik »

latem dom , zimą mieszkanie
lama1980
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 20 czerwca 2014, 09:38

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: lama1980 »

Ja wolę dom. Większa swoboda mimo wszystko.
lingmulf
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 5 lipca 2015, 21:32

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: lingmulf »

Kiedyś byłem fanem dużych domów, ale prawda jest taka, że na co dzień chcemy szybko dojechać do pracy i centrum. Najlepiej więc mieszkać w miarę blisko. Wybudowanie domu możliwe jest wyłącznie na obrzeżach miasta, dlatego zrezygnowałem z tej wizji.
tomcik
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 3 sierpnia 2015, 02:58

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: tomcik »

Gdy byłem młodszy chciałem mieszkać w mieszkaniu w centrum, ale im starszy się robię tym bardziej chcę spokoju i przestrzeni, prawdopodobnie za kilka lat będę już tylko marzył o własnym domu.
SummerIPA
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 22 września 2015, 13:07
Lokalizacja: Jasło

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: SummerIPA »

W domach z betonu, nie ma wolnej miłości :)
Dom z ogródkiem zamiast domu z betonu!
tedmugh
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 6 października 2015, 21:28

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: tedmugh »

Marzy mi się dom z ogrodem, ale wiadomo, jakie są realia. Mieszkankiem też bym nie pogardził!
Awatar użytkownika
shadowman25
Guru
Guru
Posty: 115
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:36

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: shadowman25 »

A ja zastanawiam się nad budową domu, taki do 100 m2. Działka jest. I tu pojawia się pytanie do osób, które budowały podobnej wielkości dom z jakim kosztami trzeba się liczyć? Dom bez większych udziwnień, 100m2, parterowy.
Awatar użytkownika
Maciek77
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2015, 10:58

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: Maciek77 »

Ja jestem zdecydowanie za mieszkaniem, jednak otoczenie ma tu duże znaczenie. Przede wszystkim NIE dla okien wychodzących bezpośrednio na ulicę.
Radzę bardzo poważnie zastanowić się nad domem osobom, które w domu parę lat nie mieszkały, a tylko bywały w lecie u dziadków. Zima i okołowiosenne i jesienne obowiązki skutecznie mogą zniechęcić do dbania o lokum. No i trzeba pamiętać, że dom to studnia bez dna - nikt za nas nie wymieni dachu, nie zrobi podjazdu. Wszsytko samemu trzeba zrobić, wokół tego chodzić. Dużo widziałem nowych ale widać że już zapuszczonych domów, bo właścicielom nie chce się wokół nich chodzić.
menua
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 24 marca 2015, 20:34

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: menua »

JAk myślicie przyszłościowo i o dzieciach to dom wydaje się być lepszym rozwiązaniem. ;)
ODPOWIEDZ