kilka moich fotografii

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
lukasz_jaslo
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 8 maja 2008, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: kilka moich fotografii

Post autor: lukasz_jaslo »

używam Panasonica FZ8.
szczerze powiedziawszy troszeczkę już ten sprzęt mi nie wystarcza, ale nie mam kaski na kupno czegoś lepszego. przy zdjęciach makro posiłkuje się odpowiednią soczewką makro.

zdjęcia wychodzą jakie wychodzą, przed publikacją trochę w photoshopie je obrabiam (poziomy, krzywe, kolory itp). ogólnie staram się aby kolor zielony był kolorem zielonym:)
na moim laptopie wygląda to całkiem dobrze, wiadomo że każdy ma lub może mieć inaczej sprofilowany/skalibrowany monitor i kolory mogą być inne.
ostatnio wywołałem jedną fotkę w fotolabie i kolory miałem zupełnie inne:( czyli kwestia skalibrowania monitora.
ciekawe jak u was wyglądają moje fotki.

dziś przechodziłem przez park i miałem przypadkowo aparat, strzeliłem dwie fotki.

PS. szukam roboty dla osoby przy retuszu i obrabianiu zdjęć, jak i przy robieniu zdjęć.
pozdro.
Załączniki
P1100013.jpg
P1100037.jpg
lukasz_jaslo
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 8 maja 2008, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: kilka moich fotografii

Post autor: lukasz_jaslo »

kilka kolejnych zdjęć z Radocyny
czarno-białe
Załączniki
P1080138.jpg
P1080383.jpg
P1080979.jpg
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: kilka moich fotografii

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Wow! Jak dla mnie Super! :ok:
Lady_P
Guru
Guru
Posty: 142
Rejestracja: 10 marca 2009, 10:48

Re: kilka moich fotografii

Post autor: Lady_P »

ja powiem tak... niektóre zdjęcia masz naprawdę świetne, ale kilka jest (jak dla mnie) za dużo przerobionych w photoshopie :P nie przesadzj z photoshopem i powinno być w miarę okay :hyhy:
lukasz_jaslo
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 8 maja 2008, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: kilka moich fotografii

Post autor: lukasz_jaslo »

pewnie masz na myśli zdjęcia, które są na początku tego postu.
Czasami sam chcę aby to był taki czy inny efekt końcowy, w przypadku tych zdjęć zastosowałem cross-processing
Awatar użytkownika
lustro
Guru
Guru
Posty: 163
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 14:45

Re: kilka moich fotografii

Post autor: lustro »

Świetne te Twoje zdjęcia, widzę, że znasz się na rzeczy więc ma do Ciebie takie pytanie, a mianowicie czy znasz jakiś program, który potrafi zamazać drugi plan a pierwszy pozostawić wyraźny, nie chodzi mi tu tylko o zdjęcia makro. Nie mam porządnego aparatu do takiego typu fotografii(Canon PowerShot A720 IS), także chciałabym zdjęcie przerobić w programie. Dzięki za odpowiedź.
Sylweq
Weteran
Weteran
Posty: 76
Rejestracja: 13 sierpnia 2007, 11:18
Lokalizacja: okolice Jasła

Re: kilka moich fotografii

Post autor: Sylweq »

Niektóre są ciekawe . Pozdrawiam .
Lady_P
Guru
Guru
Posty: 142
Rejestracja: 10 marca 2009, 10:48

Re: kilka moich fotografii

Post autor: Lady_P »

lustro pisze:Świetne te Twoje zdjęcia, widzę, że znasz się na rzeczy więc ma do Ciebie takie pytanie, a mianowicie czy znasz jakiś program, który potrafi zamazać drugi plan a pierwszy pozostawić wyraźny, nie chodzi mi tu tylko o zdjęcia makro. Nie mam porządnego aparatu do takiego typu fotografii(Canon PowerShot A720 IS), także chciałabym zdjęcie przerobić w programie. Dzięki za odpowiedź.

proponuję pokombinować w photoshopie lub corelu :hyhy:
michal_wch
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2009, 22:31

Re: kilka moich fotografii

Post autor: michal_wch »

Sporo lecących w lewo kadrów, słabo z ostrością i dobór kolorów imho źle dobrany często (np. zdjęcia z Krakowa). Subiektywna opinia jak by co ;)
lukasz_jaslo
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 8 maja 2008, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: kilka moich fotografii

Post autor: lukasz_jaslo »

dzięki za opinie:)
lustro pisze:czy znasz jakiś program, który potrafi zamazać drugi plan a pierwszy pozostawić wyraźny, nie chodzi mi tu tylko o zdjęcia makro.
Na pewno chodzi Ci o głębie ostrości, takie rzeczy ustawia się w momencie robienia zdjęcia, ale oczywiście w programach typu photoshop lub darmowy gimp można takie efekty dodać. wystarczy poszukać na google kilka tutoriali:
http://psd.tutsplus.com/tutorials/photo ... ckgrounds/
http://www.photoshopessentials.com/phot ... -of-field/
http://www.tutcast.com/photoshop-fake-dof/

ogólnie wszystkie tutoriale opierają się na takiej samej zasadzie, kopiujesz warstwe, dodajesz efekt rozmycia do kopiowanej warstwy, dodajesz do kopiowanej warstwy również maske i czarnym pędzlem wymazujesz (z tej warstwy) obiekt z pierwszego planu (który ma pozostać ostry)
tak jak pisałem wcześniej przy użyciu google znajdziesz bardziej precyzyjny opis
lustro pisze:Nie mam porządnego aparatu do takiego typu fotografii(Canon PowerShot A720 IS)
Twój aparat posiada małe możliwości ustawienia przysłony F2.8 - 4.8
Awatar użytkownika
lustro
Guru
Guru
Posty: 163
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 14:45

Re: kilka moich fotografii

Post autor: lustro »

Łukaszu! wielkie dzięki za pomoc :padam: zaraz spróbuję pokombinować wg Twoich wskazówek :hyhy: Pozdrawiam ;)
lukasz_jaslo
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 8 maja 2008, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: kilka moich fotografii

Post autor: lukasz_jaslo »

witam i pozdrawiam
Załączniki
P1100074.jpg
P1100062.jpg
lukasz_jaslo
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 8 maja 2008, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: kilka moich fotografii

Post autor: lukasz_jaslo »

kolejny niedawny wypad
pozdro.
Załączniki
P1100343.jpg
P1100169.jpg
Nitka
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 9 września 2009, 09:03

Re: kilka moich fotografii

Post autor: Nitka »

nie znam się na fotografii, ale niektóre zdjęcia są bardzo przyjemne.
Tylko pozazdrościc, że potrafisz złapać własnie ten "moment", który wspaniale wychodzi na zdjęciach.
Moją uwagę przyciagnęły kropelki na trawie... świetne

Tajemnica tkwi w szczegółach...
Bax
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38
Lokalizacja: Jasło

Re: kilka moich fotografii

Post autor: Bax »

Widać w Twoich pracach potencjał, ale brakuje na nich wszystkich dobrego światła. Najlepsze jest jak pewnie wiesz o świcie i podczas zachodu, a u Ciebie na fotkach duuużo przepaleń i ostrych kontrastów wywołanych właśnie ostrym światłem. Popracuj nad tym a powinno być ok :)
ODPOWIEDZ