Jak sobie radzić z wypaleniem kreatywności?

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
kinshuk2
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 1 października 2020, 19:46

Jak sobie radzić z wypaleniem kreatywności?

Post autor: kinshuk2 »

Niedawno dostałem nową pracę i to jest mój pierwszy tydzień, ale jest to najgorszy tydzień, jaki można sobie wyobrazić. Jestem taki powolny, ledwo co udało mi się zrobić i z miłości do niczego nie mogę być kreatywny ani myśleć nieszablonowo, jak kiedyś. Rozmawiałem z szefem i powiedziałem jej, że wiem, że miałem okropne wrażenie w pierwszym tygodniu / tygodniu, ale obiecuję pracować ciężej. Ale teraz, kiedy o tym myślę, nie mogę wymyślić sposobu na „przywrócenie mojej kreatywności”, więc dla każdego, kto był w mojej sytuacji, co zrobiłeś, gdy twoja kreatywność się wypaliła?
Awatar użytkownika
wirgin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 282
Rejestracja: 17 września 2010, 12:42
Lokalizacja: Jasło

Re: Jak sobie radzić z wypaleniem kreatywności?

Post autor: wirgin »

Nie ma czegoś takiego jak wypalenie się kreatywności gdyż jest ona nieograniczona. Prawdopodobnie przyblokowałeś sobie do niej dostęp poprzez np. stres lub inne podobne uczucie. Ciężka praca jedynie uskutecznia sposób jej wykonywania, a nie powoduje dostęp do pomysłów. Zastanowiłbym się co trudnego wydarzyło się w Twoim życiu powodując odcięcie od tej "bazy" informacji.
AnnaaK
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 31 marca 2021, 13:27

Re: Jak sobie radzić z wypaleniem kreatywności?

Post autor: AnnaaK »

może to nie tyle wypalenie, czy chwilowe... zawieszenie? Daj sobie chwilę oddechu. Pamiętaj, że na siłę nic nie zrobisz... Weź kilka dni wolnego. Posiedź w domu lub gdzieś wyjedź. Wiem, że teraz - w czasie pandemii nie jest to łatwe, ale warto spróbować. Czasami taka chwila przerwy, nabrania dystansu może zdziałać cuda :)
Marye
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 6 kwietnia 2021, 08:37

Re: Jak sobie radzić z wypaleniem kreatywności?

Post autor: Marye »

Początki zawsze są trudne, z czasem się rozkręcisz
ODPOWIEDZ