zdjęcia techniką HDR

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
wojkup
Guru
Guru
Posty: 128
Rejestracja: 13 lipca 2007, 20:15
Lokalizacja: Jasełko

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: wojkup »

nusia pisze:Mój pierwszy HDR może troche za dużo barw ale mi sie takie podoba
Heh ale jak już robisz HDRa to warto najpierw pomyśleć o jakimś ciekawszym kadrze. Bo ten jest delikatnie mówiąc trochę mało atrakcyjny.
geo
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 12:04

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: geo »

nusia pisze:Mój pierwszy HDR może troche za dużo barw ale mi sie takie podoba
Co TO ma wspólnego z HDR ??
Proponuję najpierw poćwiczyć (POCZYTAĆ) ogólne zasady robienia fotografii, bo póki co to wygląda jakbyś wzięła się za rajdy samochodowe nie mając prawa jazdy....
Przede wszystkim coś o kompozycji, kadrowaniu i poprawnym naświetleniu.
Potem dopiero wyższa szkoła jazdy czyli HDR, ale nie poprzez głupiutkie pseudo HDRowe programy.
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: winiarz171 »

geo pisze:Z tego co w wątku zostało wrzucone jedynie Halama ma pojęcie o HDR, reszta jest milczeniem....
geo pisze:Potem dopiero wyższa szkoła jazdy czyli HDR, ale nie poprzez głupiutkie pseudo HDRowe programy.
1. Wrzuć jakieś swoje prace abyśmy i my mogli zobaczyć czy i Ty masz pojęcie o HDR, jeśli się znasz może udzielisz nam jakichś wskazówek... ?
2. A może polecisz nam jakieś dobre program
Awatar użytkownika
Halama
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 lipca 2010, 13:35

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: Halama »

Ja sam używam Photomatrix. Z reguły staram się robić 5 zdjęć -2 -1 0 +1 +2 EV, a jeśli robie z trzech to -2 0 +2 EV. A teraz dlaczego robimy HDR z kilku zdjęć a nie z jednego - chodzi o jakość. Zobaczcie co wyjdzie gdy zrobimy ciemne zdjęcie i sami rozjaśnimy je - wyjdzie jedna wielka klapa. Tym bardziej że HDR, jak sama nazwa wskazuje jest od tego żeby powstały nam dynamiczne barwy. Więc lepiej łączyć 3-5 dobrych jakościowo zdjęć.
Nasz HDR jest tak dobry jak najsłabszy element naszych zdjęc ;)

Co do ustawień Photomatrixa. Nie znajdziecie poradnika, bo niema złotego środka na ustawienie. I nie ma co narzekać że suwaków jest taaak dużo, bo to nie prawda. Jeśli będziecie wiedzieli co dany parametr zmieni to zobaczycie że nie taki diabeł straszny
hao
Guru
Guru
Posty: 183
Rejestracja: 17 maja 2006, 15:57
Lokalizacja: Jasło

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: hao »

Ej wiecie co.... :znudzony:

Dobry HDR to nie jest selektywne poprawianie poziomów... Na litość boską popatrzcie jak to wygląda; niebo naookoło budynków, krzaczkó jest inne niżreszta - robi się taka poświata, która jest totalnym błędem i czegoś czego HRD po prostu nie ma. Nie obraźcie się, fajnie, że próbujecie, bo do czegoś dojdziecie, ale te zdjęcia (oprócz tego jednego kościoła Franciszkanów z tyłu), to po prostu porażka i z HDR oprócz samej techniki nie mają za wiele wspólnego. Nie róbcie pejzaży jeśli nie potraficie.

Anyway... Keep working!!! :)

P.S. A ja robię HDR tylko w photoshopie :P ręcznie :P
Awatar użytkownika
yarpen
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 7 października 2010, 09:26

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: yarpen »

To i ja wstawię swoje próby. Zdjęcia zrobione w Tyczynie, koło Rzeszowa.
Obrazek

Obrazek

Piękne zdjęcia, i piękny pałacyk. Czy możesz mi udzielić informacji jak można go znaleźć w Tyczynie? Na PW proszę.
Mod kasiuńcia.
american
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 2 stycznia 2010, 12:03

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: american »

a ja sie nie znam ale mi sie wszystkie zaje**scie podobaja xD :hyhy:
Awatar użytkownika
pphk
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 6 marca 2010, 17:06
Lokalizacja: Jasło/Bieździedza

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: pphk »

Obrazek
Obrazekhttp://wd8.photoblog.pl/lvp4/201002/C7/58849637.jpg[/img]
To co kiedys mi wyszło gdy bawilem się jeszcze cyfrówką , na RAWach jeszcze nie probowalem
grafos
Guru
Guru
Posty: 147
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 13:15
Lokalizacja: Jasło

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: grafos »

ostanio trafilem na niezly programik SNS-HDR Pro polecam wg mnie lepszy niz Photomatix 3.0 PRO a z 4.0 jeszcze nie moge go porownac ale jesli chodzi o pozycjonowanie to mimo iz zdjecia robione z reki i wiadomo ze zawsze jakies przesuniecia wyjda Photomatixy nie zawsze sobie radza a SNS genialnie
salive
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 26 stycznia 2011, 15:34

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: salive »

Jeśli chodzi o korygowanie pozycji, to po to Pan Bóg wymyślił funkcję Photo Merge w Photoshopie. Radzi sobie rewelacyjnie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Halama
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 lipca 2010, 13:35

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: Halama »

Obrazek
shadow
Ekspert
Ekspert
Posty: 83
Rejestracja: 28 marca 2011, 14:51

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: shadow »

ooooodświeżamy temacik? proszę bardzo najpierw poczytać o HDR http://pl.wikibooks.org/wiki/Fotografia/Technika_HDR to na początek tyle w tym temacie.
sakon11
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 14:31

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: sakon11 »

grafos pisze:ja tez uzywam Photomatix Pro3 a co do ilości zdjęć
jesli ktos pisze ze zribl HDRa z jedenego zdjecia to nie ma o HDR bladego pojecia.

pozdrrawiam
Grzegorz
i tu się mylisz...owszem, można zrobić HDR-a z jednego zdjęcia jeśli robisz w RAWach. Swoją drogą w niektórych sytuacjach jest to jedyna możliwość (np. różnego rodzaj u wyścigi)

pozdrawiam
sakon11
grafos
Guru
Guru
Posty: 147
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 13:15
Lokalizacja: Jasło

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: grafos »

sakon11 pisze:
grafos pisze:ja tez uzywam Photomatix Pro3 a co do ilości zdjęć
jesli ktos pisze ze zribl HDRa z jedenego zdjecia to nie ma o HDR bladego pojecia.

pozdrrawiam
Grzegorz
i tu się mylisz...owszem, można zrobić HDR-a z jednego zdjęcia jeśli robisz w RAWach. Swoją drogą w niektórych sytuacjach jest to jedyna możliwość (np. różnego rodzaj u wyścigi)

pozdrawiam
sakon11
mozna zrobic przetworzone zdjecie w technice HDR ale to nie jest HDR
na prawdziwego HDRa musi skladac sie kilka roznych ekspozycji zeby pokazac i swiatla i cienie z RAWa chocbys nie wiem jak bardzo chcial i jak sie sprezal nad jego obrobka bawiac sie ekspozycja NIGDY nie uzyskasz tego co zrobisz np juz z 3-ech zdjec w roznym naswietlaniu !!!
jesli mozna byloby tak zrobic to po co ktos wymyslil funkcje Bracketingu w aparatach ???
nie mowie ze takie zdjecia sa zle wrecz przeciwnie sa niezle i bardzo fajne efekty mozemy uzyskac - w szczegolnosci do jednozdjeciowych HDRow polecam program o nazwie MACHINERY w pelnej wersji 69zł z ograniczeniem wielkosci pliku za FRIKO natomiast do profesjonalnej pracy i do skladania i pozycjonawania ujec polecam SNS HDR PRO - 370zł tego uzywam i bardzo go chwale

Pozdrawiam
sakon11
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 14:31

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: sakon11 »

Ja również preferuję wykonanie kliku ekspozycji z różnym EV nie mniej jednak tak jak już wcześniej pisałem są sytuację (wyscigi) w których po prostu nie ma innego wyjścia i trzeba HDR-a "wyskrobać" z jednego RAW-a.
ODPOWIEDZ