Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]

Ile czytasz książek?

mniej niż 1 na rok
9
26%
mniej niż 5 na rok
1
3%
więcej niż 5 na rok
4
12%
więcej niż 10 na rok
4
12%
więcej niż 20 na rok
4
12%
więcej niż 30 na rok :)
12
35%
 
Liczba głosów: 34

promoomo
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 15 lutego 2015, 01:41

Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: promoomo »

Tak jak w temacie. Mam 25 lat. Przyznaje szczerze - nigdy nie przeczytałem ani jednej książki. Ale chce się "nawrócić" i zacząć czytać. Ale nie mam pojęcia od czego zacząć?
Może napiszę mniej więcej co mnie interesuje.

Lubię historię, zwłaszcza historię Polski, lata I i II wojny. Także czasy współczesne, obalenie komunizmu w Polsce itd.
Lubię wszelakie filmy dokumentalne, nie lubię SciFi. Lubie prawdziwe historię, także filmy akcji, kryminalne, oraz oparte na faktach. Myślę, że taka tematyka by mnie zainteresowała. Nie mam pojęcia o książkach dlatego liczę na Waszą pomoc.

Pewnie większość mnie tu zjedzie zamiast mi pomóc, ale może trafi się ktoś kto jednak pomoże :) Moim zdaniem lepiej późno niż wcale.. ;)

PS. wypożyczacie książki? Wolicie kupować? Czy są takie, które po prostu kupiliście bo chcecie je mieć, jeżeli tak to jakie? :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: dragoness »

No to zacznij od "Czasu honoru".
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: ajaks1 »

Jeśli kupować książki to tylko w antykwariatach lub na wyprzedażach ewentualnie w internecie. Nie warto kupować w księgarniach czy w empikach. Tam są sztucznie wydrożone. Czasami można też spotkać książki w marketach. Nie wiem jak to jest w Jaśle ale w Rzeszowie np. w realu są po 10 zł za sztukę, przecenione z 40 zł czy 50 zł. Również widziałem tam książki o tematyce historycznej. Jako przykład ostatnio czytałem biografię Erica Cantony, kupiłem ją w intermarche w Rzeszowie. Przecena z 55 zł na 12.99 zł.
czeszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 367
Rejestracja: 23 lutego 2014, 13:28

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: czeszka »

ajaks1 pisze:Jeśli kupować książki to tylko w antykwariatach lub na wyprzedażach ewentualnie w internecie. Nie warto kupować w księgarniach czy w empikach. Tam są sztucznie wydrożone. Czasami można też spotkać książki w marketach. Nie wiem jak to jest w Jaśle ale w Rzeszowie np. w realu są po 10 zł za sztukę, przecenione z 40 zł czy 50 zł. Również widziałem tam książki o tematyce historycznej. Jako przykład ostatnio czytałem biografię Erica Cantony, kupiłem ją w intermarche w Rzeszowie. Przecena z 55 zł na 12.99 zł.
super przeceny nawet w sklepach czy róznych miejsach sa w dolnosląskim
tutaj ceny kosmiczne a książka niczym sie nie różni
Empik odpada-niebotyczne ceny
czeszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 367
Rejestracja: 23 lutego 2014, 13:28

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: czeszka »

a czytal ktos Grochole i Jej tytuły ...az po ,,Houston mamy problem" ? Jakie odczucia?
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: rkoh »

Ja kupuję w empiku przez neta (bo są tam tańsze niż w stacjonarnym sklepie) z bezpłatną dostawą do sklepu i tam idę sobie odebrać. Co z tego, że znajdę w necie taniej o kilka zł jak muszę jeszcze zapłacić powiedzmy 10zł za przesyłkę ;)

Oczywiście to jest wersja dla kogoś, kto chce mieć nową książkę lub jakąś specjalistyczną.
Awatar użytkownika
szara eminencja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 331
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 22:29
Lokalizacja: Niewidomsko

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: szara eminencja »

Jeśli ktoś bywa w Krakowie to na ulicy Grodzkiej jest sklep "Składnica tajniej książki" i można tam kupić nowe książki w bardzo dobrych cenach.
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: luc »

promoomo pisze:Tak jak w temacie. Mam 25 lat. Przyznaje szczerze - nigdy nie przeczytałem ani jednej książki. Ale chce się "nawrócić" i zacząć czytać. Ale nie mam pojęcia od czego zacząć?
Na początek to chyba elementarz. Chociaż skoro potrafisz coś napisać,to "Ala ma kota" nie stanowi dla ciebie wyzwania.
promoomo pisze:Moim zdaniem lepiej późno niż wcale.. ;)
Może i tak, nie wnikam, na pewno książka wystarczy ci na dłużej.
Lubię historię, zwłaszcza historię Polski, lata I i II wojny. Także czasy współczesne, obalenie komunizmu w Polsce itd.
Lubię wszelakie filmy dokumentalne, nie lubię SciFi. Lubie prawdziwe historię, także filmy akcji, kryminalne, oraz oparte na faktach. Myślę, że taka tematyka by mnie zainteresowała. Nie mam pojęcia o książkach dlatego liczę na Waszą pomoc.
Widzę tu pewną sprzeczność :rotfl: ;) - już pomijając zagadkę, jak można nie lubić SciFi ;)
promoomo pisze:PS. wypożyczacie książki?
Jak były rzeczy ciekawe w MDKu to wypożyczałem. Wiesz gdzie jest biblioteka - prawda ? No to tam radzę zacząć.
promoomo
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 15 lutego 2015, 01:41

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: promoomo »

nie musisz robić ze mnie idioty... po prostu nie czytałem książek.. A Historię lubię (są też filmy historyczne, dokumentalne, mam w rodzinie dużo starszych osób, miałem sąsiada która walczył w AK, dużo mi opowiadali :) ) Poza tym czytam bardzo dużo gazet, czasopism.. ale jakoś nigdy nie miałem czasu na książki..
A co do biblioteki, słyszałem, że jest właśnie zamknięta i nie można wypożyczać do czasu aż gdzieś ja przeniosą, bo będzie remont..
Co do scfi no kurcze nie lubię, obejrzałem kilka filmów, ale jednak wolę realniejsze sprawy.. :) Każdy ma inny gust i nic z tym nie poradzimy :)
Dzięki za odpowiedzi i poproszę o jakieś ciekawe tytuły :)
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: wibar »

Jeśli lubisz historię Polski to polecam Ci "trylogię" Pawła Jasienicy-"Polska Piastów", "Polska Jagiellonów", "Rzeczpospolita Obojga Narodów".
kowalski38200
Guru
Guru
Posty: 139
Rejestracja: 8 września 2011, 09:04

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: kowalski38200 »

Kubuś Puchatek :rotfl:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: dragoness »

kowalski38200 pisze:Kubuś Puchatek :rotfl:
Wbrew pozorom bardzo mądra książka, tylko na odpowiednim poziomie intelektualnym.
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: andrzej_ar »

Kubuś Puchatek czy Mały Książę to pozycje które warto znać i odświeżać sobie.
Jeśli chodzi o historię to wybór jest przebogaty.
Ja w tej chwili czytam Grzegorza Motyki "Od rzezi wołyńskiej do akcji "Wisła". Konflikt polsko-ukraiński 1943-1947" . Tak mnie wzięło żeby poznać choć trochę sprawy o których u nas praktycznie się nie mówi.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: piotrek »

prawdomówność jak w PO. Można nauczyć się ładnie pisać nie przeczytawszy ani jednej książki? Można, na Jasło forum takie deklaracje da się odnaleźć :)
promoomo
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 15 lutego 2015, 01:41

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: promoomo »

piotrek - to, że nie czytałem książek nie oznacza, że nie czytam niczego. Tak jak wspomniałem czytam bardzo dużo prasy, artykułów, czasopism.. :)
ODPOWIEDZ